Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Mysza 20:28, 06 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
zabaewa napisał(a)


O tak - Maya to pierwsza Gwiazda

Gosiu - najlepsza to jest Galicyjska - ale takiej nie mam Potem w kolejności rosa rugosa - czyli róża pomarszczona - pachnie i jest słodka w smaku - taką mam na tzw. przedpłociu - kilka krzaczków ale jeszcze małe.
Tak na prawdę każda róża jest jadalna - najlepiej pachnąca i w intensywnym różowym lub czerwonym kolorze. Niektóre mają gorzkie części płatków u nasady - takie białe - można je oderwać - praca kopciuszka Mnie ta lekka goryczka nie przeszkadza. Po dodaniu soku z cytryny lub kwasku cytrynowego ta goryczka daje taki wytrawny smaczek. Przynajmniej konfitura nie jest zbyt mdła U mnie taką różą jest That Jazz - pnący climber - a za galicyjską robi NN angielska historyczna.



Ewa dziękuję za podpowiedzi.
Muszę je sobie pooglądać i zobaczę czy są do dostania
U Ciebie piękne te róże.
Zachciało mi się robienia konfiturek...hm...zobaczymy jak to wyjdzie.

Masz już jakieś roślinki w szklarni?
Myślałam dzisiaj, że niedługo podziałamy w ogrodzie,a za oknem śnieg pada...brrrr...
____________________
Gosia
zabaewa 22:42, 06 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Mysza napisał(a)

Masz już jakieś roślinki w szklarni?
Myślałam dzisiaj, że niedługo podziałamy w ogrodzie,a za oknem śnieg pada...brrrr...


Przed samymi mrozami posiałam w szklarni rzodkiewkę i nie wiem czy coś z tego będzie W domu wysiałam papryki dwa tygodnie temu - kilka sztuk wzeszło - przez te mrozy nie udaje mi się utrzymać w szklarence temperatury powyżej 20 stopni - jak wiesz nie mam grzejników przy tych wielkich oknach. Posiałam też sałatę w domu i też ledwo kiełkuje. W słoju mam lotosy - dolewam im ciepłą wodę, żeby nie zamarły. Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie już tylko lepiej. Patrzę przez okna i korci mnie do pracy w ogrodzie ale się powstrzymuję bo to za wcześnie jeszcze - nie ufam pogodzie.

Dzisiaj po kilku dniach "walki" wyćpnęłam akumulator z samochodu. Padł na amen. Nawet po niby całkowitym naładowaniu nie był w stanie uruchomić mi auto Musiałam kupić nowy Kasa na rośliny poszła się paść... Ech... życie...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Napia 21:02, 08 mar 2018


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
zabaewa napisał(a)


Przed samymi mrozami posiałam w szklarni rzodkiewkę i nie wiem czy coś z tego będzie W domu wysiałam papryki dwa tygodnie temu - kilka sztuk wzeszło - przez te mrozy nie udaje mi się utrzymać w szklarence temperatury powyżej 20 stopni - jak wiesz nie mam grzejników przy tych wielkich oknach. Posiałam też sałatę w domu i też ledwo kiełkuje. W słoju mam lotosy - dolewam im ciepłą wodę, żeby nie zamarły. Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie już tylko lepiej. Patrzę przez okna i korci mnie do pracy w ogrodzie ale się powstrzymuję bo to za wcześnie jeszcze - nie ufam pogodzie.

Dzisiaj po kilku dniach "walki" wyćpnęłam akumulator z samochodu. Padł na amen. Nawet po niby całkowitym naładowaniu nie był w stanie uruchomić mi auto Musiałam kupić nowy Kasa na rośliny poszła się paść... Ech... życie...


Może już teraz przed nami wiosna... w każdym razie myślę, że takie syberyjskie mrozy, jak ostatnio, to już nam nie grożą. Na weekend zapowiadają prawdziwą wiosnę, a mnie złożyła grypa i chyba ją będę oglądać zza okna
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
zabaewa 23:23, 24 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Papryki przepikowane, sałata przesadzona do szklarni, Sałata łodygowa posiana, farbownik posiany, melony posiane, trawy przycięte, kosaćce syberyjskie przycięte, hortki bukietowe przycięte, gałązki forsycji w wazonie. Trochę porządków zrobione. Jutro też jest dzień i zamierzam go spędzić na ogrodzie Niestety ziemia jeszcze nie do końca jest odmarznieta - będę dalej siała pewnie
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 23:26, 24 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Maya wczoraj skończyła 7 lat. Moja Królewna



W prezencie dostała dużą kość (nadal się nad nią znęca hi hi) i portret ...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Gardener27 21:40, 14 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Piękny portret jej zrobiłaś, wspaniale się prezentuje.

Ewo Ty chyba czegoś takiego jak wiosenne przesilenie nie znasz Czytam u Ciebie jak i u mnie w wątku że działasz ogrodowo na wszystkich płaszczyznach. Ogrom prac poczyniłaś i jestem pod ogromnym wrażeniem.

Kupiłem w tym roku cebulki kosaćców syberyjskich. Ładnie się prezentowały na zdjęciu więc przygarnąłem. Możesz mi coś o nich więcej powiedzieć ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Napia 22:32, 18 kwi 2018


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Maja wygląda jak królewna

Czekam na nowe fotki, oczywiście jak się ogarniesz

Pozdrawiam Ewuś
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
elka_ 21:25, 08 maj 2018


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Witaj Ewo,
czytam takie smutne wieści od Ciebie, najpierw kręgosłup, później borelioza, serdecznie współczuję. Też zeszłego lata we własnym ogrodzie złapały mnie dwa kleszcze, na szczęście nie były groźne i skończyło się na strachu.

Wracaj do zdrowia, abyś mogła pokazać te wszystkie ogrodowe zmiany.

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
zabaewa 12:38, 24 maj 2018


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Coś trzeba w temacie pisma obrazkowego pokazać
Jeden z moich irysów syberyjskich.



Moje oczko wodne

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 15:48, 29 maj 2018


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Tym razem barok - To była Angelika

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies