Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przystań

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przystań

Keri 09:46, 10 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Ewciu, uwierz wpisuje się u innych osób ale robię to wówczas, gdy przejdę dany wątek od pierwszej strony do ostatniej, aby dobrze poznać ogród konkretnej osoby. A przeważnie jest kilkanaście stron i tak potrafię siedzieć na ogrodowisku do 2 w nocy ale to bardzo przyjemne siedzenie

Kasiu zaraz lecę do Ciebie! uwierz że też brakuje mi zdecydowania, dużo roślin mi się podoba, ale jeśli mam wszystko zestawić w jedną całość to już gorzej.
Z tego pierwszego projektu nie skorzystam bo koleżanka zrobiła mi ten projekt parę lat temu a wtedy ja zupełnie nie wiedziałam jak i co chcę, ten projekt to bardziej poglądowy jest.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
kitek81 12:53, 10 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
dobry
a wiesz co jeszcze myślałam, a może w to wąskie miejsce dać cisy?
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Keri 14:20, 10 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Też się zastanawiałam nad tym, nie wiem tylko czy sobie poradzą w takim miejscu i jak będą wyglądać. Czy lepiej wizualnie tuje czy cisy? i na jaką wysokość urosną?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
kitek81 21:28, 10 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
cisy wyczytałam że rosną do 5m, ale rosną wolną i podobno duże okazy są drogie-ale można je przycinać, więc pewnie można ciachnąć na takiej wysokości jaka by Ci pasowała
z tujami podobnie z tym cięciem, ale są tańsze i szybciej rosną
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
grazyna 21:50, 10 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Agnieszko u mnie są cisy i szmaragdy jednocześnie sadzone - nie musisz wszystkich stron przechodzić by je zobaczyć - już na 1 stronie widać różnice we wzroście

A tak w ogóle ciepło Cię pozdrawiam Dobrze, że planujesz - bo ja to chaos, teraz zamierzam porządkować

____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Ewa4 09:17, 11 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Aguś kochana ja czytam wizytówkę albo pierwsze 20 stron bo u nie których to bym latami siedziała tyle stron jest a pużniej jadę na bierząco szkoda czasu trzeba szukac pomysłów planować .U mnie zima brak odśniezyć a już sprzęd schowałam zimowy zajrzę jeszcze dziś do Ciebie pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
kitek81 11:43, 11 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
i ja pozdrawiam gorąco mimo tej zimowej znów aury za oknem
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
nieszka 22:29, 12 mar 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Wpadłam z rewizytą
Podtrzymuję z dziewczynami opcję posadzenia szmaragdów zamiast brabatnów

Nie wiem tylko czy żurawka citronella posadzona przed serbami nie będzie przypalona trochę słońcem bo to chyba południowa strona działki co? No chyba że serby kupisz od razu większe.

____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Keri 08:03, 13 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Witaj Nieszko u mnie bardzo mi miło. Świerki będą wysokie, najlepiej tak 1,7 do 2m, i tak sobie pomyślałam ze wtedy stworzą cień dla citronelle.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Ewa4 09:14, 13 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj Agnieszko jak kupisz takie duże świerki to odrazu posadz roślinki które sobie w ciemiu poradzą np.hosty,paproć,wiązówka lub tawułka Arendsa(astilba) Pozdrawiam i miłego dnia
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies