Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pawlus 19:41, 24 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Mimo iż nie mam takiego cudownego ogrodu jak Wy, chciałbym pokazać co nieco.
Zacznijmy od tego, że to co u mnie się znajduje w ogóle nie jest ogrodem jako-takim.
Rodzice mają gospodarstwo rolne z dość dziwnym układem budynków. No ale cóż się dziwić-nasz dom ma pewnie ponad 100 lat i tylko dzięki niekończącym się remontom wygląda jak wygląda. Podwórko mamy bardzo duże jak na gospodarstwo. Na nim nic nie można oczywiście posadzić, gdyż jest wykorzystywane od wiosny do jesieni jako "parking" dla maszyn rolniczych.
A sadzenie drzew i krzewów ozdobnych rozpoczęło się około 10 lat temu, kiedy mama zaczęła pracować na szkółce u znajomych, po sąsiedzku. Co roku dosadzała to co jej się spodobało. I wyszło teraz to co wyszło. Praktycznie każda roślina jest w ilości sztuk: 1 I do tego nasadzenia rozprzestrzeniały się dalej i dalej. Pierwsze pojawiły się obok domu. Świerk srebrny, 3 jałowce, kilka thuj, cis, bukszpan.
Ja zacząłem się tym pasjonować kilka lat temu (a mam prawie 21). Gdyby teraz nie było nic...Wszystko było by łatwiejsze. Teraz powoli będę starał się dosadzić, uporządkować to co jest. Trwać to będzie długo, bo studiuję i szukam pracy obecnie...
A najlepiej będzie jak zrobię plan gdzie co jest i wtedy łatwiej będzie opisywać
Na początek kilka roślin "ogrodowiskowych"


Moderator: zdjęcia na 7 pierwszych stronach nie wyświetlają się z powodu ich usunięcia przez autora w serwisie Picasa. Autor zaprasza do oglądania aktualnych zdjęć w dalszej części wątku.

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Zeta 20:01, 24 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Hej witam Cie na forum...piękne zdjęcia ...a kulka czaaaadooowa i wielka...
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Welka 20:03, 24 sty 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Lubicz pod Toruniem? Dolny czy Górny?
Mam w Dolnym ciocię.
Hortensja i rh bardzo ładne
Pozdrawiam i witam na ogrodowisku
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Lukas 20:05, 24 sty 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Cześć witaj na forum. Fakt kulka superaśna, a na rewolucje uważam, że nigdy nie jest za pózno
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
monteverde 20:11, 24 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witam Pawle chyba troche przesadzasz z tym misz maszem, ze zdjęć widać, że nie jest tak źle, no i zawsze możesz poprzesadzać niektóre rośliny pokazuj więcej zdjęć ja też mam w ogrodzie groch , mydło i powidło pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
asica 20:15, 24 sty 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Piękne niemałe już rośliny. Uporządkować wszystko się da. Wiem coś o tym, ja porządkuję po 20 latach zbieraniny
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Pawlus 20:17, 24 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Zeta napisał(a)
a kulka czaaaadooowa i wielka...

Szkoda, że tylko jedna

Ewelinka231281 napisał(a)
Lubicz pod Toruniem? Dolny czy Górny?
Mam w Dolnym ciocię.

Dolny

Lukas W moim przypadku to trzeba by połowę roślin wyciąć a resztę przesadzić
A tam gdzie zmiany by się przydały rosną same dorosłe egzemplarze...
No i mama-właścicielka...Zdarzy nam się pokłócić jak chce coś wsadzić tam, gdzie ja uważam że nie powinna
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Joku 20:32, 24 sty 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Pozdrawiam Pawlus i witam na Ogrodowisku. Jestem sporo starsza od ciebie, ale mamy coś wspólnego. Też wychowałam się na wsi, mieliśmy też duże podwórko porośnięte trawą. Był też ogród, a nawet trzy. Ale najczęściej królowały w nich chwasty. Marzyłam wtedy o ładnym ogrodzie, ale były to tylko marzenia. Dlatego trochę tobie zazdroszczę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Pawlus 20:58, 24 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Witam wszystkich odwiedzających i serdecznie pozdrawiam.
Joku-Lubicz to już nie wieś, nasze gospodarstwo jest jedyne w tej miejscowości. Mieszkamy na jej granicy i akurat od nas tereny rolnicze się zaczynają Kiedyś było na prawdę cudnie-łąka i las tuż za domem, dziki staw, cisza spokój. A teraz mam za oknem tylko ekrany dźwiękochłonne po budowie węzła autostradowego
A tu plan-mapka sprzed kilku lat więc żadnych roślin nie widać. Zaznaczyłem na niebiesko miejsca nasadzeń. Wychodzą z tego takie 4 "ogródki". Będę starał się wszystko po kolei pokazać.

A teraz trochę koloru

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
an_tre 21:14, 24 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Witaj Paweł mamy niedaleko do siebie, tylko 21 km często przejeżdżam przez Lubicz, może i twój gród widziałam Nie narzekaj, ogród ma wiele ciekawych roślin, a na rewolucję nigdy nie jest za późno, a zważywszy twój wiek i zainteresowanie to czas jest w sam raz
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies