Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 11:34, 25 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
My właścicielki gęsto obasdzonych ogrodów możemy sobie pozwolić na takie fanaberie. Też często tak robię.


To też jest takie poczucie wolności i własności Az zal, że już będzie szaro-buro ale też czas do odpoczynku. Byle do wiosny
Poki co jeszcze jest ciepło.
Klony u mnie dopiero zaczynają, czerwony już dawno stracił liście.


____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 11:43, 25 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Milka napisał(a)
Jak tam Danusiu, wyrabiasz się z liśćmi, ja na razie na okrągło zbieram i wycinam już. Pogoda fajna, widoki masz bajeczne


Tak samo Irenko chodz ostatnie dni trochę chorowałam Wczoraj kilka worów liści było do segregacji bo u nas odbierają co dwa tygodnie. Ale jeszcze bardzo dużo na drzewach no i te nieszczęsne leszczyny i dęby od sasiada dopiero zaczną śmiecić, najgorzej jak będzie wiatr w moją strone co znasz też u siebie.
Pod garażem jeszcze tyle liści, buki, kaliny, perukowce.



Liscie z tulipanowca są duze to pięc minut i pozbierane



____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 11:46, 25 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632




____________________
Liliowo i kolorowo:)
ElzbietaFranka 19:12, 25 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Witam Danusiu

Piękna jesień sloneczna. U nas trzy dni mgły jest ciepło.
Na tym "czarnym" Śląsku twój ogród to oaza zieleni i pięknych kolorow.
Tulipanowiec piękny z liści w ogóle a jesienia przerasta wszystkie drzewa oprócz klonów. U ciebie taki rozłożysty u mnie wezszy kolumnowy.
Mam też ambrowca dawno obleciał.

W tym roku pogoda w październiku nam dopisuje więc i przebarwienia piękne. U nas nie było przymrozku więc rośliny naturalnie zmieniają kolor
Jadę w rodzinne strony w czwartek na krótko. Bo przez ten smog skracam wyjazdy. Wszędzie dymią moje płuca tego nie znoszą zaraz się duszę.
Może przez rok się coś zmieniło zobaczymy.

Danusiu to blisko ciebie mają kopalnie nowa budować?

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 20:11, 25 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Danusiu liści coraz więcej ja część grabię a część zbiorę kosiarką, brzozy jeszcze pelne ulistowienia.
Ale piękne przebarwienia, ja muszę pomyśleć o jakiś kwiatach jesiennych ale więcej kzrewów pzrebarwiających się.
Płyt mam około 5 tysięcy
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
danuta_szwajcer 20:25, 25 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Danusiu

Piękna jesień sloneczna. U nas trzy dni mgły jest ciepło.
Na tym "czarnym" Śląsku twój ogród to oaza zieleni i pięknych kolorow.
Tulipanowiec piękny z liści w ogóle a jesienia przerasta wszystkie drzewa oprócz klonów. U ciebie taki rozłożysty u mnie wezszy kolumnowy.
Mam też ambrowca dawno obleciał.

W tym roku pogoda w październiku nam dopisuje więc i przebarwienia piękne. U nas nie było przymrozku więc rośliny naturalnie zmieniają kolor
Jadę w rodzinne strony w czwartek na krótko. Bo przez ten smog skracam wyjazdy. Wszędzie dymią moje płuca tego nie znoszą zaraz się duszę.
Może przez rok się coś zmieniło zobaczymy.

Danusiu to blisko ciebie mają kopalnie nowa budować?

Pozdrawiam


Piękna jest jesień, u nas był mróz i pomroził dalie i jednoroczne, mgła była do tej pory tylko raz i cały czas bez deszczu. Tulipanowiec dopiero dzisiaj liście opadły i już posprzątałam. Ambrowca jeszcze mam w planie kupić tego kolumnowego ale w tym roku nic nie dosaadziłam nawet cebuli po raz pierwszy ani jednej, miałam wyjątkowy trudny rok. Rok temu też był piękny pazdziernik.
Co do kopalni nowej, to tak w naszym mieście ale w zupełnie innej dzielnicy niż mieszkam, protesty są bardzo duże i mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Co do "czarnego" śląska to zupełnie się z Tobą nie zgadzam bo on nie jest czarny a bardzo bardzo zielony, wokół są same lasy i każdy kto do nas przyjeżdza to jest bardzo zdziwiony i mile zaskoczony że jest tak zielono. Mieszkam w terenie Cysterskiego Parku a ten Park ma powierzchnię 49 387 hektarów, co czyni go największym parkiem w województwie śląskim i jednym z największych w Polsce. Owszem walczymy ze smogiem ale to jest problem w całym kraju i w Warszawie również.
W Warszawie normy trujących i szkodliwych dla zdrowia i życia ludzi pyłów PM10 i PM2,5 bywają przekroczone przynajmniej dwu-, a niekiedy i trzykrotnie. Taka sytuacja ma miejsce przez 1/3 roku. No i miliona samochodów też nie mamy. Z kopciuchami tylko Kraków sobie póki co poradził.
Pozdrawiam



____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 20:48, 25 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
greg66 napisał(a)
Danusiu liści coraz więcej ja część grabię a część zbiorę kosiarką, brzozy jeszcze pelne ulistowienia.
Ale piękne przebarwienia, ja muszę pomyśleć o jakiś kwiatach jesiennych ale więcej kzrewów pzrebarwiających się.
Płyt mam około 5 tysięcy


Tak samo robie, nie lubie grabienia, a z krzewów a tych mam bardzo dużo to przez zime mają ściółke. Krzewy czy drzewa, ktore polecam tylko muszą być tak posadzone by o tej porze były w słoncu bo wówczas się najpiękniej przebarwiają a wiosną ciesza piękną barwą i kwiatami. KALINY i nic nie trzeba zz nimi robić, perukowce i ten o seledynowych liściach piękna ozdoba ogrodu a teraz na piękny pomarancz się odbarwia. Pięknie się odbarwiaja pęcherznice ten mocny żółty kolor to pęcherznica która na wiosnę cieszy seledynowymi listkami, te czerwone też pięknie się odbarwiają na czerwony kolor, jedyna praca z nimi to obciąc mocno na wiosnę

Co do płyt to imponująca kolekcja, a tylko rocowe czy inne też? Z ciekawości musze moje policzyć Musze zimą moje winyle wyjąc. Pamiętam jak za pierwsze 2 wypłaty kupiłam za 4,5 tysiąca płytę to były czasy



To jest czerwona pecherznica no i berberysy niezawodne i piękne sie przebarwiają




____________________
Liliowo i kolorowo:)
Ania111 21:44, 25 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Jak ślicznie
Kolorowo

Pozdrawiam
____________________
Ania Spelnione marzenie
Milka 05:38, 26 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kolory są, ale liści z tulipanowca masz Ja z moim mam spokój, raz dwa zbieram. Teraz po ścięciu ma liście ogromne, około 40-50cm, szpikulcem zbieram lub ręcznie.
Najgorzej zbiera się liście paulowni, ale już zebrane.
Część liści zostawiam na rabatach, nie wygrabiam, a jak wiosną mi się to nie spodoba, to zbiorę, choć powinny się rozłożyć.
Tez żadnej cebuli i lilii nie zakupiłam w tym roku, ale może coś dziś kupię, chcę dosadzić na wprost okna kuchennego, jak kawę będę pić, będą cieszyć. Fajnie byłoby też w lasku, no ale zobaczymy.
Ja znowu dokupię kory, taka zmielona, kładę pod nią gazety, chroni, chwasty tak nie rosną i wilgoć trzyma. I ładnie wygląda
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
greg66 19:04, 26 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
No właśnie Danusiu mam pęcherznice (bardzo lubię) i berberysy i jedną kalinę. Muszę podokupywać, rozejrzeć się i postanowić gdzie wsadzić.

Muzyka różne odmiany rocka z lat 1965-1975 ale tylko na cd.
Ciekawe co masz na winylach?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies