Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Dolinie Muminków

Pokaż wątki Pokaż posty

W Dolinie Muminków

BASIA8 19:24, 01 sty 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dziś zaczęłam powoli tworzyć plan Naszych nowych rabat kiepsko mi idzie. Utknelam w martwym punkcie. Ale nie tylko Ja zajełam się projektowaniem- Mikołajek też rysował ....
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
AgataM 19:39, 01 sty 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Śliczną scenerię zimową stworzyłaś z Mikołajkiem. Dekoracja domu też wyjątkowa
Widzę, że nie próżnujesz i robisz plany na wiosnę. Super

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
BASIA8 19:48, 01 sty 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
AgataM napisał(a)
Śliczną scenerię zimową stworzyłaś z Mikołajkiem. Dekoracja domu też wyjątkowa
Widzę, że nie próżnujesz i robisz plany na wiosnę. Super

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku


Dziękuję Agatko
Ja faktycznie coś tworzę, z Mężem plany mamy duże na wiosnę i początek sezonu...
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Basilikum 17:35, 02 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Wiec niech sie ziszcza ogrodowe marzenia
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Dorota123 17:58, 02 sty 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Próbuję się połapać w Twoim projekcie i zdjęciach z otoczenia domku. Ciężko mi idzie. Chyba na rysunku nie zaznaczyłaś stałej donicy i tarasów. Myślę, że były by pomocne na rysunku. Na zdjęciu gdzie jest domek z ogrodzeniem, nie widać furtki. Między ogrodzeniem, a domkiem są krzewy, czy one zostają, czy wylatują? Czy planujecie równanie terenu, czy chcecie zaadoptować ten teren w takim stanie jak jest teraz?

Myślę też, że przydała by się rabata obok chyba brzozy i wierzby płaczącej , aby z tarasu był ładny widok. Mogła by być po łuku i dochodzić do tych dwóch krzewów na środku. Nie wiem co to za krzewy, czy da się je jakoś poprzycinać?

Ciężko będzie Ci robić plany z lewej strony domku dopóki nie będziesz miała chodnika i wjazdu zrobionego. Za to myślę, że możesz już planować widok z tarasu.

Weź też pod uwagę to, że nie powinnaś nic sadzić w bliskim sąsiedztwie pięknego płotu. On musi mieć przewiew, bo inaczej szybko będzie się niszczył i gnił.
No to się nawymądrzałam, a Tobie dałam do myślenia.
Powodzenia
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BASIA8 19:02, 02 sty 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Basilikum napisał(a)
Wiec niech sie ziszcza ogrodowe marzenia



DziękujęDziękuję
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
BASIA8 19:12, 02 sty 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dorota123 napisał(a)
Próbuję się połapać w Twoim projekcie i zdjęciach z otoczenia domku. Ciężko mi idzie. Chyba na rysunku nie zaznaczyłaś stałej donicy i tarasów. Myślę, że były by pomocne na rysunku. Na zdjęciu gdzie jest domek z ogrodzeniem, nie widać furtki. Między ogrodzeniem, a domkiem są krzewy, czy one zostają, czy wylatują? Czy planujecie równanie terenu, czy chcecie zaadoptować ten teren w takim stanie jak jest teraz?

Myślę też, że przydała by się rabata obok chyba brzozy i wierzby płaczącej , aby z tarasu był ładny widok. Mogła by być po łuku i dochodzić do tych dwóch krzewów na środku. Nie wiem co to za krzewy, czy da się je jakoś poprzycinać?

Ciężko będzie Ci robić plany z lewej strony domku dopóki nie będziesz miała chodnika i wjazdu zrobionego. Za to myślę, że możesz już planować widok z tarasu.

Weź też pod uwagę to, że nie powinnaś nic sadzić w bliskim sąsiedztwie pięknego płotu. On musi mieć przewiew, bo inaczej szybko będzie się niszczył i gnił.
No to się nawymądrzałam, a Tobie dałam do myślenia.
Powodzenia



Dorotko wcale się nie dziwię że ciężko jest Ci się połapać w projekcie troszkę porysowałam, ale nie nakręcam się bo nie chce być zawiedziona. Czekam na chodnik a później będę planowała. Już 2 lata temu miał być chodnik i do tej pory go nie ma. Oby zdrowie dopisało. Projekt rysowałam tak jakbym stała przed furtką na chodniku.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Dorota123 20:56, 02 sty 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Te zdjęcia to ja już znalazłam na wcześniejszych stronach.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BASIA8 21:13, 02 sty 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dorota123 napisał(a)
Te zdjęcia to ja już znalazłam na wcześniejszych stronach.


Spoko Dorotko. Będą schody. Będzie większy projekt to będzie łatwiej
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Dorota123 23:19, 02 sty 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Myślę, że najpierw powinnaś się skupić nad prawą stroną od bramki, bo tam raczej nie będzie dużej rewolty. Tam gdzie ma być chodnik i wjazd pewnie będą robione jakieś roboty ziemne, więc i rozgardiasz będzie duży. Do zakończenia robót raczej nie ruszysz z lewą stroną ogrodu patrząc od drogi.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies