Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 01:10, 19 sie 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Wypadły po zimie nowo sadzone róże i zapełniłam dalią sezonowo, dlatego galimatias.




to też z pomyłki miała być melody czerwona a jest prawie czarna i będzie wysoka. tylko ta pomyłka mi pasuje.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 01:18, 19 sie 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To moje pieski ze schroniska już się zadomowiły, szczekają przy bramie.

Piesek Alfik ostrzyżony miał bardzo długą sierść, wygląda zupełnie inaczej.
Sunia Czija jest cwańsza, są nierozłączne, cały czas bawią się.

W czerwcu złapały 9 kretów.
Teraz krety zmądrzały i nie dają się złapać, za to grasują po rabatach i już wyszły na trawnik.



____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gosiek33 06:51, 19 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Anabell napisał(a)

W tym roku dowiedziałam się że liszki uwielbiają berberysy w ciągu jednego tygodnia zeżarły. już po oprysku i odrastają.
to niska obwódka z sianego berberysu, zobaczyłam jak był zupełne goły.



ćma bukszpanowa pożera ci berberysy a bukszpany tylko trochę?


Fajne psiaki. Gdzie mieszkają w domu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 10:07, 19 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekne masz te dalie. Duzo przy nich pracy?
____________________
Zapraszam na kawe
Pszczelarnia 11:46, 19 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anabell napisał(a)
nie wiem co, pewnie czerwony, nowości nie mam opanowanych.


Może to dalia 'Karma Choc'?

Piękne te łososiowe, ta 'Złota Miłka':


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anabuko1 15:49, 19 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Anabell napisał(a)
To Burleska bez szału

Kilka odmian w zbliżonej tonacji.



Bardzo spodobały mi się twoje dalie..
Wszystkie , a widzę masz ich sporo .I wszystkie sa piękne, ciekawe kształty
A i mieczyki ładne kolorki.
I hortensje pięknie się prezentują.
I ogólne widoczki pięknie się prezentują.Ogród masz kolorowo kwitnący
Fajne te małe pieski
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 22:25, 19 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Anabell napisał(a)


Dorotko!
zdążą zakwitnąć, moje w pąkach.
Dwa razy zamawiałam. Pogubiłam się z paczkami rozkładałam po rabatach przed słońcem gdzie posadzić, potem zapomniałam.
Teraz przycinałam Marunę znalazłam paczkę Nello w foli 18 szt zrośniętych 30 cm wysokie, nie wiem jak je rozdzielę.





Hania tyle tego masz, że może się w głowie mieszać. Uśmiałam się bo u ciebie to cały przemysł kwiatowy.
Masz piękne dalie gdzie tam moje. Ja po kilku latach dopiero startuje. Mam kilka te dalie pomponowe są ładne też mam, ale jeszcze nie kwitną.
Nie wiem dlaczego w tym roku mam późniejsze kwitnienie traw i dalii.
Masz dużo dalii to dużo pracy wiosna a jeszcze więcej jesienią i trzeba gdzieś to przezimiwac.

Zaczyna się drugie kwitnienie róż.
Nie wiedziałam, że można później sądzić lilie mogłam posadzić widziałam cebulki i przegapiłam.

Horty teraz cudowne bez problemowe kwitną pięknie. Kupuje już 2 rok w Lidlu sadzonki te zeszłoroczne kwitną, Kupowałam po 10 zł. W tym roku też kupiłam posadziłam i ładnie się przyjęły.
U ogrodnika limonki nie powiem ładne po 30 zł kwitnace, w tej cenie mam 3 sztuki.

Haniu przerabiam wrzosowa bo to moja pierwsza rabata i bardzo zapędzona wyciągam wrzosy i pielę. Jaka pruchnicza ziemia, przemieszana się z kora lekka. Duże te wrzosy niektóre wyrzucam trzeba dokupić gdzie będą braki.

Na Jeżówki miejsce znajdę wszędzie będę sądzić gdzie się da. Jak przyjdą to się będę martwić.

Haniu pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 20:42, 20 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Anabell napisał(a)


Dorotko!
zdążą zakwitnąć, moje w pąkach.
Dwa razy zamawiałam. Pogubiłam się z paczkami rozkładałam po rabatach przed słońcem gdzie posadzić, potem zapomniałam.
Teraz przycinałam Marunę znalazłam paczkę Nello w foli 18 szt zrośniętych 30 cm wysokie, nie wiem jak je rozdzielę.
U moich jeszcze nie widać pączków, mają jakieś 25 cm wysokości, a niektóre jakieś takie jak skarlarlałe może z 5 cm mają.
Raczej ich nie rozdzielaj teraz tylko delikatnie przysyp ziemią, one mają bardzo kruche łodygi. Wczesną wiosną porozsadzasz tak jak trzeba.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Pszczelarnia 10:30, 23 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Haniu, a czy te heliotropy wstawione w wątku u Miry (z Parham), myślisz, że Anglicy je zimują? Czy to jednoroczne okazy? Można je zimować? Jak uzyskać tak różne kolory i dorodne krzaki: od lawendowego po ciemnoniebieski?


Już od 2 lat w donicach mam prawie same heliotropy oraz pelargonie i hosty - i tak pewnie zostanie. Chętnie wysieję je, bo tak zawsze kupowałam. Ich zapach uwielbiam.


Twoją instrukcję siania heliotropów skopiowałam sobie do kajetu ogrodniczego.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anpi 23:51, 23 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Przeczytałam o pożartym berberysie.U mnie zawsze gąsienice atakowały żółte berberysy,a w tym roku po raz pierwszy dobrały się też do bordowego,ale nie dałam im dokończyć
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies