Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przystań

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przystań

Gosiniak 21:16, 19 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
O widzę miłośniczka iglaków huraaa!
Pieskowi bym wydzieliła kawałek trawki i już, po całym ogrodzie tylko pod kontrolą, szkoda pracy i roślin tak jak Danusia pisze. Masz kawał ogrodu, będzie pięknie i w moim guście, choć pod wpływem ogrodowiska troszkę się już zmienił
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Keri 17:56, 20 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Bardzo serdecznie witam kolejne osoby u mnie, bardzo mi miło.

Co do pieska coraz bardziej podoba mi się pomysł wydzielenia psu wybiegu, a mam taką możliwość, wystarczy tylko przekonać M. albo aż przekonać do tego pomysłu.

Mam do Was prośbę, kiedyś znajoma zrobiła mi projekt ogrodu ale wtedy nie wiedziałam co ja tak naprawdę w nim chce i od tej pory zmieniło się bardzo dużo, poniżej przedstawiam Was tamten projekt, który wyraźniej obrazuje teren ogrodu i kolejny projekt, który rozrysowuje sobie sama, na razie nie jest skończony. Zastanawiam się od czego zacząć wiosną i chyba zacznę od serbów, to znaczy one najpierw będą sadzone, potem reszta. Tylko tak sobie myślę czy wybrałam im dobre miejsce??
Góra projektu to południowa strona, czyli ogród w tej przeważającej części zwrócony jest na stronę południowo-zachodnią.

A poniżej jeszcze mała symulacja. Ten brązowy prostokąt przed świerkami to zjeżdzalnia z huśtawkami.

Pierwszy projekt


Drugi projekt aktualny. Opisy zielone roślin oznaczają że roślina dopiero się u mnie pojawi a czarne że już jest.


____________________
Agnieszka Zielona przystań
Pawlus 18:33, 20 lut 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Super się zapowiada. Wszyscy lubią oglądać takie zmiany w ogrodach.
Oczywiście będę śledzić poczynania i kibicować.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Keri 13:49, 22 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Chciałabym zapytac jeszcze o jedną rzecz na która nie znalazłam do tej pory nigdzie odpowiedzi - a mianowicie czy Gardenarium tworzy ogrody tylko w okolicach Warszawy czy w całej Polsce ?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
popcorn 13:57, 22 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chyba tylko Warszawa i okolice.. ale zapytaj Danusi!
Zawsze możesz kupić projekt, a realizować sama albo z inną firmą - lokalną... Syla realizuje sama, zajrzyj do niej!

witaj - tak w ogóle! Kawał ogrodu masz, 3x więcej niż ja zazdroszczę! i tych starych drzew też
Dziewczyny dobrze radzą, wydziel psu teren do biegania, bo inaczej nigdy nie będziesz miała zadbanych rabatek i co chwilę będzie problem.. zwłaszcza że pies na niezłe ziółko mi wygląda...

pozdrawiam, będę kibicować!

pytaj po kolei, skrawkami fotografuj projekt, bo z powyższego trudno zrozumieć o co idzie

pozdrawiam
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Keri 14:07, 22 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Dzięki Karolina, masz rację najlepiej zapytam Danusi. A ogród Sylwii przeczytałam cały od deski do deski, to w sumie dzięki niemu tutaj trafiłam )
A z pieskiem tak dokładnie zrobie, pozdrawiam serdecznie
Aga
____________________
Agnieszka Zielona przystań
popcorn 14:08, 22 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Keri 13:40, 24 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Z pieskiem postanowione robimy jednak kojec, przeliczyłam dzisiaj ile metrów siatki będzie potrzebne i przy okazji wyszło, że piesek będzie miał do dyspozycji całe 100m kwadratowych. A do tego ponieważ przenosimy w tym roku drewutnię, zostawimy tą starą na tym terenie gdzie będzie kojec i będzie miał dodatkowo schronienie gdyby chciał (bo w nocy to ma swoje miejsce w garażu).

Co do świerków to pewnie i tak je tam posadzę a przed dam jakąś limonkową odmianę żurawek, powinno być dobrze.

Mam jeszcze mały, niemały dylemat, który dotyczy tego miejsca na zdjęciu.



Tutaj to miejsce już ładnie zarosło trawką i jest to jedyne miejsce u nas w ogrodzie bez nachylenia, jest idealnie wypoziomowane, ale zaraz za jest zrobiona skarpa i jest jeszcze 60cm przerwa płaskiego terenu, gdzie chciałam posadzić coś co osłaniało by nas od sąsiadów. Początkowo myślałam o szmaragdach ale chyba trochę szkoda dawać takie ładne iglaki w miejsce które mało co widać w całym ogrodzie. Więc może centralnie tam za skarpą posadzić brabanty ? a dalej za taras pociągnąć szmaragdy, jak myślicie co jeszcze można tam posadzić?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 17:34, 24 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Czy ktoś pomoże w tej sprawie ?
co by tam dać żeby fajnie urosło i zrobiła się zielona ściana?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Ewa4 18:52, 24 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
ja tam bym posadziła szmaragd lub coś na zmianę bo chyba masz taras tam a nie rozumiem cyt. miejsce które mało co widac a jak będziesz chodzić po działce to będziesz to mniejsce widzieć a przeciesz wszystko co robimy w ogrodzie robimy dla siebie a nie czy widać z ulicy itp.jak coś robić to już niech bedzie ładnie ale to moje zdanie
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies