Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

beta 14:18, 15 sty 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
super watek Madziu dzięki za link

początkowo myslałam że ścieżki w warzywniaku zrobię trawiaste ale dziewczyny odradzają, więc teraz myslę o zrębkach, no i chodzi za mną pokruszona czerwona cegła, ale ile tej cegły trzeba by mieć?

a pod zrębki czy tez kamyki folię będziecie kłaść? jeżeli nie to na jaką głębokość ta ściółka żeby trawsko nie wychodziło?

Aniu czekamy na książkę razem z Toba
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 14:35, 15 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakby Ci się chciało dokaszać przy skrzyniach to trawiaste ścieżki też są piękne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 18:04, 15 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ja miałam trawę....zarastała mi na grządki, M nie zawsze tam kosił...wiec teraz jak będą skrzynie to planuję kamyczki
A cegła rozdrobniona i sypnięta na folie, czy coś tam innego to myślę , że warstwa nie za gruba...taka aby zakryła to coś pod spodem Zawsze można dosypać więcej lub zebrać nadmiar
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Olasta 21:01, 15 sty 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
A jakie warstwy układamy w takich skrzyniach? Oglądałam gdzieś zrobiony takie poddwyższone rabaty to wydaje mi się że właściciele zaczynali od gałęzi, potem kompost i ziemia?
Chciałabym zrobić taką skrzynie, jedną na początek. NIestety nie mam dobrej ziemi u siebie.
Czy taki nie rozłożony całkowicie kompost mogę użyć?
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Gardenarium 22:12, 15 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na dno tak, możesz dać nie całkiem gotowy kompost. Generalnie do skrzyni trzeba najpierw przygotować ziemię lub kupić.

Może być sama ziemia, może być tak jak było w programie pokazywane.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 07:32, 16 sty 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Magda70 napisał(a)
Basia mi też się wydaje, że beton moze być...a na jaką wysokość chcesz zrobić?


Magda, ja chcę otrzymać efekt mniej więcej taki jak na tym cudnym zdjęciu Danusi, które poniżej wklejam ponownie (ale warte jest tego )chodzi mi nie tyle o skrzynie same w sobie, z gałęziami, kompostem itp. jak czasami pokazywane jest w programach ogrodniczych, ale o utrzymanie grządek w ryzach, bo mam słabiutką glebę i po ulewach wszystko się rozpływa a i wiatr ciągle wywiewa wierzchnią warstwę gleby.
Z tego powodu, choć dużo bardziej podobają się belki w roli ram, zastanawiam się nad szarymi obrzeżami w połączeniu z szarym żwirem rzecznym, żeby to było trwałe a nie do wymiany za 3 lata...
Jak śnieg zejdzie to wybiorę się do centrum budowlanego zobaczyć, co mają na stanie, może wypatrzę coś ciekawego?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 12:50, 16 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten wątek bardziej dotyczy uprawy w wyższych skrzyniach. To zdjęcie na górze pokazuje normalny warzywnik, jedynie obrzeżony deskami i to Basi bardzo pomoże w uprawie.
Ale nie są to typowe skrzynie o jakich mówimy w tym wątku.

Bardziej chodzi o te



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Olasta 21:40, 16 sty 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Gardenarium napisał(a)
Na dno tak, możesz dać nie całkiem gotowy kompost. Generalnie do skrzyni trzeba najpierw przygotować ziemię lub kupić.

Może być sama ziemia, może być tak jak było w programie pokazywane.



Dziękuję za pomoc. Błądze ciągle w tych ogrodowych sprawach, choć czytanie forum i artykułów daje mi już powoli jakiś kierunek.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Gardenarium 20:20, 17 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są różne sposoby prowadzenia warzywnika, jak się na jakiś zdecydujesz to trzymaj się tego.
Kompost nie całkiem gotowy jest jakimś sposobem zapełnienia skrzyń, za darmo a nie kupowaniem ziemi niewiadomej jakości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 12:28, 18 sty 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Wczoraj przeglądałam kupione na allegro w ramach aukcji dla WOŚP stare roczniki Ogrodów.
Wielką radość sprawił mi artykuł o ogrodach królowej Bony na Wawelu i zdjęcia skrzyń ogrodowych
Zajrzałam na stronę Wawelu i proszę, można przeczytać artykuł o odkryciu tych ogrodów i o tym, jak wyglądają teraz, częściowo odtworzone.
http://www.wawel.krakow.pl/pl/index.php?op=25,33#ogrody

http://www.wawel.krakow.pl/pl/index.php?op=160

Zatem tworząc ogrody w skrzyniach możemy się czuć, jakbysmy tworzyli ogrody królewskie
Oczywiście żartuję, ale ta świadomość, że za czasów tak wybitnej królowej ogrody miały taką formę jest dziwnie przyjemna
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies