Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 21:58, 07 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Czytam o paskudnym smogu u Was, strasznie przekroczone te normy. Z pewnością nie służy to zdrowiu. Ja mieszkam w pobliżu lasu, obecnie u nas nie ma większego przemysłu ( Kiedyś mieliśmy kopalnię siarki w Machowie. Obecnie jest tam piękny zalew) Mieszkam na górce, praktycznie smogu nie mam i zdrowia też nie mam. Czytałam u mnie, że też Ci przymroziło, obronił się ogród, czy tak jak u mnie można robić jesienne porządki.


No niestety, dzis w nocy i nad ranem znowu masakra z tym smogiem, tez mieszkam blisko lasu, nie mam domów w sąsiedztwie wiec o tyle mam lepiej.Bardzo przymroziło i dziś też przymrozi i oj dużo srzątania w ogrodzie mnie czeka, mam nadzieje, że powieje to coś porobie bo musze uważać tez z powodu zdrowia.
Przeszłam dziś przez ogrod no i smutno sie zrobiło ale czekam jeszcze na odbiarwienie, kolory liści. Zapowiadają ciepełko i słoneczko Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
bogumila 19:50, 10 paź 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Przebarwienia jesienne...piękne.Panorama też piękna.Miło u Ciebie się spaceruje.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
danuta_szwajcer 18:06, 13 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
bogumila napisał(a)
Przebarwienia jesienne...piękne.Panorama też piękna.Miło u Ciebie się spaceruje.Pozdrawiam serdecznie.


Mamy piękną słoneczną jesień a w słoncu wszystko się tak pięknie kolorami mieni, fakt, że w taki wiatr jak wczoraj to robota głupiego bo poszłam robić porządki a za chwile nawiało mi liści z leszczyn od sasiada a tych liści nie lubię bo nie są zdrowe dla ogrodu. Teraz z każdym dniem tulipanowiec, kaliny, berberysy i za chwile perukowce pięknie się odbarwiają. Większośc jednorocznych mi przymroziło, dalie wczoraj wykopałam.







Zakwitły mi pięknie jesienne krokusy

____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 18:15, 13 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Jeszcze pszczółek jest dużo, po mrozach opadły już winobluszcze i dużo pracy miałam by to wszystko uporządkować, tak się narobiłam, że z biedą doszłam do domu bo padałam na pysk, wszystko mnie bolało. Jeszcze dużo grabienia , sosny piękne ale jak duże to śmiecią okropne, walcze z igłami, jeszcze tyle cięcia ale nie wiem jak to będzie mój M po tym wypadku nie jest jeszcze w stanie by coś robić. Póki co ciesze się słonkiem








____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 18:18, 13 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632



____________________
Liliowo i kolorowo:)
greg66 20:05, 13 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4564
Ale ładne kolory, Danusiu ta złota jesień jest piękna
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
marba 11:44, 14 paź 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
danuta_szwajcer napisał(a)


Cudna ta fotka, Danusiu. Pomimo kolców kocham berberysy.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Urszulla 20:33, 14 paź 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
Wpadam na chwilkę, u Ciebie drzewa mają jeszcze dużo liści. U mnie najgorsze orzechowe, dziś spaliłam i popiół pójdzie na kompost.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
GorAna 21:22, 14 paź 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Danusiu, szkoda, że mróz wymiótł Ci dalie
Jesień jednak obroniła się i ogród prezentuje się bajkowo
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
ewsyg 21:56, 14 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Danusiu, Twój ogród czaruje o każdej porze roku. Bajeczne kolory.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies