Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Gardenarium 13:41, 08 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrębki mogą być, gruba warstwa, nie powinno wywiewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosia_Samosia 14:11, 08 sty 2013

Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 5
Basiaw napisał(a)
u mnie często mocno wieje, więc pewnie fruwałyby te zrębki jak kora na rabatach Pewniejszy byłby żwir.

U mnie też wieje mocno i kora spod roślin jest na trawniku, zamiast tam gdzie wpowinna być. Planuję żwirek, albo kamyk - zostało mi trochę po robieniu podłoża do ekologicznej oczyszczalni. Moja siostra między skrzyniami w warzywniku ma żwirek i sprawdza się.
____________________
mira 15:26, 08 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a ja w czasie wakacji widziałam taki ogródek ziołowo-warzywny pod hotelem od stronu kuchni
i spodobał mi się, zwłaszcza ten wyżwirowany teren i ślimaki tu nie dotrą




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 15:29, 08 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I też widać, że jakieś kłody położone, czyli drewno z odzysku, całkiem za darmo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 09:18, 09 sty 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Mira, świetnie, że uwieczniłaś ten ogródek. Bardzo fajny pomysł z tymi belkami, można na nich przyklęknąć przy pieleniu rabaty i w kolana nie będzie kant uwierał
____________________
Nasz mały, zielony świat
monteverde 22:10, 09 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
do małych ogrodów takie skrzynie są super
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 22:56, 09 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet można skrzynię niewielką postawić na balkonie i też uprawiać najpotrzebniejsze warzywa w skali mikro
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 23:08, 09 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Na pewno kiedyś wykorzystam na Warmii taką skrzynię przynajmniej na rzodkiewki, sałaty szczypiorek, koperek....
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Basiaw 07:44, 10 sty 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Aniu, ja mam nadzieję, że uprawa w skrzyniach, czy może nie tyle skrzyniach, co na nieco podwyższonych i obramowanych rabatach poprawi warzywom warunki wzrostu.
To już nawet nie kwestia małego czy dużego ogrodu, ale tego, że przy częstych silnych wiatrach, ulewach i słabej glebie warzywa mają latem wręcz wypłukane korzenie. Robienie podwyższonych grządek na zasadzie podgrabienia wyżej ziemi przy dzieleniu warzywniaka na grządki nic nie daje, pierwsza ulewa i znowu jest płasko, więc muszą powstać stałe ramy, wtedy powinno być lepiej i ładniej.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gosia_Samosia 07:53, 10 sty 2013

Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Nawet można skrzynię niewielką postawić na balkonie i też uprawiać najpotrzebniejsze warzywa w skali mikro

na osiedlu, na którym mieszkalismy wcześniej rodzina Azjatów tak właśnie miała - Pani chodowała ziemniaki, fasolę i inne warzywa odmian, których nie można kupić u nas a w Azji są na porządku dziennym i stosuje sie je w kuchni. Rodzina miała ustawione betonowe bloczki na około warzywnika na wysokość jakiś 40 cm, a w środku ziemia.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies