Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Pola 21:40, 24 mar 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
kitek81 napisał(a)
wow, ale zmiany planujesz fajnie to sobie wszystko wymyśliłaś!
ostatnio czytałam gdzieś artykuł, że właśnie wszędzie już odchodzi się od dużych trawników, a w PL dopiero moda na trawniki się pojawiła, ale pewnie za jakiś czas i ten trawnikowy szał minie!
o to ten artykuł:
http://stressfree.pl/precz-z-trawnikiem-manifest-weekendowego-lenia/
jestem ciekawa, jak ostatecznie będzie wyglądał plan zmian
oczywiście będę zaglądać i kibicować
pozdrawiam

Nawet tego nie daję do przeczytania mojemu M, on ma dokładnie takie zdanie o trawnikach w Pl
Ale trafiłaś, no i jak tu chłopa przekonywać, nijak. Nawet próbowałam w deseń oszczędnościowy, a on mi na to że ogród będzie tworzył kilka lat i basta.....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 21:42, 24 mar 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Podział w ogrodzie będzie, na pewno dwa koła też, ale jakiej wielkości nie wiem wykdzie w praniu.
Drzewa też, bo słońce takie ostre przez cały dzień, że cień trzeba zrobić....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
myszorek 22:01, 24 mar 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Ja bym bardzo chciała mieć kiedyś z tyłu domu zero trawnika. Jest tyle pięknych miododajnych bylin. Jak kiedyś będę miała więcej czasu to z pewnością wykonam taki plan, zwłaszcza, że przy trawie jakoś tak więcej roboty i trudno, że na wiosnę będzie chwile łyso.
____________________
ogród zmyślony
kitek81 22:04, 24 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
no to może lepiej nie pokazuj tego artykułu M.
a może zamiast trawy, jak chcesz zachować zieleń, to jakieś rośliny okrywowe w to miejsce? tylko nie wiem, czy to nie jest jeszcze bardziej czasochłonne niż trawnik ?! sama z resztą chętnie się dowiem opinii na ten temat
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Pola 22:28, 24 mar 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
myszorek napisał(a)
Ja bym bardzo chciała mieć kiedyś z tyłu domu zero trawnika. Jest tyle pięknych miododajnych bylin. Jak kiedyś będę miała więcej czasu to z pewnością wykonam taki plan, zwłaszcza, że przy trawie jakoś tak więcej roboty i trudno, że na wiosnę będzie chwile łyso.

No masz ci los, jak mój to przeczyta .......
Kurcze, a może on ma racje z tym trawnikiem, chyba narazie zrobimy przymiarkę , piaseczkiem koła wytyczymy, i potem zadecydujemy....... Dobry pomysł ...... Hihihi
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Madzenka 06:32, 25 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jola ale przecież Twój trawnik jest malutki, do czego M przekonywać. Takie malutkie kółko doda mu formy . Te kółk jaką średnicę mają? My nie mówimy o trawniku średnicy koła 30 m tylko 4-5 m czy się mylę?
Idealne koło trawnika nada formę podziałom.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pola 19:56, 25 mar 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Marzena2007 napisał(a)
Jola ale przecież Twój trawnik jest malutki, do czego M przekonywać. Takie malutkie kółko doda mu formy . Te kółk jaką średnicę mają? My nie mówimy o trawniku średnicy koła 30 m tylko 4-5 m czy się mylę?
Idealne koło trawnika nada formę podziałom.

Marzenko, dla mnie tej wielkości jest fajny, tylko Danusia zaproponowała powiększyć kółka trawników, a zmniejszyć nasadzenia. Mój M naoglądał się programów o ogrodach i zakochał się hihihi w ogrodach z maleńkimi trawnikami i taki chce mieć.... No i zapowiedział, że kółka zrobi bo fajnie to wymyśliłam, ale rabaty zmniejszać nie pozwoli, chce mieć busz i tajemniczy ogród
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
iwonaj 11:31, 27 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Witaj Polu miło że odwiedziłaś mnie i ja jestem dziś u ciebie. Masz ładny ogród i nie taki mały (ja mam 7 ara) masz ciekawe pomysły i to się liczy a rozstaw działki bardzo mi się podoba bo można zrobić pokoiki i nowe odsłony a ja mam odwrotnie, szeroko od ulicy i dom stoi na środku więc szału nie ma. Widzę że nowych pomysłów nie brakuje będę je z niecierpliwością oczekiwać.
____________________
Iwona - Kocham ten ogród
iwonaj 11:18, 28 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Witaj Jolu!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, radości i miłości na każdy dzień i nowych pomysłów w ogrodzie.

____________________
Iwona - Kocham ten ogród
kitek81 18:53, 28 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
..........@..@..@........@...@...@
........@............@....@.................@
........@.......((....@...../)/)........@
..........@.....(=':')........(':'=).........@
............@...(..(")(")..(")(")..)...@
................@.....................@
....................@.............@
............... .........@.....@
.............................@
Moc prezentów od zajączka
co koszyczek trzyma w rączkach
Wielu wrażeń, mokrej głowy
w poniedziałek dyngusowy.
Życzę jaja święconego
i wszystkiego najlepszego!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies