Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przystań

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przystań

Gosiniak 22:05, 13 mar 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Inspiracja śliczna, pomysł ciekawy, mi się jednak zdaje że ładniej wyglądałyby na tle szmaragdów inne iglaki, żeby się tak kolorystycznie nie zlewały- chyba że taki zamiar jest, albo tak cisy zostają , a zamiast szmaragdów zielonych, taką odmianę o żółtej barwie- np. yellow ribbon, golden smaragd.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Alikia 22:32, 13 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
To i ja dorzucę coś od siebie
Zgadzam się, że pomysł ciekawy ale i mi nie bardzo pasuje zestawienie pas tuj i pod nimi cisy... Jeżeli ma być w jednej tonacji do jednak dałabym jak na zdjeciu "inspiracyjnym" dwa rzędy cisów lub też jak Gosia pisze pomieszać zieleń z zółtym i np . dać Cisy kolumnowe Wojtek i pod nimi żółte Elegantissima
albo szmaragdy i pod nimi tuje kuliste zółte - zapomniałam nazwę.. może ktoś przypomni
Ale narobimy Ci mętliku - i to na noc ...
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Ewa4 06:59, 14 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Keri napisał(a)
Ewuś mój ogród ma prawie 19a

mój 30 to będziemy mniały co robić ciekawe inspiracje masz zaglądam do Ciebie może mi jakiś pomysł w padnie pozdrawiam u mnie było -15 w nocy ale wyszło słonko już pa
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Keri 07:43, 14 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Gosiu i Alicjo macie 100% rację, muszę coś pozmieniać po pomysł jest fajny, ale faktycznie nie pasują te szmaragdy do cisów, albo cisy i cisy albo tak jak pisałyście. Zrobię dzisiaj w domu dwa projekty i porównamy później. Martwi mnie tylko jedno, czy jak będę dziewczyny sadzić tam cisy, czy nie pospadają te płyty, rany trochę mnie to przeraża. Muszę to robić bardzo delikatnie, żeby nie runęła skarpa.
Ewuś nasze ogrody są faktycznie duże, i są tego plusy i minusy ale damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki dziewczyny !
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Kondzio 20:17, 14 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pozdrawiam widzę że mamy podobną wielkość ogrodu tylko ja mam długą działkę cisy ci nie polecam bo je mam i rosną bardzo wolno faktycznie podobnie otworzyliśmy podobnie wątki ale ja staram się spotykać na zjazdach i tam się ze sobą zżywamy się ze sobą i chodzę i czytam i rozmawiam na wątkach
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Keri 11:12, 15 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Kondzio ja co prawda na zjazdy nie jeżdzę ale uwierz, każdy wolny moment spędzam na ogrodowisku, jestem pozytywnie uzależniona, ale ta ilość postów ynika moze z tego że niedawno założyłam wątek a po drugie nadrabiam zaległości czyli sporo czytam na razie a mniej piszę
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 11:14, 15 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
No to chyba jednak z cisów zrezygnuje, szczególnie ze wczoraj naszła mnie taka myśl, jak ja bym formowała te cisy jeśli bym je tak posadziła? tam nie ma jak dojść, z żadnej strony! ech. ale mam już kolejną myśl jak zrobic z tym spadem, główka pracuje cały czas
____________________
Agnieszka Zielona przystań
kitek81 22:06, 15 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
hej
ale masz sporo fajnych pomysłów podanych przez innych pozytywnie zakręconych-nic tylko myśleć i realizować!
cis faktycznie dostojny i elegancki, ale właśnie wolno rośnie, na taki efekt dwupoziomowego żywopłotu pewnie troszkę trzeba czekać, no chyba, że kupujesz duże okazy, które niestety sporo kosztują!
ja bym chyba poszła w stronę szmaragdów z jakimś dodatkiem
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Keri 22:21, 15 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Kasiu wpadł mi do głowy kolejny pomysł, czy przypadkiem nie dać z tej drugiej strony (tam gdzie mają być szmaragdy) murku oporowego na jakiś 1m? i wtedy utworzy mi się płaszczyzna, na końcu której posadzę np szmaragdy, ale już na wzniesieniu, chyba tak byłoby najlepiej, nie wiem tylko jaki to koszt i z czego taki murek można zrobić ,czy tylko kamienie wchodzą w grę czy np kostka granit też może posłużyć do murku?
pozdrawiam
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Slawko 01:18, 16 mar 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Witaj Widzę, że jesteś dopiero na etapie powstawania ogrodu... lubię takie wątki Iglaki wyczytałem u Ciebie są numerem 1...czyli moje przeciwieństwo Domyślam się, że przeraża Cię myśl o tworzeniu ogrodu ale trafiłaś tutaj, do nas - i to Ci na pewno ułatwi pracę... możesz na nas liczyć;D pozdrawiam
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies