Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

GorAna 22:09, 08 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16029
Witam i pozdrawiam świątecznie

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Alikia 23:18, 08 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
GorAno dziękuję za przecudne tulipany
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Magdalenka 14:39, 09 mar 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Witaj. Dziękuję za miłe słowa i odwiedziny. Zazdroszczę Ci tej przestrzeni. Jest co robić, a ja to bardzo lubię. Pozdrawiam
____________________
Magda Na Francuskiej
Margarete 01:49, 10 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Aikio, widzę że ty tak jak ja niedawno dołączyłas do OGRODOWISKA, ja też mam mój "niby ogród" od lat ale kiepsko w nim to wszystko wygląda w porównaniu z tymi pieknymi ogrodami tutaj na forum, dlatego wzięłam sie za planowanie, zmiany, zmiany zmiany i mam nadzieje na uzyskanie ogrodu marzeń. Twój ogród i tak jest lepszy niż mój, bardziej zorganizowany, przemyslany.. ale pozwolisz że wpadne tu do ciebie od czsu do czasu i popatrze jak posuwa sie ralizacja planu zmian ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Ewa4 08:46, 11 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Alicja pozdrawiam w ten wietrzny zimowy dzień.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Alikia 14:18, 11 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Pozdrawiam wszystkich zagladających do mojego skromnego wąteczka Chciałabym już cos działać z łopatą a tu.... zima... niestety
Tak więc cały czas bawię się wizualizacjami i oczywiście co chwilę inny pomysł kiełkuje ...
Myślicie ,że ten pomysł jest lepszy od tego 2 strony wcześniejszego ??


____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
grazyna 14:24, 11 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Hmmm Alicjo, moim skromnym głosem to na 2 stronie bardziej mi leży Ale do serca nie bierz na poważnie, bo co ja tam wiem Na jakim programie takie cudeńka tworzysz ?

Serdeczności zasyłam
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
justi 18:11, 11 mar 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Przyleciałam z rewizytą Fajny masz domek i teren do zagospodarowania. W kwestii tej rabaty to ja chyba nie będę podpowiadać bo lubię "na prosto i na kanciasto", ale to nie znaczy że inne mi się nie podobają. Podpowiem tylko, że blisko domu to można dużo zimozielonych posadzić żeby zimą był ładny widok z okna
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
AgnieszkaW 19:25, 11 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Alicjo,
moim skromnym zdaniem, planując nasadzenia musisz wziąć następujące rzeczy pod uwagę: spójność z pozostałą częścią ogrodu, powtarzalność tych samych gatunków w większej masie, nasłonecznienie, warunki glebowe, wymagania roślin, zróżnicowanie kolorystyczne, ale ze smakiem (nie przedobrzyj i nie sadź każdego krzewu innego, bo wyjdzie misz-masz), wygląd roślin w ciągu całego sezonu wegetacyjnego (w drugim zestawie dałaś np.chyba przebiśniegi z przodu, które kwitną wczesną wiosną, a co dalej latem? mogą być, bo są śliczne, ale w innym miejscu) zastosuj w nasadzeniach żurawkę, trawy.

Bardzo pomocny powinien być dla Ciebie dzisiejszy artykuł Danusi na stronie głównej -odsyłam Cię do niego, na pewno wiele wątpliwości wyjaśni, a potem....do dzieła.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie w wolnej chwili.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
romka 19:51, 11 mar 2013


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Ala cześć dzieki za wizytę u mnie
ja Twój dodaję do obserwowanych i bardzo się cieszę że nam się ta lubelska grupa rozrasta, może w końcu i my się jakoś spotkamy i nie będziemy tylko zdjęć ze spotkań innych oglądać
przeleciałam tylko szybciutko Twój wątek i widzę że super już zaczęłaś coś kombinować, rysować ... w wolnej chwili zgłębię temat
pozdrawiam cieplutko
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies