Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

Alikia 20:55, 11 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
AgnieszkoW... dzięki za opinię na wszystkie czekam z drżeniem serca... przebiśniegi to tylko kolorystyczna wizja bo programik nie ma wszystkich roślin, nie planuję przebiśniegów tylko jasną obwódkę wokół tej rabatki
pozdrawiam odwiedzających
Ala
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Selly 09:25, 12 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Alikia napisał(a)
Pozdrawiam wszystkich zagladających do mojego skromnego wąteczka Chciałabym już cos działać z łopatą a tu.... zima... niestety
Tak więc cały czas bawię się wizualizacjami i oczywiście co chwilę inny pomysł kiełkuje ...
Myślicie ,że ten pomysł jest lepszy od tego 2 strony wcześniejszego ??




Wiem, że niektórzy wolą wstrzymać się z oceną wynikającą z prównania tych dwóch projektów, zatem ja dla przeciwwagi wyrażę swoje zdanie zupełnie otwarcie . Zdecydowanie bardziej podoba mi się ten nowszy projekt ( tzn ze str 5) . Przede wszystkim ze względu na bardziej harmonijny kształ rabaty i trochę " radośniejszy" dobór roślin. Przebiśniegi są słodkie . Ja bym je zostawiła i tylko dodała jeszcze coś , co zastąpi je, gdy wejdą w stan spoczynku. Może jakieś czerwone kwiaty jednoroczne lub byliny. Albo jak wolisz białe. Ustal , jaki kolor dominujący ma być na tej rabacie .
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 09:28, 12 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220

a tak planuję :


Wcześniejszy projekt
dla porównania, żeby było bliżej siebie
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Alikia 09:54, 12 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Witaj Selly Dziękuję za opinię z którą się całkowicie zgadzam Dla ożywienia pewnie dojdą żurawki których do tej pory nigdzie nie miałam a oglądając ogrodowiskowe ogrody po prostu sie w nich zakochałam
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Ewa4 10:40, 12 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Alikia napisał(a)
Pozdrawiam wszystkich zagladających do mojego skromnego wąteczka Chciałabym już cos działać z łopatą a tu.... zima... niestety
Tak więc cały czas bawię się wizualizacjami i oczywiście co chwilę inny pomysł kiełkuje ...
Myślicie ,że ten pomysł jest lepszy od tego 2 strony wcześniejszego ??



No to i ja się wypowiem bo u kogoś łatwiej podoba mi się ten pomysł ale zmieniłabym tak;koło kuli kwiaty posadziłabym białą liatre lub fiolet a koło przebiśniegów lawende pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Alikia 10:52, 12 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Ewciu dobry pomysł z liatrą uwielbiam ją Mam u siebie ale fioletową - nawet nie wiedziałam ,że jest biała )
Przebiśniegów nie będzie - pisałam o tym wyżej, że w programie nie ma zbyt dużego wyboru roślin... niestety.... i wstawiam niektóre tylko jako szkic
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
AgnieszkaW 11:17, 12 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Alu, opisz dokładniej rośliny w tym drugim projekcie, bo też bardziej mi się podoba, trudno jest radzić nie znając roślin, które chcesz tam wsadzić (wiem, że program ich nie ma wszystkich, ale chodzi dokładniej o ich pokrój i kolorystykę). Co to za drzewko po lewej stronie, czy rzuca cień na rabatkę?, a co z tymi dużymi jałowcami (a może to cyprysiki?), czy je zostawiasz, bo widzę, że są również z drugiej strony domu. Czy te czerwone krzewy na projekcie to berberys? Staraj się nie sadzić zbyt blisko siebie roślin o różnych potrzebach glebowych, bo po kilku latach kiepsko to może wyglądać, chyba że będziesz specjalnie zaprawiała dołki pod rośliny odpowiednią dla nich glebą. Na koniec pamietaj, że ogrod ma podobać się tobie, my możemy coś sugerować, ale to ty masz być z niego zadowolona i dumna.
A jeszcze wracając do pierwszej wersji projektu; dlaczego tam chciałaś zrobić ścieżkę w trawniku, czy jest tam potrzebna? Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie dotyczące jak poruszać się po ogrodzie (ścieżki, architektura ogrodowa) i czy wygodnie będzie kosić trawę.
Ps Czy ta rabata ma się łączyć z dalszą częścią po prawej stronie domu, bo jeśli tak, to pamiętaj, że połączenie musi być spójne, harmonijne pod względem kształu rabat i doboru roślinności (najlepiej zaplanuj sobie to wszystkoo razem na planie z lotu ptaka). Powodzenia, czekamy na kolejne koncepcje.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ewa4 11:27, 12 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Tak mi coś świtało z tymi przebiśniegami ze czytałam ale nie chciało mi się wracac i szukać bo tu trzeba szybko działac tyle się tu dzieje czasem nie zaglądam 3 godz.a jak zajrze to w ogrodach które lubię 80 wiadomości do poczytania ale lubię to bo naprawde mam więcej pomysłów a kiedys ... kiedys jest do przerobienia jest biała liatra i też piękna mam je ale musze posadzic po ogrodowiskowemu bo porozrzucane po całej działce jak narazie
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Alikia 11:42, 12 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Ja mam podobnie ha ha.... będę cały sezon wykopywać, grupować i biegać z taczką ale mam nadzieję, że tym razem zgodnie z planem
Moja najdłuższa rabata będzie miała prawie 60 metrów - "ło matko" I na razie jest wzdłuż tylko trochę tuj szmaragdów i w narożu trochę roślin bez ładu i składu.
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Alikia 19:29, 12 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
AgnieszkaW napisał(a)
Alu, opisz dokładniej rośliny w tym drugim projekcie, bo też bardziej mi się podoba, trudno jest radzić nie znając roślin, które chcesz tam wsadzić (wiem, że program ich nie ma wszystkich, ale chodzi dokładniej o ich pokrój i kolorystykę). Co to za drzewko po lewej stronie, czy rzuca cień na rabatkę?, a co z tymi dużymi jałowcami (a może to cyprysiki?), czy je zostawiasz, bo widzę, że są również z drugiej strony domu. Czy te czerwone krzewy na projekcie to berberys? Staraj się nie sadzić zbyt blisko siebie roślin o różnych potrzebach glebowych, bo po kilku latach kiepsko to może wyglądać, chyba że będziesz specjalnie zaprawiała dołki pod rośliny odpowiednią dla nich glebą. Na koniec pamietaj, że ogrod ma podobać się tobie, my możemy coś sugerować, ale to ty masz być z niego zadowolona i dumna.
A jeszcze wracając do pierwszej wersji projektu; dlaczego tam chciałaś zrobić ścieżkę w trawniku, czy jest tam potrzebna? Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie dotyczące jak poruszać się po ogrodzie (ścieżki, architektura ogrodowa) i czy wygodnie będzie kosić trawę.
Ps Czy ta rabata ma się łączyć z dalszą częścią po prawej stronie domu, bo jeśli tak, to pamiętaj, że połączenie musi być spójne, harmonijne pod względem kształu rabat i doboru roślinności (najlepiej zaplanuj sobie to wszystkoo razem na planie z lotu ptaka). Powodzenia, czekamy na kolejne koncepcje.


Agnieszko bardzo dziękuję za cenne wskazówki i proszę zaglądaj do mnie
To drzewo co rośnie to olcha, nie rzuca cienia i nie mam serca go wyciąć.Przycinam koronę by sie nie rozrastało wzwyż. Przy tarasie są cyprysy a z przodu domu jałowce skayrocket. Jeden obecnie rośnie na tej rabatce ale sie mocno wykrzywił i brzydko wyglada. Te czerwone krzaczki to myslałam o pęcherznicy bo berberysy mam i sporo z nimi zamieszania bo ciągle cos na nich żeruje...
Ścieżka może byc ale nie musi chociaż ta rabata okala cały bok domu i czasem tamtędy się chodzi więc tak do końca nie mam przekonania... Zrobię plan na mapce to rzeczywiście będzie lepiej to ogarnąć.
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies