Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

MirellaB 03:48, 01 lip 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ten szpaler Annabelle robi wrażenie - pięknie
One są tylko podwiązane czy dodatkowo mają jeszcze podpory?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anabell 15:47, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
anka_ napisał(a)
Już wiem dlaczego posadziłam anabelki... będę wiązać.... dla takich widoków warto. A jak jeszcze rozwiną pompony....

Powiem Ci Aniu, że jeszcze by drzewa mi nie przeszkadzały dosadziłabym na całej długości do końca domku narzędziowego.
Wiązane trzymają się dobrze.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 16:16, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
MirellaB napisał(a)
Ten szpaler Annabelle robi wrażenie - pięknie
One są tylko podwiązane czy dodatkowo mają jeszcze podpory?


Mirello miałam rurki aluminiowe i wykorzystałam je jako patyki. nie wygląda to ładnie ale można co rok wyjmować i ustawiać na nowo.

Są wbite po obu stronach krzewu, W czasie wyrastania łodyg, lecę ze sznurkiem lub siatką do podwiązywania roślin od dołu ok 50 cm od rurki do następnej rurki mocuję okręcam i dalej na całej długośći.
Tydzień temu sznurowałam od każdej rurki w szerz, po przekątnej, jak się da jak najwięcej wiązań.
Uwzględnić trzeba naturalne wychylenie łodyg i podwiązywać.

To zdjęcia z wiosny jak okrywałam przed przymrozkami.


tu bukietowe są wyższe od tyłu mam wysokie pręty i miedzy wbite pręty, z przodu podpory. dołem też lecę sznurkiem i wszędzie zapętane sukcesywnie w czasie wzrostu. Jednorazowo się nie da bo wyglądają brzydko jak na trzecim zdjęciu.
W środku jest dużo różnej sznurkowej pajęczyny.



____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
bogumila 19:30, 01 lip 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Szpaler anabelkowy robi wrażenie...ale gdzie ,jak nie w ogrodzie Anabell będzie prezentował się prześlicznie.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 19:31, 01 lip 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Wkleiło się podwójnie...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Anabell 22:07, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
bogumila napisał(a)
Szpaler anabelkowy robi wrażenie...ale gdzie ,jak nie w ogrodzie Anabell będzie prezentował się prześlicznie.Pozdrawiam.


Bogusiu dziękuję właśnie dlatego taki awatar i nik bo byłam nimi zauroczona miałam od dawna w pierwszym ogrodzie. a głowy miały jak duży garnek.

Po tych deszczach trzeba ponownie sypnąć nawozem, teraz są w potrzebie dokarmiania.



Miałam taką bylinę zawsze mi się podobała szukałam nazwy i na ogrodowisku rozpoznana że kichawiec.



Kichawca z nasion kupionych wysadziłam w ubiegłym roku teraz zakwitł.
wydaje mi się że inny, bardziej wysoki i inaczej ustawione baldaszki.
może dlatego że ten rośnie w innych miejscach.

Z pierwszego zdjecia przycinałam wiosną tych nowych nie przycięłam.

i kwiatostan pewnie dzikiej marchwi od kilku lat gości u mnie i pozwalam mu zakwitnąć.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
bogumila 22:16, 01 lip 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Krwawnika kichawca też mam z własnego siewu i też jest wysoki ...ale jeszcze w pączkach.Wydaje mi się,że jest niezniszczalny i "trochę chodzi".
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Anabell 22:19, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Na rabacie trawiastej.
Daniki złote kulki do strzyżenia w sierpniu, wiosną nie wyrabiam.



____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 22:25, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
bogumila napisał(a)
Krwawnika kichawca też mam z własnego siewu i też jest wysoki ...ale jeszcze w pączkach.Wydaje mi się,że jest niezniszczalny i "trochę chodzi".


Ten z pierwszego zdjęcia przywiozła mi koleżanka gdzieś skubnęła od kogoś, dlatego nie znałam nazwy. Mam go kilka lat i nie rozsiewa się, może dlatego że ścinam.

Z drugiego zdjęcia kupiłam w sklepie nasiona.
Tylko za dużo nasadziłam go w poprzecznej rabacie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zoja 22:28, 01 lip 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Twoim przykładem zainspirowana poszłam dziś i powiązałam moje anabelle cóż - sznurek miałam pomarańczowy ale liście go zasłaniają - baleronik mi wyszedł

kichawiec u mnie tak samo wysoki - nie wiem czemu myślałam, że on niższy i sadziłam z przodu rabaty więc będę musiała przesadzać...

Macham!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies