Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Loosiuu 14:40, 23 lis 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Te turzyce świetne! Nawet jakby nie przetrwały raz na jakiś czas zimy to warto je mieć dla takiego efektu! Na wiosnę kupuję, bo już wiemnawet gdzie wsadzę Dzięki za zdjęcia, fajny pomysł mi wpadł do głowy
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
iwonaal 15:11, 23 lis 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Muszę jeszcze raz obejrzeć Twój ogród. Pięknie
____________________
Zakochana w ogrodach
Pawlus 16:01, 23 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Loosiuu napisał(a)
Te turzyce świetne! Nawet jakby nie przetrwały raz na jakiś czas zimy to warto je mieć dla takiego efektu! Na wiosnę kupuję, bo już wiemnawet gdzie wsadzę Dzięki za zdjęcia, fajny pomysł mi wpadł do głowy


Jaki pomysł?

Ja zaczynam planowanie rabaty pod domem, trochę trudna, bo w kwadracie 4 x 4 m. Na pewno turzyce się pojawią
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 16:02, 23 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
iwonaal napisał(a)
Muszę jeszcze raz obejrzeć Twój ogród. Pięknie



Ja muszę zimą nadrobić u Was. Nie zawsze jest czas, żeby do wszystkich zajrzeć.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 16:56, 23 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Słońce to ja też dzisiaj widziałem ale pozwoliłem sobie tylko przez okno popatrzeć. Zdjęcia super wyszły.
Co do rabaty to trudny wymiar 4x4, ale na pewno coś sensownego się wymyśli. Zima się nawet nie zaczęła
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 17:27, 23 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Łukasz, mam już baaaardzo wstępny plan. Nie wiem czy wszystko się pomieści, trzeba na spokojnie pomierzyć. Jest to rabata przy wejściu, od strony północnej.
Tak na szybko i nieudolnie narysowałem w Paincie:



Nie wiem czy coś widać. Obecnie rośnie tu wielki srebrny świerk i kilka jałowców.
Świerk zostanie, podkrzesam go, żeby zmieścić hortensje.
Nie wiem czy ten podział na kwadrat i L będzie dobry. Kwadracik miałby być wysypany żwirkiem.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 17:36, 23 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Plan bardzo czytelny, tylko przydałby się jeszcze zaznaczenie gdzie ta rabat sąsiaduje z budynkiem bo jeżeli dobrze rozumiem to ma jakąś ścianę w pobliżu, jeżeli nie to zaznacz z której strony najczęściej będzie widoczna chyba, że rabata będzie wyspą.

Muszę powiedzieć, że dobór roślin wybitnie mi się podoba. Żółte hosty będą dobrze odbijały pod niebieskim świerkiem, ten z kolei będzie współgrał z Miskantami.
Hortensje rozjaśnią bardzo to miejsce, ale chyba jakieś mniejsze odmiany Bobo lub Littlelime, które z resztą już masz jak dobrze pamiętam.
Bardzo mi się podoba
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 17:53, 23 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Ale gapa ze mnie. Już poprawiłem. Po prawej stronie jest ogrodzenie, za którym znajduje się kawałek ogrodu.




Szukam jakiegoś zdjęcia, chociaż wygląda na razie okropnie...
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 18:00, 23 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Mam. Chyba z maja. Jak widać - porażka. Męczyłem się z tym widokiem cały sezon, pochłonęły mnie inne prace. Od wiosny ostro ruszam. I na tym skupię się w pierwszej kolejności.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 18:20, 23 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jak napisałeś, że tragedia to ja myślałem, że jakieś gruzowisko tam masz , a jest czyto, są zdrowe krzewy jednak ja jałowców nie lubię i zmiany pochwalam.

No to plan podoba mi się coraz bardziej. Z drzewkami na pniu byłoby dobrze wstrzelić się miedzy okna. W sumie tyle mam do powiedzenia. Plan tak mi się podoba, że jak dla mnie możesz od wiosny kopać i sadzić.
Już się nie mogę efektów doczekać Jak chcesz to mogę wrzucić plan w program, aby zobaczyć aby być pewnym czy wszystko się zmieści. Potrzebny byłby dokładny wymiar rabaty, rozmieszczenie okien i odległość pnia świerku od domu i płotu.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies