Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Gardenarium 22:13, 18 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem o co chodzi z tym wyłożeniem?

Żwir odpada, bo będą leciały liście. Tutaj na zdjęciach to są zrębki - pocięte kawałki gałązek przemielone przez młynek do gałęzi.
Ale równie dobrze może być próchnica liściowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 22:18, 18 lut 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do podpowiedzi zdjęciowych Danusi dołożę jeszcze brzeg z irysami.


Fajny pomysł z takimi przerobionymi gałęziami przez rębak jako wyściółka.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Betka 22:26, 18 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem o co chodzi z tym wyłożeniem?

Żwir odpada, bo będą leciały liście. Tutaj na zdjęciach to są zrębki - pocięte kawałki gałązek przemielone przez młynek do gałęzi.
Ale równie dobrze może być próchnica liściowa.

Chodziło mi o to czy pod te zrębki była kładziona jakaś folia czy agrowłóknina . czytałam że to może zaszkodzić roślinom. Z resztą u mnie to będzie chyba przeszkadzać w rozrastaniu się roślin.
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
beata0109 22:35, 18 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
Pocieszę Cię jak zobaczyłam te zdjęcia jakbym widziała naszą działkę, otoczona była dwoma rowami. a trzeci szedł przez środek działki dosłownie pod oknami domu . Zasypaliśmy go częściowo ale wykopaliśmy duży staw co osuszyło działkę . Podobne drzewa jak u Ciebie plus trzcina oset i powój. Masz duże szczęścia bo w rowach jest woda płynącą , w moich była stojąca Nie było strumyka tylko śmierdzącą gnilna breja która latem wysychała. Do twojego rowu mogę polecić strzałkę wodną. Niedaleko nas płynie wartki rów z silnym prądem głęboki około pół metra, tam strzałka radzi sobie bardzo dobrze i efektownie wygląda. W rowach rosną też grążele, też można je pozyskać Na wiosnę możesz rozejrzeć się po okolicznych bagienkach i rowach może rosną kaczeńce wodne. Bardzo dobrze się przyjmują. Drzewa podcinałam sama wbrew pozorom to łatwe. Olcha jest miękka wystarczy sekator do drzew.

Danusia dała praktycznie gotowy projekt. Zobaczysz będzie pięknie. Ja trzymam kciuki
____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
Gardenarium 22:59, 18 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Betka napisał(a)

Chodziło mi o to czy pod te zrębki była kładziona jakaś folia czy agrowłóknina . czytałam że to może zaszkodzić roślinom. Z resztą u mnie to będzie chyba przeszkadzać w rozrastaniu się roślin.


Ależ nigdy w życiu, folia? nic się nie kładzie, ściółka ma być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 23:02, 18 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
beata0109 napisał(a)
Pocieszę Cię jak zobaczyłam te zdjęcia jakbym widziała naszą działkę, otoczona była dwoma rowami. a trzeci szedł przez środek działki dosłownie pod oknami domu . Zasypaliśmy go częściowo ale wykopaliśmy duży staw co osuszyło działkę . Podobne drzewa jak u Ciebie plus trzcina oset i powój. Masz duże szczęścia bo w rowach jest woda płynącą , w moich była stojąca Nie było strumyka tylko śmierdzącą gnilna breja która latem wysychała. Do twojego rowu mogę polecić strzałkę wodną. Niedaleko nas płynie wartki rów z silnym prądem głęboki około pół metra, tam strzałka radzi sobie bardzo dobrze i efektownie wygląda. W rowach rosną też grążele, też można je pozyskać Na wiosnę możesz rozejrzeć się po okolicznych bagienkach i rowach może rosną kaczeńce wodne. Bardzo dobrze się przyjmują. Drzewa podcinałam sama wbrew pozorom to łatwe. Olcha jest miękka wystarczy sekator do drzew.

Pani Danusia dała praktycznie gotowy projekt. Zobaczysz będzie pięknie. Ja trzymam kciuki


Cieszę się ze jesteś z nami zawsze to raźniej Dobra rada z tymi poszukiwaniami roślinek na wiosnę trochę znajdę resztę dokupię i będę kombinować! Znalazłam tutaj tyle rad i pięknych zdjęć które stały się dla mnie inspiracją no i chęci mam większe po obejrzeniu tych piękności. Teraz po planuję a na wiosnę ruszę
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 23:04, 18 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Gardenarium napisał(a)


Ależ nigdy w życiu, folia? nic się nie kładzie, ściółka ma być.

Czyli dobrze doczytałam że to źle wpływa na roślinki. dzięki za odpowiedz i podpowiedzi
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 23:05, 18 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj ten wątek to wyleczysz się z tego pomysłu. Ale moje słowo powinno wystarczyć bez dowodów.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 23:33, 18 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Gardenarium napisał(a)
Poczytaj ten wątek to wyleczysz się z tego pomysłu. Ale moje słowo powinno wystarczyć bez dowodów.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom


Już się wyleczyłam!!! Nie spodziewałabym się że pod tą czarną " płachtą" może być taka niemiła niespodzianka
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 15:09, 19 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Macie jakiś pomysł na odchwaszczenie brzegów w rowie! Metody chemiczne raczej odpadają no bo przy wodzie to raczej się nie pryska. Zostaje mi chyba dłubanina ręczna
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies