Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miał być mały domek na wsi, a jest Jesionówka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miał być mały domek na wsi, a jest Jesionówka ;)

Zeta 14:49, 18 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Ależ pięknie u Ciebie ...ta kotlina kłodzka powala na kolana.....bardzo fajne miejsce i dom.....tak sielsko anielsko....będę tu częstym gościem jeśli pozwolisz..
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
agrokotlina 15:00, 18 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Grażynko, super że założyłaś wątek
Ma rację Ewa, mówiąc o tym że po ciężkiej pracy remontowej i ogrodach zakładanych ad hoc, po to by coś rosło, a miejsce przypominało obejście dotknięte ludzką ręką (wiesz, co to znaczy zwłaszcza w Kotlinie), przychodzi w końcu pora, by owe ogrody uporządkować i by one "jaśniały" w otaczającym nas krajobrazie, który jest najpiękniejszy na Ziemi ( cóż Kotliniarze już tak mają,.. Kotlina ich uwodzi i czaruje i świata poza nią nie widzą. Mi odbiło całkowicie )
Będę tu zaglądać z przyjemnością. Mam nadzieję, że wybierzecie się do nas w przyszłą sobotę na czeski "Pełnik filmowy" - pewnie zaproszenie już w drodze.
Pozdrawiam
____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
Jesionowka 15:01, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
Będzie mi bardzo miło
____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
agrokotlina 15:03, 18 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
A i jeszcze jedno, zawsze polecam turystom, których nie mogę zmieścić Wasz dom. Piękne miejsce stworzyliście
____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
Urszulla 15:05, 18 sty 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Wspaniała sielska, anielska atmosfera....u Ciebie. Mam nadzieję że będziesz więcej uroków i swoich zakamarków pokazywała Pięknie zagospodarowaną masz już przestrzeń przed wejściem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Jesionowka 15:23, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
agrokotlina napisał(a)
Grażynko, super że założyłaś wątek
Ma rację Ewa, mówiąc o tym że po ciężkiej pracy remontowej i ogrodach zakładanych ad hoc, po to by coś rosło, a miejsce przypominało obejście dotknięte ludzką ręką (wiesz, co to znaczy zwłaszcza w Kotlinie), przychodzi w końcu pora, by owe ogrody uporządkować i by one "jaśniały" w otaczającym nas krajobrazie, który jest najpiękniejszy na Ziemi ( cóż Kotliniarze już tak mają,.. Kotlina ich uwodzi i czaruje i świata poza nią nie widzą. Mi odbiło całkowicie )
Będę tu zaglądać z przyjemnością. Mam nadzieję, że wybierzecie się do nas w przyszłą sobotę na czeski "Pełnik filmowy" - pewnie zaproszenie już w drodze.
Pozdrawiam


Dziękuję,
stworzyć taki ogród to nie lada wyzwanie, ja już od dłuższego czasu biję się z myślami i kombinuję jak to zrobić...
ale wiem, że jak się uda to inni będą się wzorować i podglądać, a dzięki temu będzie tu jeszcze piękniej.
Widziałam Twoje zdjęcia są niesamowite,
Co do soboty, mamy grupę, której zobowiązaliśmy się zorganizować kulig i ognisko....chyba więc nie będziemy mogli przyjechać, jestem pewna jednak, że w końcu uda nam się spotkanie,
pozdrawiam bardzo serdecznie
____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
MilenaP 15:45, 18 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
witaj Grażynko
jest cudnie
____________________
Milena - zielonastrefa
beta 17:18, 18 sty 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
i ja się witam

zapowiada się kolejny fajny wątek z pięknym ogrodem

widoki faktycznie przecudne

ojjj, kusicie tą Kotliną, kusicie...

pozdrawiam

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
agniecha973 17:48, 18 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Witam i ja. Byłam, widziałam, ale tylko po ciemku i przysypane śniegiem. Teraz widzę inne odsłony. Zauroczyło mnie to zdjęcie z góry z widokiem na Waszą Jesionówkę. Widać miejsce w terenie. Krajobrazy przecudne. Ciekawa jestem jak się potoczą dzieje Waszego ogródka. Będę podglądać. Aha, jeszcze miałam zapytać jak dajesz radę z podlewaniem tylu donic, bo mnie to przerasta.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Jesionowka 18:10, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
To pierwsze zadanie do wykonania,
to jest moje ulubione miejsce, a właściwie dopiero będzie
to jest niewielki obszar w kształcie trójkąta prostokątnego, dwia boki stanowią ściany stodół, między którymi jest przejście na podwórze, ściana ceglana jest skierowana na północ, ściana otynkowana na wschód. Słońce zagląda tu tylko rano i to na krótko, musi się przebić przez korony olch rosnących przy strumieniu stanowiącym trzeci bok trójkąta. Tu zawsze jest cień i chłód co w upalne dni jest ogromną zaletą

pod ścianą ceglaną zdążyłam posadzić bluszcz, naparstnice i hosty, jednak czuję, że potrzebna tu jest mała rewolucja...
pod ścianą otynkowaną planuję postawić ławkę, i otoczyć ją - myślałam, że może pasowałyby cisy, stanowiące dla niej tło, z jednego boku paprocie, z drugiej strony różne hosty, pewnie dobrze czułyby się tu też konwalie...



strumień docelowo będzie od tej strony brzegiem stawu, olchy rosnące od strony stodół chciałbym zostawić



woda płynie tu bardzo powoli i jej poziom jest sztucznie podniesiony, bez tego woda byłaby ledwowidocznym strumyczkiem na dnie

____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies