Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W kamiennym kręgu od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

W kamiennym kręgu od początku

Joku 20:43, 05 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Swetrów na drutach swego czasu też sporo wydziergałam. Tylko w tamtych czasach trzeba było polować na włóczkę. Rarytasem był moher z pewexu. A dzisiaj włóczek do wyboru, do koloru tylko robić się nie chce.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
GorAna 22:37, 06 sty 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Kordina napisał(a)
Śliczne też kiedyś robiłam na drutach jak moje dzieci były małe szyłam i drutowałam sweterki w obrazy jak dawno nie miałam drutów w ręku.

Ja też chyba dwadzieścia lat nie robiłam na drutach
Wystarczy wziąć je do ręki i wszystko się przypomina
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 22:40, 06 sty 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Napia napisał(a)



Kusisz Kupiłam kilka motków bordowej wełny i na razie ładnie wyglądają w koszyku A chciałam zrobić szeroki komin, tylko ciągle brak czasu Kiedyś robiłam i to nawet sporo, ale to było dawno temu
Warkocze cudniaste

Ja zamówień na swetry mam mnóstwo, tylko czasu mi chyba zbraknie.
Dokończę ten zaczęty i wezmę się za coś innego
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 22:42, 06 sty 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Joku napisał(a)
Swetrów na drutach swego czasu też sporo wydziergałam. Tylko w tamtych czasach trzeba było polować na włóczkę. Rarytasem był moher z pewexu. A dzisiaj włóczek do wyboru, do koloru tylko robić się nie chce.

Jolu, ja też miałam sweterek, czapkę i szalu pięknego moheru.
Teraz w necie tyle włóczek, że nie wiadomo jaką wybrać
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 22:45, 06 sty 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Dzisiejsze śnieżne widoki z innej perspektywy.


____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 22:45, 06 sty 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
anpi 02:12, 07 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Ojej, jak ja dawno robiłam na drutach! Z chęcią bym do tego wróciła...tylko z czasem problem! W panieństwie dziergałam sweterki sobie i potem też dzieciom, nawet eM dostał kamizelkę , a w ciągu ostatnich dwudziestu lat, to już tylko jakieś incydenty z drutami, typu sam golfik na szyję, opaska, czy buciki dla nie chodzącej jeszcze wnusi(a już poszła do szkoły

Zimowe widoczki dziś u mnie podobne
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 21:14, 07 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
GorAna napisał(a)

Sylwia, w tym roku niekwestionowaną królową będzie Danusia.
Widziałam relację z sadzenia ogromnej ilości cebulowych.

Ja posadziłam jesienią tylko 7741 tulipanów, ciekawe ile zakwitnie?
Trytoma rośnie u mnie bezproblemowo i bezproblemowo ją rozmnażam. Na wiosnę dokupię sobie limonkową na żółtą rabatę. Mam nadzieję, że dostanę takową.
Sylwuś, jak chcesz to podeślę Ci gałązkę wierzby, może się przyjmie

Kochana kobieto, a nie ma szansy by przygiąć tą gałązkę do ziemi i przykopać, czymś docisnąć? Tak żeby odciąć jak ten fragment wypuści korzonki. Może te korzonki puszczane w ziemię różnią się jakoś od tych puszczanych w wodzie... nie wiem, ale z chyba 8 sztuk, które w wodzie mi się ukorzeniły żadna w ziemi się nie przyjęła.

Jak rozmnażasz trytomy?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
GorAna 17:01, 12 sty 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
anpi napisał(a)
Ojej, jak ja dawno robiłam na drutach! Z chęcią bym do tego wróciła...tylko z czasem problem! W panieństwie dziergałam sweterki sobie i potem też dzieciom, nawet eM dostał kamizelkę , a w ciągu ostatnich dwudziestu lat, to już tylko jakieś incydenty z drutami, typu sam golfik na szyję, opaska, czy buciki dla nie chodzącej jeszcze wnusi(a już poszła do szkoły

Zimowe widoczki dziś u mnie podobne

Oj te dzieci jak szybko rosną.....

Dzisiaj już zdecydowanie wiosenne widoki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 17:04, 12 sty 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kochana kobieto, a nie ma szansy by przygiąć tą gałązkę do ziemi i przykopać, czymś docisnąć? Tak żeby odciąć jak ten fragment wypuści korzonki. Może te korzonki puszczane w ziemię różnią się jakoś od tych puszczanych w wodzie... nie wiem, ale z chyba 8 sztuk, które w wodzie mi się ukorzeniły żadna w ziemi się nie przyjęła.

Jak rozmnażasz trytomy?

Sylwia, spróbują ukorzenić Ci tą wierzbę.
Trytomy; po prostu rozrywam delikatnie bryłę korzeniową ( ona ma takie źdźbła jak cebulka siedmiolatka). Bardzo dobrze się przyjmuje i szybko nabiera masy.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies