Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przystań

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przystań

Keri 12:11, 13 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
O dzięki Ewuś Jesli chodzi o tawuły to śliczne są też golden scarlet, można by je tam posadzić na zasadzie kontrastu do świerków.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
grazyna 13:13, 13 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
nieszka napisał(a)

Podtrzymuję z dziewczynami opcję posadzenia szmaragdów zamiast brabatnów



Jak najbardziej szmaragdy Agnieszko ! Nic robić nie trzeba przy nich, posadzić naturalnie Jeszcze ładna jest thuja Kórnik
Brabanty NIE !
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Ewa4 13:48, 13 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
No tak właśnie o tych tawułkach myślałam że chyba one by tam ładnie pasowały
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Alikia 17:42, 13 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Dzień dobry Agnieszko Cieszę się, że odwiedziłaś mój wątek Też masz spory kawałek do zagospodarowania i jak widzę tyle samo dylematów.. nie martw się mam to samo ale powoli damy radę
Tawułki to bardzo dobry pomysł, mają piękne listki
A jak wielkość tej rabaty z serbami ma być?
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Keri 17:50, 13 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Witaj Alicjo u mnie, rabata na świerki na 8 m długości, a szerokość? trudno powiedzieć, tak akurat na te serby właśnie i coś przed nimi, byle się tylko za bardzo nie rozrosło, bo tam stoi plac zabaw dla dziecka i nie chce żeby to z sobą kolidowało. A jak myślicie tawuły lepsze od żurawek?
A odnośnie tego miejsca gdzie chcę posadzić szmaragdy, znalazłam dzisiaj fajną inspirację na ogrodowisku, zdjęcie gdzie jest podwójny ekran z cisów, jak znajdę to zamieszczę za chwilę i tak sobie pomyślałam że takie coś zrobię tylko zamiast tych cisów z tyłu będą szmaragdy.
Zaraz wstawię tą inspirację.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Alikia 17:57, 13 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Agnieszko, same żurawki to chyba nie bardzo, bo serby wielkie a żurawki malutkie, brak chyba coś pośredniego by było...?
A co powiesz na choinę kanadyjską i 2 berberysy dla koloru a przed nimi np. lawenda jako obwódka lub wtedy ewentualnie żurawki na obwódkę ? tylko jaką tam masz minimalną szerokość, czy to się zmieści?
To tylka taka moja "radosna twórczość "
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Keri 20:35, 13 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Alicjo no powiem Ci że ten projekcik wygląda fajniej niż ten mój, muszę tylko zmierzyć koniecznie jaka tam jest szerokość, bo obawiam się że może się to nie zmieścić.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 21:14, 13 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Ewuś mój ogród ma prawie 19a
____________________
Agnieszka Zielona przystań
nieszka 21:46, 13 mar 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Też myślę że pod świerkami powinno być jeszcze coś pośredniego zanim dojdziemy do żurawek. Hortensje, rododendrony może berberysy....
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Keri 21:51, 13 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Dobra wstawiam inspirację z miejscem na szmaragdy. Najpierw zdjęcie potem komentarz.


Niestety w programie Gardenpuzzle nie ma innego murku więc się nie sugerujcie jego wyglądem, chodzi o sam fakt zagospodarowania tego miejsca. Tu jest pochyło, tam gdzie stoi ławeczka teren jest wyprostowany, pomyślałam żeby dać pod nią żwirek, dookoła ekobordy, potem jest pochyło trochę - tam posadzić żywopłot z cisów, później są te płyty które trzymają ziemię i znowu prosty teren na szmaragdy.
Poniżej zdjęcie rogu tego miejsca oraz jeszcze raz pokazuje jak wygląda pas przy ogrodzeniu.



Na lewo można zrobić murek oporowy, na około 1m, z piaskowca albo kostki granitowej a na prawo te rośliny co pisałam. Wtedy pomiędzy murkiem a placykiem żwirkowym można jeszcze coś posadzić no ale to później. Ale namieszałam mam nadzieję że coś z tego rozumiecie.



I na koniec inspiracja którą dzisiaj znalazłam, podwójny żywopłot z cisów:



____________________
Agnieszka Zielona przystań
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies