Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - wspaniałe miejsce na relaks

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - wspaniałe miejsce na relaks

iwonaj 08:33, 19 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Lilie kupiłam bo kiedyś miałam jedną ale nornica mi zjadła nie wiem czy te się długo ostaną ale warto spróbować muszę jeszcze trochę o nich poczytać jak masz jakieś rady dla nowicjuszki to mi napisz a róże uwielbiam i co roku jakieś kupuję choć już nie mam gdzie sadzić pozdrawiam
____________________
Iwona - Kocham ten ogród
Roberto 09:09, 19 mar 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witaj z liliami zaczynam w tym roku, także za dużo wiedzy nie mam. Zakupię na początek odmiany niższe no i posadzę chyba w specjalnie kupionych w sklepie ogrodniczym koszyczkach na cebulki kwiatowe - właśnie przeciw nornicom. Prawdopodobnie skuteczne. Z zakupem zaczekam, na weekend zapowiadają u mnie duży mróz
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Maria667 10:32, 20 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Roberto napisał(a)
Witam. Wiąz o którym piszesz nie lubi mocnego słońca, po prosty, brązowieją mu listki przypalane przez słońce. Dla mnie jako drzewo bardzo się podoba ale poczytałem co nieco i zrezygnowałem z zakupu. Poza tym jest podatny na tzw. chorobę wiązów. Jest groźna i przenosić się może na inne drzewa. Nie to żebym odradzał ale czytałem to w artykułach na internecie. Także z listkami będzie się mu tak działo zwłaszcza w sezonie letnim, gdy słońce mocno praży. Pozdrawiam


Znalazłam Twój wpis o wiązie w Żywopłotkach cisowych. Właśnie mam jednego takiego delikwenta, który na wiosnę wypuszcza żółciutkie listki, a latem mu nieco brązowieją. Ten mój to chyba wiąz wredei. Czy on powinien być posadzony w miejscu cienistym? Ja na razie rośnie w pełnym słońcu, na dodatek jeszcze przy , niskim co prawda, murku kamiennym. Jest mu więc chyba nieźle ciepło

Masz niezwykle wymuskany ogród! Wszystko perfekcyjnie wykończone: nasadzenia, ścieżki.
Miło popatrzeć
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
popcorn 10:47, 20 mar 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Roberto!
Już kiedyś oglądałam Twój ogród, widać że dużo pracy w niego włożyłeś! I ten trawnik.. ech

tez mam wredei, dopiero od ubiegłego roku, z przypalonymi listkami...
czytalam ze w cieniu nie wybarwia sie na zolto... tez posadzilam w sloncu

rozmawialam z wlascicielem wredei 6letniego, mowi ze im drzewo starsze tym mniej mu przypala listki. Wiec zostaje nam czekanie

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Maria667 12:17, 20 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Dzięki za info. Spróbuję go przesadzić zanim zacznie się rozwijać.
A co to za choroby? Na razie nic nie zaobserwowałam. Nie chciałabym z niego rezygnować, bo jest zbyt ładny....
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Anabell 14:58, 20 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Roberto ! uważam że zmartwienia to na wyrost. Są groźne choroby wiązów. tak jak ze wszystkimi roślinami. Co do wszystkich nowo posadzonych drzewek młode muszą się dobrze zakorzenić a trwa to 3 lata od posadzenia. To,że w pierwszych latach jest to normalne po dużych upałach, a szczególnie po pochmurnych dniach przychodzi wielkie słońce to roślina młoda reaguje zsychaniem.
Takie zasychanie liści to objawy fizjologiczne. Mogą też być po dużych deszczach i nagle słońce. Długo utrzymująca się susza, silne wiatry. to jest reakcja.
Drzewa nie podlewa się na liście. Ciągle mokro roślina nie korzeni się głęboko.

a cena Wredei 80 zł to nie była wysoka.Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Green 16:22, 21 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Zapowietrzyło mnie po zobaczeniu Twojego trawnika!!!!!
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
Roberto 17:02, 21 mar 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Dzięki za odwiedziny Pozdrawiam.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 09:04, 22 mar 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witam mam wypróbowany bardzo dobry nawóz długo działający do trawnika. Działa do 180 dni, Dawkowanie 1-2 kg. na 100 m2, skład super no i najważniejsze cena. Nic tańszego nie znalazłem. Mają też inne. U mnie się sprawdza. Można poczytać na google. Info. na priv.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
iwonaj 12:26, 22 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Napisz mi nazwę proszę na moją pocztę pozdrawiam z zasypanego Bielska
____________________
Iwona - Kocham ten ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies