Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

sylwia_slomc... 21:40, 22 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
mirkaka napisał(a)
Wiesz co Sylwia, powinniście zrobić wał taki wysoki jak z tej drugiej strony, może z worków z piaskiem, tak na stałe, na całej długości rowu, może to choć trochę uchroni Wam działkę.

Nic nie da, ten wyższy jest po to by wylewało na ogród, a nie na budynki w podwórku Do nas dopływa rzeka 60 metrów szeroka nie zmieści się między wałami, tylko je opłynie zalewając jeszcze więcej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bialydomek 10:32, 10 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
Sylwia- świetnie zagospodarowaliście, roboty ogrom,
ale efekt super,

i bardzo ładnie i obrazowo opowiedziałaś Waszą historie, cudowne- żywe foty robisz,
bardzo oddają aktualny stan tego co opisywałaś,

sylwia_slomc... 10:39, 10 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
bialydomek napisał(a)
Sylwia- świetnie zagospodarowaliście, roboty ogrom,
ale efekt super,

i bardzo ładnie i obrazowo opowiedziałaś Waszą historie, cudowne- żywe foty robisz,
bardzo oddają aktualny stan tego co opisywałaś,


W tym roku niestety cztery razy nas zalało , zostawiło 45 cm mułu na 60 metrach bieżących ogrodu. Musimy kompletnie przeorganizować teren wokół rowu....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bialydomek 15:02, 10 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
OJEJ....,
a tak świetnie to już wyglądało !!
widzisz, przyroda,

a w mojej okolicy mogę powiedzieć, że susza totalna, przez cały rok nie było ani razu na tyle dużego deszczu, aby chociaż kałuże stały...,
w obecnym miejscu mieszkamy 12lat, tylko kilka razy, a i to przed laty, napadało tak, że coś tam ściekało do rowu, woda stała kilka dni, ale to taka woda na zaledwie 10- 15cm głębokości w rowie, mieszkam na płaskim terenie, ew. spadki to minimalne gdzieniegdzie


współczuję!
sylwia_slomc... 16:27, 10 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
bialydomek napisał(a)
OJEJ....,
a tak świetnie to już wyglądało !!
widzisz, przyroda,

a w mojej okolicy mogę powiedzieć, że susza totalna, przez cały rok nie było ani razu na tyle dużego deszczu, aby chociaż kałuże stały...,
w obecnym miejscu mieszkamy 12lat, tylko kilka razy, a i to przed laty, napadało tak, że coś tam ściekało do rowu, woda stała kilka dni, ale to taka woda na zaledwie 10- 15cm głębokości w rowie, mieszkam na płaskim terenie, ew. spadki to minimalne gdzieniegdzie


współczuję!

My niestety w polach między pagórkami wszystko do rowu spływa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies