Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu odpoczywam

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu odpoczywam

jotka 14:34, 29 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Bogdzia napisał(a)
Myslisz że tym dreamlinerem do Joli na balkon polecimy? To by była heca.


Muszę z M. pogadać jak trawnik przerobić na lądowisko
A póki co na skrzydłach ważki lub jakiegoś skrzydlatego też możecie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
alinak 14:52, 29 sty 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
grazyna napisał(a)
Powiało zimnem, więc przedsmak tego co wkrótce nastąpi

Irysy




)



Grażynko czy to syberyjskie ?- takie wielkie . ja też mam wielką kępę , ale takie kwiatki malutkie ....nawozisz ? , bo ja jakoś po macoszemu traktuję . ale chyba też muszę o nie zadbać
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
aneta230972 18:37, 29 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
[quote=grazyna napisał(a)

Anetka ! I tylko tyle ... ?


Grażynko jestem jestem
Wczoraj wieczorem zakupki nasionkowe robiłam I ciągle jeszcze robię rozeznanie gdzie i jakie swierki serbskie i tuje aureospicata mają. W zasadzie tuje już zlokalizowałam prawie miesiąc temu. I wydawało mi się, ze super. Takie 1.20m - 18 zł. Dzisiaj dostałam następną ofertę z innej szkółki. 1.40-1.60m -22zł. I w dodatku rabat przy dużym zamówieniu a u nas będzie duże ponieważ potrzebujemy wstępnie ponad 100 szt. I nawet transport bardzo tani . No i nie wiem teraz, na które się zdecydować.Chyba poprostu na początku kwietnia musimy pojechać do obu tych szkółek i wtedy podejmiemy decyzję. Tylko, że my nigdy jeszce takich drzewek nie kupowaliśmy wiec nawet nie wiemy na co zwracać uwagę. Chyba tylko na wygląd czy się podoba czy nie.
A Grazynko jak duże znaczenie ma to czy kupowane w pojemnikach czy kopane z gruntu? Jakieś rady przed zakupem?
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Gosiniak 18:57, 29 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Kupowane w pojemnikach to praktycznie 100% przyjęcia, a z gruntu różnie bywa, ale raczej się przyjmują. Szkółkarz wie jak wykopać, żeby korzeni nie poniszczyć, więc powinno być dobrze, ja ma trzy świerki z wielkiej plantacji, przyjęły się bez problemów, warto zapytać o gwarancję, bo u mnie od razu Pan powiedział, że na 100% się przyjmą, jakby co to wymieni bez problemów, a to były tylko trzy sztuki, to tym bardziej przy takiej ilości trzeba się dogadać. Ważne żeby dobrze docisnąć dookoła ziemię, ja zawsze nogami to robię, i oczywiście podlewać. Przy takiej dużej ilości radzę przygotować sobie dołki, bo to sporo czasu zajmuje, chyba że ktoś będzie wam pomagał, a czas się liczy, jeżeli są kopane.
Przepraszam, że się tak rozpisałam na Twoim wątku Grażynko, pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
grazyna 19:27, 29 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
quote=Gosiniak napisał(a)
Przepraszam, że się tak rozpisałam na Twoim wątku Grażynko, pozdrawiam Cię serdecznie

-------------------

Ależ pisz Gosia, pisz, takie rady zawsze przydatne
Zaraz wpadnę do Ciebie
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
grazyna 19:39, 29 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
quote=aneta230972 napisał(a)...Tylko, że my nigdy jeszce takich drzewek nie kupowaliśmy wiec nawet nie wiemy na co zwracać uwagę.

-----------------------------

Anetko, najważniejsze z jakiej szkółki (moim zdaniem) istotne bardzo by były dobre, zdrowe rośliny. A tylko do takich wybierasz się, jak sądzę, sprawdzonych bo poleconych

Z gołym korzeniem mają krótki okres sprzedaży, wczesna wiosna, są tańsze i ... trzeba szybciej je wkopać, tak ja robiłam przynajmniej.
Potem są już w doniczkach, droższe i mogą poczekać na docelowe miejsce w ogrodzie.
Doprawdy Anetko, jakie kupisz to jest uzależnione od terminu kupna, tak uważam .
I te, i te będą wymagały uwagi z Twojej strony w pierwszym okresie po posadzeniu

Qrcze, ale Ci fajnie Zakładasz ogród i wiesz już co powinnaś kupić, domyślam się, że dzięki Ogrodowisku
Szalej z zakupami, sama frajda Zapach roślin wpływa kojąco \

____________________
Grażyna Tu odpoczywam
grazyna 19:45, 29 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
quote=alinak napisał(a)
Grażynko czy to syberyjskie ?- takie wielkie .....nawozisz ? ,

------------------
Tak Alinko, syberyjskie, sama się dziwię,że tak się rozrosły z jednego patyczka.
W tym miejscu mają albo za mokro, albo za sucho - jakoś zero umiaru

Podkarmiam na wiosnę florovitem w płynie, wszystkie kwitnące tak traktuję. Rozrabiam w wiaderku," latam" i podlewam po troszeczku. Ale wodę mam deszczówkę przeważnie.
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
grazyna 19:48, 29 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
quote=jotka napisał(a)quote=Bogdzia napisał(a)]Myslisz że tym dreamlinerem do Joli na balkon polecimy? To by była heca.


Muszę z M. pogadać jak trawnik przerobić na lądowisko
A póki co na skrzydłach ważki lub jakiegoś skrzydlatego też możecie


-------------------------------

No i widzisz Jolu jakie my tu plany mamy
Kto wie co nam "wpadnie" do głowy
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
grazyna 19:53, 29 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
quote=ZbigniewG napisał(a)
niestety bez harówki nic tak naprawdę nas nie cieszy,... ale czy wtedy ogrodowe duszki do nas przylecą


--------------------------------

Pewnie wiesz, że nie znam się na ptakach i podsunąłęś mi zdjęcie cudnego pisklęcia (nie wróbelka przecież) coby pośmiać się ze mnie już przy powitaniu
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
grazyna 19:55, 29 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
quote=Bogdzia napisał(a)]Myslisz że tym dreamlinerem do Joli na balkon polecimy? To by była heca.


-----------------------

qrcze, toby się Jola zdziwiła widząc nas 2 na balkonie
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies