Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka wkoło Lubczyka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka wkoło Lubczyka :)

kitek81 18:46, 05 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
witam ponownie
już zaczęłam wstawiać zdjęcia, ale goście przyszli, potem obiad, a później podjechaliśmy oglądać kostkę brukową (niestety czynne dopiero od 14.03 ), jeszcze podjechaliśmy na działkę ROD, zobaczyć jak tam po zimie (łooo matko, wstyd jak tam zarosło!) ale porozmawiałam z sąsiadką z ROD i ma mi poodkładać nadwyżki kwiatków i powiedziałam, że jakby słyszała, że ktoś też ma, to ja się wszystkim zaopiekuję i przygarnę
no i w drodze powrotnej telefon, dziadki stoją pod drzwiami przywieźli mi prymulki i żonkile

a teraz obiecana fotorelacja-może mogłam dać te zdjęcia dopiero po 22j: "tylko dla dorosłych" ;p
od frontu:

tyły domku

patrząc od frontu-lewy bok-tu jeszcze mamy w planie zrobić kryty taras nad garażem:


i prawy bok, ale zdjęcie zrobione z tyłu domu:


i to koniec części pierwszej horroru lubczykowego
mam nadzieję, że nikt nie odjechał na zawał?!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
KasiaBialofi... 19:27, 05 mar 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
No tak, też tak miałam. Ale działkę masz równą, plantować nie trzeba, skarp usypywać i tym podobnych. Gdy już założysz trawniczek będzie całkiem inaczej
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Ewa4 19:56, 05 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Kasiu działka ładna równa a na tą ścianę od sąsiada możesz jakieś pnącze posadzić czy masz jakiś plan już ja bym jakąś pergole tam zrobiła żeby odstawało od ściany i zasłoniła pnączem bo jak puścisz po ścianie to sąsiad może nie pozwolić bo widzę poszliście na łatwiznę hihi i wykożystaliście jego ścianę za ogrodzenie i dobrze bo by tylko zielsko w tej szczelince rosło
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
kitek81 20:50, 05 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Ewuś, to nie tak, że poszliśmy na łatwiznę sąsiad sam nam zaproponował, żeby na tym kawałku nie robić ogrodzenia, kosztem nawet kawałka swojej ziemi, ale takim oto sposobem załatwił z nami, że będzie miał bez problemu dostęp do elewacji tego budynku! W sumie koleś zaszalał i za blisko granicy działki postawił ten budynek. Mi tam w sumie nie przeszkadza, tylko poprosiłam go, żeby rynny tam założył, bo na razie nie ma i nie chcę, zeby mi stamtąd roślinki wypłukiwało! No ale na razie jak wyjechali w listopadzie, tak pojawili się 2 razy na dzień, góra dwa i wyjeżdżają znowu!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 20:53, 05 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
bialofiolet napisał(a)
No tak, też tak miałam. Ale działkę masz równą, plantować nie trzeba, skarp usypywać i tym podobnych. Gdy już założysz trawniczek będzie całkiem inaczej


no kostka i właśnie trawnik to na początek, bo tyle tego piachu się wnosi do domu, że szok!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Ewa4 21:46, 05 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Kasiu właśnie o tych rynnach i tej bliskości granicznej pomyślałam że będzie problem jak nie ma rynien z Twojej strony to woda Ci będzie tam spływać to roślinki tylko takie które lubią wilgoć
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
kitek81 22:03, 05 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Ewa4 napisał(a)
Kasiu właśnie o tych rynnach i tej bliskości granicznej pomyślałam że będzie problem jak nie ma rynien z Twojej strony to woda Ci będzie tam spływać to roślinki tylko takie które lubią wilgoć

no właśnie, tu może być problem, no ale jak się sąsiedzi teraz pojawią, to muszę z nimi o tym porozmawiać, niech kombinują i zakładają rynny!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Marta7 23:03, 05 mar 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Kasiu,śliczny masz domek i wielkie pole do popisu,nie musisz nic przesadzać,usuwać-tylko tworzyć,tworzyć i tworzyć no i ta wygrana w Totolotku by się przydała ,czego z całego serca Ci życzę!
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Ewa4 00:12, 06 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Kasiu masz takie prawo bo teraz buduje się 4 metry od granicy a jeżeli budynek sąsiada stoi od bardzo dawna musi założyć rynny tylko delikatnie podpytaj czy planuje założyć rynny jak normalny sasiad a sądzę że tak skoro nie kazał wam robić ogrodzenia tylko połączyć z murem to grzecznie spytaj a jak się będzie stawiał to nie dyskutuj bo z sąsiadami trzeba dobrze żyć bo będzie wam życie uprzykszał a to nikomu na dobre nie wyjdzie.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
monteverde 01:19, 06 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasiu nie jest źle jak nas straszyłaś wiadomo jeszcze budowa i wszystko się może zdążyć, bardzo mi się spodobało, że z okna zrobiliście drzwi tarasowe jak oglądałam na początku od razu o nich pomyślałam, a sąsiad za bardzo Wam wlazł na granicę, z drugiej strony będziesz mogła jakieś pnące róże tam dać, tylko niech on te rynny pozakłada będę wpadać, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies