Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przystań

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przystań

Gardenarium 22:39, 25 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewa4 napisał(a)
pięknie wygląda a zwłaszcza jesienią też planuję obsadzić skarpę tak https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/0/7855/original.jpg


To moja realizacja.
Te iglaki to cyprysiki groszkowe 'Filfera Aurea Nana', albo podobna odmiana.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa4 22:54, 25 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
No proszę sama Szefowa przyszła z pomocą dziękuję bardzo
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Keri 12:15, 05 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
O dzięki Danusiu, bardzo ładnie się prezentuja !
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 18:58, 07 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Tak wygląda to miejsce gdzie chcę posadzić szmaragdy, zastanawiam się czy tuje sobie poradzą na takiej wąskiej przestrzeni i kwestia czy posadzenie dużych okazów będzie tam możliwe, gdzie wtedy dawać ziemię którą będę wykopywać?
Tam po lewej stronie nad płytami chcę ściągnąć darń i posadzić irgę major na żwirku, hmm a może coś innego?

I kilka moich bukszpanków, dość ładnie przetrwały zimę za wyjątkiem jednego, który został najprawdopodobniej podlany przez pieska



____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 13:04, 09 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Przestrzeń na sadzenie świerków ma 8 metrów, więc chyba powinnam posadzić tam 7 świerków, jak myślicie, odległości będą 1,2m?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 16:17, 09 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Dla lepszego zobrazowania rabaty ze świerkami serbskimi i żurawkami (citronelle albo lime marmalade) załączam wizualizację i jak myślicie może tak zostać czy coś zmienić? po prawej stronie mam miejsce gdzie są piwonie i ta rabata będzie wyciągnięta do przodu, tak jak narysowałam korę.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Ewa4 16:31, 09 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj.
Byłam przed chwilą w ogrodzie u Filipa "ogród z platanem" on ma durze choinki i zobacz jak się rozrastają i jakie dopasował roślinki bo pięknie u niego to wygląda a świerk jak się za mocno rozrośnie to przytniesz i już.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Keri 17:53, 09 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Dzięki Ewa, przede wszystkim za Twoje wpisy u mnie! jesteś osobą najczęściej odwiedzającą mój wątek
Z tego co widzę będę musiała poradzić sobie z kilkoma tematami ogrodowymi sama, bo jak na razie to głównie zadaje pytania, pozostawione bez odpowiedzi.
Jeśli chodzi o te nasadzenia u Filipa, to choinki faktycznie śliczne ale ja na pewno chcę świerki serbskie ze względu na ich wąski pokrój, który nie wejdzie z strefę placu zabaw z huśtawką, po drugie ze względu na szybki wzrost, który mam nadzieję że sprawi że lewa strona mojego ogrodu optycznie się podniesie oraz na fakt iż świerki rzadko chorują. A przed nimi chciałabym mieć jednak coś "jednakowego w większej ilości".

Zrobiłam dzisiaj mały obchód po ogrodzie, poniżej kilka zdjęć:

1) Piwonie które dostałam z tamtym roku i wsadzałam na jesień, mają piękne pąki, kocham piwonie i to jeden z kwiatów na którym mi bardzo zależy. Czyżby szykował się do kwitnięcia na wiosnę, szczerze przyznam że nie liczyłam na to.



2) Zastanawiam się co to za roślina, dostałam ją od koleżanki, która musiała zlikwidować ogród a ona sama nie zna nazwy rośliny, wiecie co to?



3) Kolejna roślina, którą mam na skalniaku, nie mam pojęcia co to ale wygląda fajnie, wiecie?



4)Bez przesadzany 2 lata temu, w ubiegłym roku chorował i nie zakwitł, w tym roku ma już piękne pączki


Fajnie obserwować jak wszystko budzi się do życia i czeka na pierwsze promyki słońca.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Ewa4 21:18, 09 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Na 3 to chyba rozchodnik mam to ale pewna do nazwy nie jestem a zaglądasz do innych ogrodów i wpisujesz się bo wtedy i do Ciebie bedą zaglądac a z serbami masz rację to najmniej choruje to fakt ale piwonię już masz u mnie nic nie widać a bzu jeszcze nie podglądałam a sadziłam w zeszłym roku sąsiad mi dał i nie wiem czy się przyjeło ale jutro idę sprawdzić
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
kitek81 22:38, 09 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Cześć Aga
Przeczytałam Twój wątek i mogę Cię pocieszyć, że mam podobnie-tyle pytań zero odpowiedzi U mnie jeszcze dochodzi do tego brak zdecydowania Ale pomału pojawia się jakiś obraz w głowie, bo póki co na działce u mnie pusto U Ciebie chociaż coś jest i też masz już jakiś plan w głowie A czemu nie chcesz skorzystać z gotowego projektu? Co w nim Ci nie pasuje ?
Fajnie, że piesek będzie miał swoją zagrodę-chyba każdemu to wyjdzie na zdrowie
Pozdrawiam i się nie łam! Powolutku, ale do przodu!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies