Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

MarekW 11:14, 02 mar 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
jacuswilczek26 napisał(a)
hm bluscz na scianie wejscie w stylu roamtnycznm czyli mur z kamieni i w tym dzwi z metaloplastyki i w ksztalcie gotyckim tez spicaste , moze z boku male okienko malutkie porosniete blusczem i gotyckie spicaste, hm i mysle zebys jak te prostokoty sa zrobil 2 lub 3 i w nich wode ktora delikatnie sie pieni.Jako podloze zwirek jasny w ogrodzie. po srodku ogrodu jak skarpa wybrac delikatnie ziemie w ksztalcie pol kola na 3 lub 4 metry ulozyc z lupkow piaskowca murek (z starej stodoly jak byly duze prostokatne kamienie lub piaskowiec),i w tym wkomponowac lawke z kamienia taka pol lukowata, z murku maja wystawac prety do gury w ksztalcie pol kola i laczone na gorze calosc porosnieta winoroscla lub roza. ja mieszkam przy granicy z niemcami oni maj taki may skrawek kolo muru fajnie zagospodarowany gorlitz , przepraszam ze niedam fotek jak cos meil jacekbuko@wp.pl


Pomysł godny uwagi ale ze względu na warunki muszę go dostosować. Wymyśliłem bramkę ale z niskim drewnianym płotkiem - coś jak w ogrodach królowej Bony na Wawelu. Sama bramka z drewnianym ostrym łukiem a na niej albo bluszcz, albo jeszcze jedna róża Co się tyczy tych prostokątów to są przeznaczone na rabaty wyniesione z warzywami i może jakimiś kwiatami.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 08:51, 21 kwi 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Powolutku rusza praca przy ogrodzie. Zacząłem prace przy środkowej części, układając ławę darniową i nawierzchnie z odzysku. Tutaj bardzo pomogły mi zdjęcia Emila z jego ogrodu.



Tutaj widok z góry

Pracy będzie sporo ale jakoś może dam radę. Trzymajcie kciuki.
Z okazji Świąt składam Wam wszystkim moi drodzy forumowicze najlepsze życzenia, radosnych, zdrowych i pełnych nowych pomysłów Świąt Wielkanocnych.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
jotka 09:05, 21 kwi 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Marku, widzę, ze przemyślenia zaczynasz wcielać w życie
Nie umiem Ci nic doradzić bo nie jestem fachowcem, ale trzymam kciuki za realizację planów
Będę podglądać etapy pracy i czekać z niecierpliwością na jej efekty, bo masz fajne założenia co to swojego ogrodu.
Dziękuję za życzenia świąteczne i odwzajemniam je
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Joku 15:33, 21 kwi 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11887
Ja też będę zaglądać i z ciekawością śledzić postępy. Zapowiada się atrakcyjnie.

Wesołych Świąt!
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Sebek 16:49, 21 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Będzie pięknie
Radosnych Świąt
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 16:34, 24 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Piękne fale i pięknie się zmiana zaczyna. Pokazuj postępy prac, uwielbiam takie zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 23:24, 24 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marek powodzenia w pracy w ogrodzie, serdeczne życzenia imieninowe , bo masz je za prawie 40 min,radości w dokonaniach ogrodowych i oczywiście zdrowia,żebyś mógł je realizować i wesolutkich świąt, kwiatuszek imieninowy)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joanka 23:37, 24 kwi 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ja również kibicuję, trzymam kciuki i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
MarekW 17:46, 25 kwi 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
monteverde napisał(a)
Marek powodzenia w pracy w ogrodzie, serdeczne życzenia imieninowe , bo masz je za prawie 40 min,radości w dokonaniach ogrodowych i oczywiście zdrowia,żebyś mógł je realizować i wesolutkich świąt, kwiatuszek imieninowy)

Bardzo dziękuję za życzenia
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 18:10, 25 kwi 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Przesyłam kolejne zdjęcia z ostatnich prac, idą pomału, bo sam się tym zajmuję ale jestem dobrej myśli


mam już też podpory pod powojniki - nie do końca średniowieczne ale mam nadzieję że się wam spodobają. Własnego pomysłu i prawie własnego wykonania, teraz trwa malowanie na niebiesko


____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies