Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 19:40, 12 lip 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Moja w poprzednim roku po przesadzeniu nie zakwitła i straciłem ją z oczu teraz nadrabia chociaż z lekkimi oporami ale na moim piasku wszystkie mają pod górkę (no prawie wszystkie)


Miss Saori strzeliła cichacza na sadzonce oddzielonej od ubiegłorocznego zakupu




rzut okiem z tarasu na Limelight której najwyższej wiechy nie jestem już w stanie dotknąć mimo koszykarskiego zasięgu


Endless Summer
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 09:45, 13 lip 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
na pocieszenie zafundowałem sobie spacer po ogrodzie z poranną kawą a wcześnie oczywiście to co tygrysy lubią najbardziej (nie nie nic z tych rzeczy) czyli przesadzenie sporej a nawet całkiem sporej brzozy Long Trunk, będzie rosła w pobliżu drugiej Long i Youngi przy altanie

Eden zdecydowanie poprawia samopoczucie







Limelight 2,5m+




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basieksp 09:55, 13 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
ZbigniewG napisał(a)
na pocieszenie zafundowałem sobie spacer po ogrodzie z poranną kawą a wcześnie oczywiście to co tygrysy lubią najbardziej (nie nie nic z tych rzeczy) czyli przesadzenie sporej a nawet całkiem sporej brzozy Long Trunk, będzie rosła w pobliżu drugiej Long i Youngi przy altanie

Eden zdecydowanie poprawia samopoczucie







Limelight 2,5m+







Miłego dnia szkoda że nie mam u siebie takiej róży ja za to rano goniłam szpaki z czereśni
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ZbigniewG 10:13, 13 lip 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Basia moja ostatnia czereśnia (były 3)do kasacji zastąpiłem je czerechami (ukraińska), bez robali i łatwiej uratować przed szpakami i sójkami, duże słodkie i smaczne










____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
anabuko1 10:34, 13 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
ZbigniewG napisał(a)

Powiedzmy że sympatyczne , piękne to podpatruję w innych wątkach nie zapominając o Twoim ale dość rzadko spaceruję bo nie chcę załapać syndromu Małego Księcia "...Gdy ujrzał park z tysiącem róż..."







Poczucie humoru to ty masz
Ale wiesz, cudze chwalicie swoje nie znacie ??
Piękny, piękny masz ogród.
A mój mnie już cieszy. Raduje. Ale jeszcze nie wszystko w nim mi się podoba. Jeszcze kilka zakątków muszę zmienić
Paprocie piękne. Ale trzeba mieć cień dla nich.Ja dla host nie mam.A co mówić dla paproci.
Edenka jest cudna.
I ja ja bardzo lubię
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Joku 11:44, 13 lip 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Podziwiam paprocie i edenkę, twoim chudzielcom mogę jedynie zazdrościć smukłości . Na czereśnie się własnie czaiłam , te kolumnowe jako że u mnie miejsca mało. Ale czytam że robactwo je lubi? Czerecha co to takiego? Duże rośnie? Smak bardziej pod czereśnię czy wiśnię?
Ostatnio widziałam brzozę miniaturę "Magical Glob". Znasz?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ZbigniewG 11:58, 13 lip 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Ania ten cień wykombinowany z wielkim trudem a to wysoki płot od południowej strony a to cieniówka a to jakieś krzaczory i tak kombinuję.
Dzisiejsze dwie wielkie kupy chwaściorów które po kolana albo jeszcze wyżej zarosły te bardziej odległe i nie dokończone fragmenty ogrodu to tylko początek tego co mnie czeka w najbliższych dniach.


dobrze że tutaj mata plus kamienie i kora ratują mnie przed totalnym bagnem
"szmaty" to jednak mniejsze zło






____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 12:16, 13 lip 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Jola czerecha to krzyżówka czereśni z wiśnią, ta moja to jakaś stara odmiana (Cudowna Ukraińska - chyba)
Drzewko pokrój wiśni duży słodki owoc, bardziej wiśnia niż czereśnia.
Czereśnie na moim piasku nie dają radę otrzymać owoców masowo opadają, mszyca robale i szpaki robią resztę.
"Magical Glob" nie spotkałem mam karłową brzozę krzaczastą Golden Treasure





____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 15:22, 13 lip 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903

ciemna(zarośnięta) strona mocy (ogrodu), widać ze nie przesadzałem na temat zaległości



widać wyraźnie różnicę po lewej rosły tuje(eksmitowane na drugą stronę płotu) i jest tylko wysypana trawa po skoszeniu bez maty



widoczek w kierunku skarpy i tarasu




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basieksp 15:56, 13 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
ZbigniewG napisał(a)

ciemna(zarośnięta) strona mocy (ogrodu), widać ze nie przesadzałem na temat zaległości



widać wyraźnie różnicę po lewej rosły tuje(eksmitowane na drugą stronę płotu) i jest tylko wysypana trawa po skoszeniu bez maty



widoczek w kierunku skarpy i tarasu






Myślę że dużo osób ma takie ciemne kąciki w ogrodzie ja mam a mogę pielić jak naszego piesia nie ma na horyzoncie dużo pomaga
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies