Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Martka 22:21, 12 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Polu, weranda - czad! Ogród z klimatem, gratuluję!
Pola 07:18, 13 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Joann napisał(a)


Poli, a czemu tuje to porażka? Przycinane regularnie nie wyglądają chyba tak źle? Ja mam ich sporo i planowałam dokupić jeszcze. Oj, chyba muszę pomyśleć nad tym jeszcze. Mówisz, że cisy są niezawodne? A czy one dałyby radę w cieniu na suchej glebie?
Wiesz co, ja wierzę, że też w końcu poczuję i powiem: to jest to! I wtedy będę działać jak szalona
Cegla pasuje do Twojego ogrodu, poszłabym w ten motyw, daje klimat i we wnętrzach i na zewnątrz.

Tuje po latach wyglądają brzydko, wyradzają się, są puste w środku. W cieniu za drzewami są u mnie do wycięcia, są rzadkie i wyglądają brzydko. Cisy możesz przyciąć i one na nowo się zagęszczą. Patrząc na ogród wyglądają pięknie i po latach.
Zobacz w ogrodach angielskich mają nawet po sto lat i nic się z nimi nie dzieje.
Danusia pokazała kiedyś swoje w bukszpanowym ogrodzie po latach nie tworzyły już ładnej przesłony.
Dla mnie szkoda kasy.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Milka 07:27, 13 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jolu, ja też bym dziś tylko cisy sadziła.
Obecnie wymiana buksów na cisy, to byłby ogromny koszt i praca. Dlatego zaczęłam sama rozmnażać, jak wyjdzie okaże się.
Co do tujek, moje rewelacyjne, wielkie, mało co je przycinam, ale mnie zależało aby osłonić się od ulicy, hałasu i sąsiadów. Tylko nie wiem, jaka odmiana, bo to w 98r sadzone.
Jak zdrówko? Odbierz priv.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pola 07:39, 13 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Milka napisał(a)
Jak zawsze, zachwycam się twoją werandą, mężuś się spisał. Pięknie przybrana na wiosnę. W ogrodzie porządek i też pięknie.
Jolu dużo zdrówka i radości ogrodowych

Odbierz priv
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Ewa777 12:35, 13 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18457
Jola, cieszę się, że ze zdrowiem już dobrze Ogród wygląda cudownie z tymi kwitnącymi drzewami.
Co do tuj, u mnie są przycinane regularnie co roku i niestety na środku mocno się przerzedzają. Myślisz, że cisy mogą robić za wysoki żywopłot. One chyba bardzo długo rosną.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Pola 20:47, 13 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Ewa777 napisał(a)
Jola, cieszę się, że ze zdrowiem już dobrze Ogród wygląda cudownie z tymi kwitnącymi drzewami.
Co do tuj, u mnie są przycinane regularnie co roku i niestety na środku mocno się przerzedzają. Myślisz, że cisy mogą robić za wysoki żywopłot. One chyba bardzo długo rosną.

Ewa, cisy które dzielą moje ogrodowe pokoje gdybym ich nie ścinała to były by wysokości tuji.
A poza tym one są nie do zdarcia, w środku pięknie zielone.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Joann 22:32, 13 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Dziewczyny, zastanowię się nad tymi cisami w takim razie, a przynajmniej pomyślę by wsadzić je tam, gdzie nie zależy mi na szybkiej zasłonie.
____________________
Joanna Ogród długi
m_gocha 23:24, 13 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jola przecudnej urody masz tą werandę i do tego świetnie dobrane wiosenne tkaninowe dodatki

Jakie cisy masz wykorzystane jako przegrody ogrodowe? Baccata?

Super, że choróbsko masz już za sobą. Ja jeszcze walczę
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Milka 07:43, 14 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Już wszystko odczytane na priv, dzięki Jolu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 11:24, 14 kwi 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12151
Cisy wcale tak wolno nie rosną. Mam jednego (Hilli lub ten drugi) kupionego jako mały okaz ok. 30cm. Ze dwa lata przewegetował w doniczce i ledwie przeżył, posadzony do ziemi w 2013 r. ma obecnie ok. 2,5m.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies