Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

A_gawa 08:37, 07 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Piorunek napisał(a)
Dlaczego należy w ogrodzie ograniczać liczę gatunków?



Żeby było gustownie, elegancko, wyważenie. A jak ktoś lubi misz-masz, to sadzi co mu się żywnie podoba
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
jula81 20:35, 25 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Bardzo chciałabym zagospodarować tą cześć ogrodu - ściana południowa. Bardzo marzy mi się by to były róże. Chyba że ktoś z Was będzie miał dla mnie inną propozycję . Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź
Dwa krzaki róż , rosną sobie w ogórdku już trzeci rok- są koloru jasnofioletowego.
Mam zakupioną też różę Klettermaxe AMADEUS ( na przywieszce jest informacja:wysokość 250 cm. a szerokość 100 cm. ) którą muszę wysadzić na mój ogródek.
Proszę o poradę.
Będę bardzo wdzięczna





____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
popcorn 18:52, 02 cze 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jula, a w drugim wątku to nie na tej ścianie masz zawijasek bukszpanowy?
Jeśli nie, jaka tam jest strona świata? Bo róże to właśnie od południa, od biedy od zachodu, nie sadź ich od północy, bo będą marne i słabo zakwitną, jeśli w ogóle...

Usuń trawę spod tujek, zrób kanciki i podsyp je korą - od razu będzie to cudnie wyglądało
To samo z tą rabatą pod domem- zrób kanciki i jeśli ma być tam kora, to wysyp ją na całą rabatę, od razu będzie efekt. Z liliami coś o drobnych kwiatach - może lawenda, masz tam już lawendę? Róże - jeśli różne, to w odcieniu jednej barwy - jeśli są fioletowe, to jeszcze lila, bladoróżowe do nich? 2-3 odcienie, nie więcej żeby nie było chaosu. Planujesz jakąś obwódkę wokół tej rabaty?

I pod murem coś wyższego aż się prosi; cisowe kulki na pniu? Trzmieliny szczepione? Marikeny?

powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
jula81 19:30, 02 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
popcarol napisał(a)
Jula, a w drugim wątku to nie na tej ścianie masz zawijasek bukszpanowy?
Jeśli nie, jaka tam jest strona świata? Bo róże to właśnie od południa, od biedy od zachodu, nie sadź ich od północy, bo będą marne i słabo zakwitną, jeśli w ogóle...

Usuń trawę spod tujek, zrób kanciki i podsyp je korą - od razu będzie to cudnie wyglądało
To samo z tą rabatą pod domem- zrób kanciki i jeśli ma być tam kora, to wysyp ją na całą rabatę, od razu będzie efekt. Z liliami coś o drobnych kwiatach - może lawenda, masz tam już lawendę? Róże - jeśli różne, to w odcieniu jednej barwy - jeśli są fioletowe, to jeszcze lila, bladoróżowe do nich? 2-3 odcienie, nie więcej żeby nie było chaosu. Planujesz jakąś obwódkę wokół tej rabaty?

I pod murem coś wyższego aż się prosi; cisowe kulki na pniu? Trzmieliny szczepione? Marikeny?

powodzenia

Karolinka ... to ta sama ściana . Jest od południa. Przerabiam ją całą.
Właśnie dziś skończyłam tą rabatę z obwódką bukszpanową - to tą przerobiłam co na zdjęciu są lilie a obok róże..
Jutro pokażę jak to wygląda gdy gotowe jest -bo teraz to niepogoda , pada deszcz.A trawę usuwam spod tuj w drugiej kolejności - korę już mam
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
popcorn 19:55, 02 cze 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pokaż, nawet w deszczu pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
jula81 19:58, 02 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
A proszę bardzo
w mojej wizytówce i w "Ogród Julki " więcej zdjęć

____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
popcorn 21:16, 02 cze 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Już Cię znalazłam
____________________
Mój nowy ogródek
pasjonatkaam... 14:19, 04 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184


Witam wszystkich pasjonatów zieleni.Ja zaczynam własnie swoją przygodę z ogrodem co mnie ogromnie cieszyLiczę na cenne podpowiedzi.Będę zaglądać.Pozdrawiam)))
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Magdalena25 09:11, 06 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Pani Danusiu, mam jeszcze pytanie, czy ta zasada, o której Pani pisze w zasadach ogrodnika, żeby sadzić rośliny w grupach tyczy się również iglaków, czy mają one stanowić tło dla innych roślin? Próbuję poprawić rabaty od frontu mojego domu i już sama nie wiem, jak to zrobić. Dziewczyny sugerowały ciemne żurawki, berberysu lub konwalniki. Mogłaby Pani do mnie zerknąć i coś zasugerować?
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
bronek 11:46, 06 cze 2014

Dołączył: 21 cze 2013
Posty: 14
a jakie rabaty?? bo żurawki do iglaków to średni pomysł, bardziej wilczomlecze, trawy ozdobne, borówki rozłogowe, wrzosy i wrzośce, azalie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies