Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

Keri 20:09, 12 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Witaj Alicjo! ja też mam gliniasty ogródek, żeby posadzić te moje zmizerniałe teraz tuje poświęciłam na to 3 miesiące, prace 5 osób i wiele siły aby wszystko mogło normalnie rosnąć. Tak właśnie jest z gliną ;/
Jeśli chodzi o Twoje projekciki to mnie bardziej podoba się 2 wizualizacja, ja bym w ten sposób nakreśliła tą rabatkę, taki właśnie kształt jak narysowałaś, na pewno dodałabym żurawki oraz coś szczepionego na pniu.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
16:17, 13 mar 2013
Alicjo, dzień dobry! Czy leszczyny z Twojego ogrodu zamierzasz wyciąć? One tak pięknie przebarwiają się jesienią, może wystarczy je jedynie przycinać i formować w drzewka z kulistą koroną? Byłyby ładnym tłem dla ogrodu?
Czy Twoje, jesienią też mają taki kolor? Tu na zdjęciu (z balkonu mojego dawnego mieszkania) nie są pielęgnowane, ale gdyby je starannie uformować... no i ile orzeszków w sezonie!



Alikia 17:30, 13 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Witaj Keri, miło Cię gościć
Witaj Iwonko, cieszę się z ponownych odwiedzin
Leszczyny nie wycinam. bo pod nią jest margiel i kilofem trzeba by kopać i nic tam nie urośnie poza nią.... chyba...
Jesienią jest żółta jak ta na zdjęciu i orzechów ma mnóstwo więc szkoda by było, a poza tym w lecie daje zieloną ścianę od pola
Masz rację co do formowania, spróbuję ją trochę okiełznać w tym sezonie
w ogóle to teraz nie widać ale przed nią próbuję stworzyć taki mini lasek - różne drzewka- jak się zazielenią to zrobie zdjęcie.
Danusia mnie zainspirowała by zrobić szpaler przed nimi. Może rzeczywiście taka zielona ściana przed byłaby fajna i podzieliła by trochę ten duży teren, jak myślisz?
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
17:57, 13 mar 2013
Mini lasek... brzmi interesująco, jeszcze raz obejrzę wszystkie Twoje zdjęcia i uruchomię wyobraźnię
Na razie pojawił się obraz z posiadłości znajomej w Stanach - duży dom, potem lekko pagórkowata zielona łąka i dalej ogromny las tworzony przez lata z zamysłem przez człowieka - różne drzewa, kwitnące i zmieniające kolory, różnobarwne, przenikające się plamy i tak przez cały rok. Piękny widok! ...ale to tylko tak, zupełnie bez związku
Ja bardzo lubię, gdy ogrody poza miastem tworzą całość z otoczeniem, są jego elementem, nie odgrodzone szczelną ścianą z tym co jest poza granicą działki, ale rozumiem też, że chcemy mieć swój własny azyl w stylu, zgodnym z naszą osobowością i wtedy ogród zamykamy i też powstaje coś pięknego w jego wnętrzu (nazywam go wtedy "ogrodem introwertycznym").
Ja to jestem taką marzycielką, nie za mocno stoję na ziemi, więc nie wiem, czy mogłabym doradzać co i jak można robić, bo ogród jest piękny, gdy uda się przekazać mu coś z siebie . Z tym cięciem leszczyn tak wyskoczyłam, bo myślałam, że chcesz je wyciąć, bo są "nieporządne", albo uporządkować, by pasowały do formowanego ogrodu.
Alikia 18:40, 13 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Bardzo dobrze, że " wyskoczyłaś" wszystko jest przecież inspiracją... Iwonko, a gdzie ty byłaś na targach ? We Frankfurcie może ?
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
19:37, 13 mar 2013
Zdjęcia zrobiłam na lokalnym jarmarku, jakie cyklicznie odbywają się w różnych miejscach całych Niemiec, według kalendarza. Zaplanowane są na cały rok. Można też skorzystać z zaproszeń miejscowych artystów do ich pracowni, zwiedzanie połączone jest z warsztatami, jak ktoś lubi garnki lepić, to duża frajda. Gdybym miała miejsce na pracownię, byłabym szczęśliwa, ale to brudna robota i musi być z domu "wyprowadzona" Targi we Frankfurcie i Monachium są z dużym rozmachem, byłam kiedyś w Monachium, ale ostatnio byłam w Lipsku, na chwilę, bo nie odnalazłam się w chaosie jaki tam panował, ogrodowe tematy pomieszane z ekspozycją mebli i stoiskami z jedzeniem, byłam zawiedziona, bo liczyłam na jakiś wytchnienie i coś ciekawego, tym bardziej, że były to targi detaliczne.
Alikia 13:30, 15 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
No nie wiem jak tam u Was , bo u mnie śniegu do pasa .... ze sklepu wróciłam cała mokra, samochodem nie ma wyjazdu..... po prostu pogrom...
Na pocieszenie zrobiłam sobie herbatke w takim oto kubeczku

Już mi lepiej Ale ja chcę wioooosny.....
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
justi 14:13, 15 mar 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Sypie, ale chyba wiatr jest najgorszy. Mi pół drzwi zasypało , odkopywałam się z zasp ...
normalnie burza śnieżna dziś
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
GosiaJoanna 14:26, 15 mar 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Hej witam, sypie u Ciebie tak jak u mnie....szok! kiedy ta zima sie skończy?
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
justi 21:39, 15 mar 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Alicja, a oglądałaś już seriale ogrodowe i Danusi realizacje? Może jakieś rabaty Cię zainspirują i znajdziesz coś dla siebie.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies