Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przystań

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przystań

Keri 20:23, 24 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Ciężko to pokazać na zdjęciach bo nie mam akurat takiego całościowego ale trochę żałuję że posadziłam od ogrodzenia na samym przodzie brabanty a nie szmaragdy a tutaj w takie miejsce, które uwierzcie mało rzuca się w oczy a będzie tu budowany placyk grillowy nagle obsadzę ładnymi drzewkami ale jestem ciekawa oczywiście Waszego zdania.
Dzięki Ewa za odpowiedź

____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 20:57, 24 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Na koniec dnia zrobiłam sobie taki mały projekt frontu domu, po obu stronach schodów mam zamiar posadzić cisy i po 3 kulki na żwirku, i jak?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Gosiniak 21:14, 24 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Do tych rabat przy domku jeszcze coś by się przydało jako wypełniacze- może jakieś trawki, żurawki, hosty, a coś na pieńku, np. trzmielinkę. Koniecznie zwróć uwagę czy spadający śnieg z dachu nie będzie uszkadzał roślin.
Co do zakrycia siatki to też polecam szmaragdy, z brabantami dużo więcej roboty jest, trzeba ciągle ciąć, choć rosną szybko, zadbane również wyglądają ładnie. Do wysłonięcia się Danusia jeszcze świerki serbskie poleca, można je ciąć, wtedy ładnie się zagęszczają i nie zajmują tak dużo miejsca. Ale widziałam że już je masz, tylko gdzie indziej zaplanowane, ja bym została przy szmaragdach, pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Ewa4 21:33, 24 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Właśnie to samo chciałam napisać co Gosia ale dodam od siebie że jeżeli planujesz tam kącik grilowy to tym bardziej bym to ładnie wyeksponowała a zawsze znajdzie się ktoś kto Ci wszędzie zajrzy ale nawet dla siebie jak będzie ładnie to i odpoczywac będzie milej ja postawiłabym na szmaragdy a przy kulkach trawkę i hosty lub żórawkę co bardziej Ci się podoba no i czy tam słońce czy cień bo to tez istotne
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Keri 22:10, 24 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Faktycznie może pozostanę przy szmaragdach, mam nadzieję że szerokość 60cm w niczym nie przeszkadza i tyle im wystarczy. Tam jak jest ta skarpa, muszę zrobić koniecznie porządne zdjęcie tego miejsca - też chciałabym czymś obsadzić, myślałam o irdze major, czy coś ewentualnie innego?
Czyli idąc od siatki, były by szmaragdy, potem skarpa jest w płyty, i na tym jest mały skos, który chcę właśnie czymś obsadzić i dopiero płaski teren. Skomplikowane jak mój cały teren, mam nadzieję że jakoś to wytłumaczyłam ;/
A przed domem jest strona północna, czyli może żurawki citronelle?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Ewa4 22:30, 24 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
pięknie wygląda a zwłaszcza jesienią też planuję obsadzić skarpę tak https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/0/7855/original.jpg
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Ewa4 22:32, 24 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
pierwszy raz wkleiłam stronke do obrazka ale mi się udało a może tak by ładnie było z takimi iglaczkami niskimi
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Keri 22:49, 24 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
O rety śliczna ta inspiracja, dzięki, ciekawe co to za iglaczki te niskie.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Ewa4 22:59, 24 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Aga jutro znajde nazwę bo mam je tez a teraz na szybko to nie wiem w której książce to mam i nawet ta trawka gdzie niegdzie daje urok
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Ewa4 19:34, 25 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Aga szukałam nazwy tych iglaków i nie mogę znależć pewnie przypadkowo mi w ręce wpadnie ale podejrzewam że to coś z żywotnika zachodniego będzie bo ma sporo odmian a na pocieszenie kwiatki zostawiam pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies