Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

AGUSIA_M 14:44, 29 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22
Witam Wszystkich.

Jestem pełna podziwu dla was. Danusiu jesteś wielka- twoje prace to rewelacja!!!!!!!!!

Bardzo się cieszę , że natrafiłam na tę stronę. Szkoda tylko, że tak póżno. Od niedawna realizuję swój ogród i już zdążyłam popełnić kilka błędów.
Pierwszy i najważniejszy to szmata- agrotkanina , której miałam prawie 500m2 i prawie wszystko zerwałam kiedy przeczytałam jak ona szkodzi. W wolnej chwili wrzucę kilka zdjęć. Mam nadzieję , że mnie przyjmiecie do swego grona. Pozdrawiam Wszystkich

A DEKALOG REWELACJA !!!!!!!!- SZKODA , ŻE JUŻ PRAWIE WSZYSTKIE ROŚLINY KUPIŁAM


Witam,jestem tu od niedawna i dopiero zaczynam przygodę z ogrodem. Dużo pracy przede mną a jestem w tej kwesti laikiem. Mam pytanie odnośnie adrowłókniny. Chciałam ją zastosować na rabacie którą chce posypać żwirkiem (lub grubszymi kamykami)?? Czy to wogóle jest prawidłowe działanie czy zrezygnować z agro??
____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
Sylvi 07:59, 01 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 16
Marcin89 napisał(a)
Małymi kroczkami do przodu. Zrobisz plan w głowie i do dzieła.

Bardzo dziękuję za wsparcie. W głowie to ja mam aż za..., gorzej z finansami, bo po budowie domu krucho. Dobrze, że istnieją szkółki przy Nadleśnictwach. Jesienią zdobyłam wiele okazów na wyprzedaży w Leroy. Udało się np dostać Bugenwillę wys. 1,5 m za 5 zł! Pozdrawiam i życzę wszystkim samych słonecznych dni.
____________________
KASIAKATARZYNA 22:59, 01 kwi 2014

Dołączył: 04 lis 2013
Posty: 8
No no, ciekawy jak dla mnie wątek. Dziękuję Założycielce i wszystkim doradzającym, pozdrawiam KATARZYNA
____________________
KasiaKatarzyna
A_gawa 20:46, 19 kwi 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Czy znajdę gdzieś na forum spis 'ogrodowiskowych' roślin? Im więcej oglądam realizacji, tym mocniej mnie wciąga magia jaką tu wytwarzacie. Te Danusiowe dzieci są bajeczne po prostu!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
pagap 20:59, 28 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Witam zmieniliśmy rabatkę przed domem, ale wydaje mi się, że czegoś tu brakuje, pomożecie? z góry dziękuję

przed

po???
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Anita1978 21:03, 28 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ja bym dodała jakieś niewyskkie i zwiewne trawki. Może morning light? Poszukaj w trawkach
____________________
ogródek Anity
Delein 15:07, 03 maj 2014


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 16
Skoro są już tam rododendrony, to możnaby zastosowac jakieś wrzosy albo wrzośce Na żwirku sympatycznie prezentują sie tez rózne odmiany macierzanki, albo niskie, dywanowe odmiany jałowców- np. Icee Blue, Golden Carpet
____________________
50 Shades Of Green
eska 18:22, 03 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 2


Witam. Mam ogromny problem dotyczący zagospodarowania miejsca przed moim domem. Chciałabym "coś" zrobić z różnych kolorów kamyczków, z jakieś roślinek. Zastanawiałam się na uformowaniu z kamieni tzn. nerki.
Macie jakieś pomysły?

Zieloną linią zaznaczyłam płot z tui.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Piorunek 09:12, 04 maj 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Dlaczego należy w ogrodzie ograniczać liczę gatunków?
____________________
Delein 10:49, 04 maj 2014


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 16
eska napisał(a)


Witam. Mam ogromny problem dotyczący zagospodarowania miejsca przed moim domem. Chciałabym "coś" zrobić z różnych kolorów kamyczków, z jakieś roślinek. Zastanawiałam się na uformowaniu z kamieni tzn. nerki.
Macie jakieś pomysły?

Zieloną linią zaznaczyłam płot z tui.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.


Z której strony będzie padać tam słońce?
____________________
50 Shades Of Green
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies