Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu odpoczywam

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu odpoczywam

Bogdzia 19:06, 28 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Grażynko zobacz delospermę Ani asc , ten kolor kwitnie najdłużej więc gdybyś kupowa to warto go miec.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2074-rododendronowy-ogrod-ii?page=702
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
aneta230972 19:45, 28 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Melduję się i pozdrawiam
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
grazyna 20:27, 28 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Bogdziu, jakież one piękne ! O tak, ja takie chcę

Anetka ! I tylko tyle ... ?

Już tam pedzę
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
elzbieta_b 07:51, 29 sty 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Grażynko, w Radomiu zostałam z mężem i dwoma kotami (Kicia i Filemon). W Krakowie na pewno będę częstym gościem, bo już tęsknię za maleństwem. Liczę, że jak Haneczka podrośnie to będzie do nas przyjeżdżać na dłużej , np. na wakacje no i oczywiście święta. Pozdrawiam
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
MilenaP 08:29, 29 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Grażynko przybiegłam do Ciebie po radę, bo masz najkształtniejsze tuje jakie widziałam Moje szmaragdy kupowałam w stadium "kuleczek" które na drugi rok wybiły pędy do góry. Rosły sobie zwarte i nie patrzyłam im tak do środka ile mają pni. Teraz pod ciężarem lodu i śniegu, porozchylały się i widzę, że teraz to już im będą wyższe, tym będzie większy problem A przecież wywaliłam wszystkie stare brabanty, które naginały się aż do trawnika. No i kupiłam szmaragdy żeby tego uniknąć. Mój sąsiad ma takie piękne, strzeliste, jednoczubkowe Powiedz mi teraz czy metrowe tuje mogę ogołocić z dodatkowych pni? Będą wyglądały strasznie - wiem, ale moźe się zbiorą? A jak tego nie zrobię i im będą większe, tym bardziej będą się rozkładały?
____________________
Milena - zielonastrefa
21asia 08:58, 29 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Milena, u mnie to samo, te które mają podwójny czubek są jakieś powykręcane, też się zastanawiam w jaki sposób można by było tego uniknąć- może wystarczyłoby dość mocno przyciąć jeden z czubków tak aby nie konkurował z tym głównym (i dokonywać cięć korekcyjnych w następnych latach). Moje tujki też moją ok 1m więc się powinny zregenerować.
____________________
Pozdrawiam Aśka
grazyna 09:07, 29 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Elu, Milenko, Asiu dzieńdoberek


Milenko w zasadzie Asia odpowiedziała za mnie

Nie ogałacaj, tylko lekko skróć boczne pędy, by był tylko jeden, przodujący

Jak moim dobrze się przyjrzeć, to widać dodatkowe pędy doganiające pierwszego i na wiosnę trzeba je lekko ściąć, by cała roślina parła do przodu.

A i młodym wytrzepywałam suche z środka, teraz już nie, bo prawie w większości ptaszki mają gniazda

____________________
Grażyna Tu odpoczywam
MilenaP 09:14, 29 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
21asia napisał(a)
Milena, u mnie to samo, te które mają podwójny czubek są jakieś powykręcane, też się zastanawiam w jaki sposób można by było tego uniknąć- może wystarczyłoby dość mocno przyciąć jeden z czubków tak aby nie konkurował z tym głównym (i dokonywać cięć korekcyjnych w następnych latach). Moje tujki też moją ok 1m więc się powinny zregenerować.

Nie wiem co robić, ale coś muszę i półśrodki raczej mnie nie zadowolą. Nie wiem czy przycięcie innych czubków da radę, bo tuj nie wolno ciąć poniżej strefy zielonej. A wydaje mi się, że od samego dołu powinny mieć 1 pień.
____________________
Milena - zielonastrefa
grazyna 09:17, 29 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Milenko, 1 pień, ale nie jeden przewodnik.

Skracamy(niewiele) przewodniki boczne, po to by były zwarte, głównego nie ruszamy.
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
MilenaP 09:19, 29 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Cholerka w tamtym roku już mnie to niepokoiło, ale żal mi ich było Ale małym nie odpóściłam i wszystkie przejrzałam. Jak trzeba było to i pól ciachnęłam. Tzn. cały drugi pień. I teraz nic nie widać poza pojedyńczymi, wesolutkimi czubeczkami.
____________________
Milena - zielonastrefa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies