Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

Alikia 20:00, 18 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Od poniedziałku przesadzam i dosłownie i w przenośni Przesadziłam brzozę i 2 modrzewie po ok. 3 metry wysokości i 5 skayrocketów podobnej wielkości - kręgosłup mi pada... nie mówię o 20 innych roślinach które zmieniły swoje miejsce bo ze względu na mniejsze gabaryty można powiedzieć ,że była to zabawa
Dzisiaj zakupiłam 7 cisów i posadziłam na frontowej rabacie - która jest oczywiście w przeróbce



Mam z nią problem bo są na niej 2 włazy do szamba i nie bardzo można ją sensownie obsadzić a poza tym jest dużo za duża ..
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
justi 20:03, 18 kwi 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
O laa laa ale się dzieję Ja wkoło szamb posadziłam bluszcz, ale jeszcze nie zasłonił ich. A poza tym kopią kanalizację to szamb nie będzie. Piękne cisy gęste.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Alikia 20:13, 18 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Fajnie ci Justi - te szamba to wielki problem też bym chciała kanalizację ale u nas ciągle na papierze i w odległej przyszłości..
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
justi 20:17, 18 kwi 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
U nas dopiero zaczynają więc pewnie jeszcze to trochę potrwa.
Długo kombinowałam co by tu zrobić żeby je zakryć , więc zrobiłam narożnik z bukszpanu a w środek bluszcz. To dopiero rok temu więc jeszcze nie zarosło i ciągle je widać.
Zrób jakieś zdjęcie z góry jak możesz tej rabaty to coś pokombinujemy.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Alikia 22:21, 18 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Wklejam zdjęcie





pierwszy właz jest zasłonięty jałowcami a wokół drugiego są tawułki więc na razie jeszcze bez listków..
ale nawet jak są liście to niezbyt to wygląda... jest tam jeszcze bluszczyk zamiast bluszcza ale podmarza w zimie

rabata jest w trakcie zmian więc proszę nie patrzeć na bałagan na niej i czarna włoknina też już kończy żywot
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
KasiaWB 23:19, 18 kwi 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Alicjo jestem z rewizytą, fajnie, że dałaś u mnie znać, że oto przybył nam nowy ogród w naszej okolicy coraz więcej nas
masz bardzo ładny teren, tylko działać glinę mam identyczną i wciąż przekopuję ale tam gdzie nie ma jeszcze rabat to wynajmę koparkę, która mi to przekopie i nawiozę lepszej ziemi i piachu celem rozluźnienia
ja od razu zacznę od rady cisy na żywopłot trzeba posadzić tak, aby się lekko stykały i od razu przycinamy równiutko trzeba będzie dokupić tych cisów jeśli mają zasłonić całe przęsło ale sadzonki ładne kupiłaś pewnie wiesz, że cis lubi ziemię odkwaszoną, więc nie sadzimy do ziemi dla iglaków nie stosujemy też nawozów jak dla iglaków
A druga sprawa, to ja bym trochę zmieniła lokalizację iglaków przy samym domu, bo one kiedyś będą wielkie i będą na siebie nachodzić. Trzeba im znaleźć miejsce gdzieś dalej od domu.
Najlepiej to narysuj plan swojej działki z podaniem wymiarów i stron świata - będzie nam łatwiej koniecznie oczywiście wymiary tej frontowej rabaty z zaznaczeniem gdzie szambo
a co rośnie przy furtce? w tym miejscu przy sośnie? trzeba przesadzić bo nie rośnie kolumnowo i może być kiedyś problem może tam też zrobisz ekranik z cisa?....
Pokaż jak teraz wygląda Twój ogród i rabaty z różnej perspektywy
Serdecznie pozdrawiam będę zaglądać
p.s. czy wybierasz się na targi ogrodnicze w maju?

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Alikia 20:29, 19 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Kasiu dzięki za odwiedziny i cenne rady Jałolwiec spod furtki właśnie został przesadzony Co do cisów to w szkółce mi doradzono ,że co 60 cm ... też mi się zdawało ,że mało W poniedziałek jadę i kupuję drugie tyle. Chciałabym się wybrać na targi tylko nie wiem jeszcze kiedy.
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
KasiaWB 21:16, 19 kwi 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Alicjo odnośnie cisów: czy widziałaś może realizację Danusi http://www.ogrodowisko.pl/watek/504-ogrod-minimalistyczny ? to jedna z moich ulubionych w ogrodzie z lustrem również są cisy, u Danusi w ogrodzie również jak kiedyś ma być ścisły żywopłot, to Danusia radzi sadzić tak aby lekko się stykały i od razu trzeba formować, od młodego ja również zamierzam kiedyś tak robić
a jaka to odmiana cisa? to ważne
Co do targów, to jeszcze się umówimy kiedy kto się wybiera
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
bella 19:01, 21 kwi 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Dziękuje za podpowiedz przemyslę to
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
bella 20:17, 21 kwi 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Kochana a w jakim programie ogród projektujesz?
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies