Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

anna_lastowska 10:56, 07 lut 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
A to migawki z ogrodu Bony




I róże na pniu


To chyba oleander
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
MarekW 19:29, 07 lut 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Dziękuję Anno za te migawki podsuwają mi też pewien pomysł. Jak ubiorę go choćby w wersję jakiegoś rysunku to pokażę.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 19:52, 07 lut 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Danusiu bardzo dziękuję za tyle różnych fotografii - i w związku z nimi mam pytanie (trochę z innej beczki) czy mogę tutaj zamieścić zdjęcia znalezione w sieci a nie wykonane osobiście? - nie doczytałem w regulaminie pokazałbym co mi chodzi po głowie. Wracając zaś do pomysłu ogrodu to moja przestrzeń jest bardzo ograniczona (ok 3 m szerokości i ok 20 m długości) ale będzie ją można oglądać z góry - ze skarpy - to dla mnie duży plus . Taki układ raczej wyklucza bukszpanowe obwódki wokół grządek, ja myślę raczej o wiklinowych płotkach, ale mam dylemat - czy będą dostatecznie trwałe? grządki mają być podwyższone więc płotki trzeba wypełnić ziemią. Można odizolować folią, ale czy to wystarczy? Może ktoś ma doświadczenie z płotkami i powie jaka jest ich żywotność?
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Gardenarium 22:50, 07 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Nie można cudzych zdjęć, jest to w regulaminie. Niestety, ale wklejamy tylko własne zdjęcia, ale możesz dać linki do zdjęć. Popatrzymy w razie czego.

Żywotność płotków jest słaba (3 lata) i rozpada się, folia pomoże nieco, bo izoluje



Znalazłam takie listewki



Skrzynie





Ławka z rumianem czy rumiankiem (zapomniałam)



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:01, 09 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Znazłam atrapę studni


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarekW 19:25, 09 lut 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Dziękuję za studzienkę :0 ja mogę dorzucić jeszcze taką
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 19:05, 11 lut 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Mam już zebrany materiał z odzysku -to w temacie nawierzchni, czyli stare cegły, kamienie i płyty betonowe - przydadzą się na pewno przy układaniu nawierzchni mojego ogródka. Nie mam jeszcze zdjęć, ale jak zrobię to się podzielę.. Zastanawiam się nad zestawem roślin w rabatkach wyniesionych. Żeby było zgodnie z epoką to nie poszaleję ale jeśli to zmodyfikować to będzie całkiem przyjemny ogród użytkowy do wykorzystania w kuchni. Pochwalę się że lubię gotować, zwłaszcza potrawy włoskie - pełne ziołowych i sałatowych smaków. Zioła będą w innej części ogrodu, a tutaj w średniowiecznym zakątku tak sobie myślę, że nie powinno zabraknąć różnych sałat, warzyw i oczywiście kwiatów: orliki, fiołki, lilie, męczennice, i nie wiem co sam jeszcze - poradźcie!!!
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 19:10, 11 lut 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Ława darniowa raczej będzie - bo to mi się podoba, ale czym ją obsadzić ??? może macierzanka? Zwykła trawa to zbyt pospolite . Studnia raczej też będzie na placyku - bo to moje marzenie . Co do innych rzeczy to się zastanawiam. Planuję jeszcze płotek z furtką - tak było w ogrodach średniowiecznych i jest taka możliwość. Już obmyślam kształt bramki i płotka - ale sugestie mile widziane.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Gardenarium 17:35, 12 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Macierzanki będą najlepsze na ławę. Miałam takie pachnące krzesło. Też obsadziłam macierzankami zielonymi, srebrnymi i żółtymi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarekW 19:56, 23 lut 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Ostatnio dużo czytam i podpatruję jeśli chodzi o róże, zwłaszcza historyczne. I zrodził się taki pomysł, aby przy murze między powojnikami posadzić kilka takich róż. Niestety kompletnie nie mam jeszcze koncepcji na co się zdecydować Podobają mi się WSZYSTKIE!!! ale wszystkich mieć nie mogę z racji miejsca i jakiegoś porządku. Jedna rzecz to powojniki o których już pisałem - dobór według nazw, a z drugiej te róże: czy wybrać ze względu na nazwy, kolory czy zapachy??? pomocy ja nie potrafię zdecydować. Chciałbym mieć przede wszystkim bardzo pachnący zakątek, no ale też pasujący do powojników. Oj trudne to wszytko.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies