Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

zoja 23:52, 30 cze 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Anabell napisał(a)

zdążyłąm przed deszczami podwiązać hortensje anabell i bukietowe.



WOW!!!
wszystkie kwiaty piękne, ale to zdjęcie hortensji chciałam wyróżnić - robią wrażenie
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Anabell 00:17, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
zoja napisał(a)


WOW!!!
wszystkie kwiaty piękne, ale to zdjęcie hortensji chciałam wyróżnić - robią wrażenie


Zoja dziękuję to jest po szerokości a jeszcze ciągnie się po łuku i wzdłuż.
dlatego podcinałam świerki Glauki 3 szt by wychyliły się anabelki.

Tylko załuję że kiedy ukorzeniałam anabelki nie wiedziałam o odmianie Incerdiball i o Strong.
ale i te jak dobrze wysznuruję dają radę.
Miałam w tym roku założyć siatkę gotową ale o kilka dni się spóźniłam i kwiaty za duże porosły.

to bukietowe na środkowej rabacie.też sznurowane.




W zagonkach warzywnych posadziłam dalie bo trawy chwastnicy było na gęsto, to warzywek nie ma.
jest 5 krzaków pomidorków Cherry, nie obrywam boków rosną w dziko.
inne kwiatki to przechowalnik. tak jest na czterech zagonkach.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 00:17, 01 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
No pięknie jest Hanuś
Nie wiem czym się zachwycać bo pokazujesz wszystko co lubię. Lilie wcześnie u Ciebie kwitną, u mnie jakieś pojedyńcze sztuki się pokazały a reszta w pąkach. Śliczna ta dalia kołnierzykowa, pierwszy raz taką widzę.
Ale ten łan anabelek to mi się chyba p nocach będzie śnił. Jest moc
Pozdrawiam Haniu
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 00:29, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
No pięknie jest Hanuś
Nie wiem czym się zachwycać bo pokazujesz wszystko co lubię. Lilie wcześnie u Ciebie kwitną, u mnie jakieś pojedyńcze sztuki się pokazały a reszta w pąkach. Śliczna ta dalia kołnierzykowa, pierwszy raz taką widzę.
Ale ten łan anabelek to mi się chyba p nocach będzie śnił. Jest moc
Pozdrawiam Haniu


a mnie się śnią Twoje różyczki Asiu

Wcześniej zrobiłam zdjęcia swoich pierwszych róż, to tylko smutek.

ale jedna mnie najbardziej zachwyca moja, już dziś przekwitło dużo kwiatów. Tylko mnie wiem czy to rabatowa Orange Semal czy pnąca Westerland.






To zdjęcie jeszcze przed deszczem.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:36, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
kołnierzykowe jeszcze. ze wcześniejszych zdjęć.


Moja ulubiona kolorem dalia z niskich' Roxy'

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 00:46, 01 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Haniu,
ta róża jest piękna i nie dziwię się że się zachwyciłaś. Wszystko wskazuje jednak na to że parkowa Westerland.
Kwiaty w pąkach są jaskrawo-pomarańczowe. Po rozkwitnięciu są bardzo zmienne; w zależności od pogody i stopnia rozwoju mienią się odcieniami łososiowo-pomarańczowymi z nutą morelowej poświaty. Czasem wydają się miedziane, czasem bursztynowe.
Kształt kwiatów nie jest szczególnie oryginalny, półpełne z widocznymi pylnikami. Ważny jest niezwykły kolor oraz obfitość i powtarzalność kwitnienia. Krzewy potrafią kwitnąć od czerwca aż do mrozów.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 00:47, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
niska z przechowanych maleńkich karp z siewu ubiegłego roku.

Ta lilia już przekwitła, jedna z najwcześniejszch.




Dwie Viole w przejściu z domu do mnożarki. dziś jeszcze mocniej rozrośnięte.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 00:48, 01 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Zajrzę w niedzielę Haniu bo czeka mnie pobudka o 5 rano. Wekendowy wypad do Torunia i okolice.
Dobrej nocki
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 00:58, 01 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
Haniu,
ta róża jest piękna i nie dziwię się że się zachwyciłaś. Wszystko wskazuje jednak na to że parkowa Westerland.
Kwiaty w pąkach są jaskrawo-pomarańczowe. Po rozkwitnięciu są bardzo zmienne; w zależności od pogody i stopnia rozwoju mienią się odcieniami łososiowo-pomarańczowymi z nutą morelowej poświaty. Czasem wydają się miedziane, czasem bursztynowe.
Kształt kwiatów nie jest szczególnie oryginalny, półpełne z widocznymi pylnikami. Ważny jest niezwykły kolor oraz obfitość i powtarzalność kwitnienia. Krzewy potrafią kwitnąć od czerwca aż do mrozów.


To się cieszę, tylko jeśli ta, to jest narażona na mrozy.
a mnie b. dużo wymarzło. to jeszcze zdjęcia wcześniej robione.






o jejku, która godzina a ja rano nie dam rady wstać
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
anka_ 03:41, 01 lip 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Już wiem dlaczego posadziłam anabelki... będę wiązać.... dla takich widoków warto. A jak jeszcze rozwiną pompony....
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies