Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Gardenarium 18:23, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można w donicy i zimować w garażu, u mnie zimowała w namiocie foliowym pod matą słomianą, w donicy terakotowej.

Jest gdzieś o tym w wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/1261-gunnera-parzeplin
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:24, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No właśnie, ja tez bym wolała długosza niż pióropusznik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasiek 18:33, 20 lut 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Danusiu jestes niezastapiona, a ja z wlasnej glupoty i niewiedzy zmarnowalam tak piekna rosline...Gdzie Ty i Ogrodowisko byliscie wczesniej Dziekuje slicznie
____________________
Bawarka
Mariusz 18:59, 20 lut 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jasne, w donicy z powodzeniem można uprawiać gunnery. Tylko pamiętajmy , że brazylijską musimy lepiej zabezpieczyć, natomiast chilijska wytrzyma spore spadki temperatur. Na naszym rynku pod nazwą manicata, zazwyczaj sprzedawane są tinctorie.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:22, 20 lut 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Betka, Kasiek, Danusiu w związku z zainteresowaniem wokół gunnery zapraszam do zdjęciowej relacji - krótko o pielęgnacji http://www.ogrodowisko.pl/watek/1261-gunnera-parzeplin?page=6#post_7
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Betka 20:57, 20 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Gardenarium napisał(a)


Hakone albo jedna albo druga, nie ma po co obu sadzić.

Tawułki (astilbe) są w tonacji różowej, zaplanowałaś języczkę też ona kwitnie pomarańczowo i w innym czasie, ale ja bym nie szła w pomarańcz chyba, smutne są te języczki.
Reszta chyba ok.

Hosty ładnie dobierz wg zdjęć

Duuużo przywrotnika, bo się rozsieje. A może też naparstnice zamiast języczki ?
Widziałam w Holandii taki las podmokły z łąką naparstnic Była śliczna.


Hakone wybiorę "All Gold" z tawułki nie zrezygnuję bo jest śliczna a z języczki mogę. Podobają mi się duże kępy liście więc posadzę dużo host .Przywrotnika i naparstnic też nasadzę.
Cieszę się że mogę liczyć na "sprawdzenie" moich wyborów, przez tak doświadczoną osobę jak Ty Super mieć takie wsparcie
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 21:16, 20 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Mariusz napisał(a)


W zamian za tatarak paskowany dałbym Iris pseudacorus 'Variegata' . Tatarak najpiękniejszy jest naturalny - zielony, pachnący o pięknych szablastych liściach.
Oczeret tabernemontana "Zebrinus' - bo raczej o tego Ci chodzi - nie za bardzo się nadaje i pasuje do rowu. Bardzo fajnie będzie, jak zastąpisz go oczeretem jeziornym w odmianie 'Albescens' .


Mariusz dobrze że zwróciłeś uwagę że jest tak ładna odmiana Iris pseudacorus 'Variegata' Już notuję i zmieniam maje notatki! a tatarak to w sumie rośnie w dalszej nie widocznej części moich" bagien"
Dzięki
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 21:19, 20 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Mariusz napisał(a)
Pióropusznik strusi jest ekspansywny. Dlaczego nie Długosz królewski? - dostojniej.

Popatrzyłam i się z tobą zgadzam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
alinak 22:50, 20 lut 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
wracam bo tu ciekawe tematy . gunere kupiłam ale chyba ukatrupiłam ...jutro sprawdze
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 14:10, 21 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mariusz polecał, ja wklejam fotki. Pod irysem miniaturowe parzydła leśne, ale myślę że na ten rów można też polecić normalne duże Aruncus silvestris.

Iris pseudoacorus "Variegata"







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies