Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

vita 21:24, 24 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Mąż to kupił? Masz bardzo ciekawą perspektywę na ten fragment ogrodu. Ścieżka zapowiada się rewelacyjnie. Fajnie, że nie jest geometrycznie symetryczna. Ja mam taką ułomność do symetrii, najlepiej idealnej.
Jakie rośliny w przesyłce przybędą?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 21:30, 24 kwi 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Ale ciekawy pomysł, i odważny. Te płaskie kamienie mocujesz jakoś czy tylko leżą na ziemi? Między nimi będzie żwirek?
Dawno temu byłam u Ciebie, ale się zmieniło bardzo w Twoim ogrodzie Pięknie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
m_gocha 00:40, 25 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Pola napisał(a)
Nie dajemy włókniny, chcę by woda spokojnie przesączała się do ziemi, koło kominkowego mamy już żwirek i z praktyki widać że chwasty sieją się z góry. A dlaczego trawnik, kamienna ścieżka to zawsze było moje marzenie, przekonało męża to, że utrzymanie nieskazitelnego trawnika to spory koszt i mnóstwo wody. W części drugiej zostawiliśmy trawnik.
Pytałam o włókninę nie tyle pod kątem chwastów ale o wbijanie się żwiru z czasem w ziemię i w rezultacie "wyłażenie" ziemi między żwir
Mam w planie podobną ścieżkę i tak sie zastanawiam...
Kamienna ścieżka wijąca się w trawniku to też kiedyś moje marzenie Ścieżka powstała... ale po jakimś czasie zmorą jest włażenie trawy na kamienie i wypiętrzanie się jej pomiędzy kamiennymi płytami. Kilka dni kilka godzin powalczyłam na klęczkach z ta moją ścieżką
A jakie dajesz obrzeża wzdłuż ścieżki?
Będę obserwować i słuchać Twoich opinii
Ciekawa jestem jakie zasadziśz roślinki wzdłuż ścieżki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Milka 07:09, 25 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pola napisał(a)
Nie dajemy włókniny, chcę by woda spokojnie przesączała się do ziemi, koło kominkowego mamy już żwirek i z praktyki widać że chwasty sieją się z góry. A dlaczego trawnik, kamienna ścieżka to zawsze było moje marzenie, przekonało męża to, że utrzymanie nieskazitelnego trawnika to spory koszt i mnóstwo wody. W części drugiej zostawiliśmy trawnik.

Mnie się podoba bardzo.
faktycznie trawnik jest mega wymagający. Można macierzankę gdzie nie gdzie utknąć, fajnie pachnie jak się idzie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pola 10:10, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
m_gocha napisał(a)
Pytałam o włókninę nie tyle pod kątem chwastów ale o wbijanie się żwiru z czasem w ziemię i w rezultacie "wyłażenie" ziemi między żwir
Mam w planie podobną ścieżkę i tak sie zastanawiam...
Kamienna ścieżka wijąca się w trawniku to też kiedyś moje marzenie Ścieżka powstała... ale po jakimś czasie zmorą jest włażenie trawy na kamienie i wypiętrzanie się jej pomiędzy kamiennymi płytami. Kilka dni kilka godzin powalczyłam na klęczkach z ta moją ścieżką
A jakie dajesz obrzeża wzdłuż ścieżki?
Będę obserwować i słuchać Twoich opinii
Ciekawa jestem jakie zasadziśz roślinki wzdłuż ścieżki

Gosiu, mam już kilka lat taką ścieżkę tylko z samym żwirem w trzeciej części sprawdza się świetnie, żwirek pomiędzy kamienie to nie będą okrąglaki, mój budowlaniec troszkę się na tym zna, okrąglaki się przesuwają podczas chodzenia.
Ostry żwirek się troszkę klinuje. Kamienie i cegła osadzone są na betonie, kamienie są grube, więc żwirku będzie sporo.
Trawy tam nie będzie, puste miejsca to rabaty kwietne....macierzanki, szałwię, przywrotniki, bylica, lawenda, bodziszki, Żurawski...... Część druga jest z trawą i cegłami i tam trawa wrasta i na kolanach trzeba wycinać, ale tam jest tego niewiele.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 10:12, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Milka napisał(a)

Mnie się podoba bardzo.
faktycznie trawnik jest mega wymagający. Można macierzankę gdzie nie gdzie utknąć, fajnie pachnie jak się idzie.

Macierzanka, tymianek i szałwia obowiązkowo, ale na miejscach pustych, bo tam przewidziane jest powiększenie kwiecia.
Chcę by to wszystko co posadzę wylewało się na ścieżkę.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 10:14, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
mirkaka napisał(a)
Ale ciekawy pomysł, i odważny. Te płaskie kamienie mocujesz jakoś czy tylko leżą na ziemi? Między nimi będzie żwirek?
Dawno temu byłam u Ciebie, ale się zmieniło bardzo w Twoim ogrodzie Pięknie

Tak, kamienie i cegła są osadzane na betonie a pomiędzy drobny żwirek. Kamienie są grube, więc musi to być osadzone solidnie.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 10:17, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
vita napisał(a)
Mąż to kupił? Masz bardzo ciekawą perspektywę na ten fragment ogrodu. Ścieżka zapowiada się rewelacyjnie. Fajnie, że nie jest geometrycznie symetryczna. Ja mam taką ułomność do symetrii, najlepiej idealnej.
Jakie rośliny w przesyłce przybędą?

Nie ma symetrii, bo w widocznych na fotkach pustych miejscach będą inne rośliny wylewające się na ścieżkę, a do tego strona lewa to szlak komunikacyjny więc ścieżka jest ciut szersza.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 15:58, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Kamienie już zabetonowane i umyte przymiarka żwirku
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
kasiek 17:41, 25 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
No aleś to ciekawie wymyśliła - naprawdę wielki szacun
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies