Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Miejsce na ognisko - ognisko w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejsce na ognisko - ognisko w ogrodzie

Martek 01:55, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
barbara_karbowska napisał(a)
Witam

też mamy podobny krąg jak na powyższych zdjęciach. Motyką usunęłam darń, krąg obłożyłam kamieniami z rzeczki, ostatnio sąsiad zrobił nam ruszt, który może słabo, ale widać na zdjęciu . Jak będziecie zainteresowani to podam "przepis" jak można zrobić taki ruszt . Mąż co jakiś czas wybiera popiół z ogniska i za każdym razem krąg się pogłębia , śmieję się, że niedługo będziemy tam mieli studnię . Pozdrawiam



Już Basiu ja bym tego rusztu nie dostrzegła i tej tacki świecącej nie pustką Piękny ogień, mam i ja takie foty, ale za dużo ludzkich ciał
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
jotka 09:08, 09 lut 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
I ja ogrzałam się trochę przy Waszym ognisku i wróciły wspomnienia wszystkich biesiad, kiedy ciepło biło nie tylko od ognia, ale i od ludzi wokół niego zgromadzonych
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
mysza 09:26, 09 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Wróciły i moje wspomnienia ogniskowe. Przy karczowani sadu paliliśmy drobniejsze gałęzie, jak zaczęliśmy popołudniu to o świcie kończyliśmy, było wesoło



i dosypianie w ciągu dnia
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Martek 10:08, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Miła niespodzianka, są fanki ogniobrania i zrobiło się tu tak ciepło i sentymentalnie. Słowa grzeją nie tylko ogień Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
agnieszka_ba... 10:30, 09 lut 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Jutro zrobię zdjęcie ogniska u mnie . W sumie też podobne tyle, że inny ruszt z wymianą na garnek nad ogień.
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
agnieszka_ba... 10:43, 09 lut 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Właśnie znalazłam zdjęcie, które zrobiła Danusia naszemu ognisku.


Czyli dookoła kamień polny, w środku jednak beton (chodzi o łatwe wygarnianie popiołu). Nad ogniskiem taki duży trójnóg z opuszczanym na kołowrocie zaczepie, na którym można zawiesić (do wymiany):
1. Ruszt
2. Duży garnek na bigos / powidła śliwkowe
3. Taką misę typu wok do np. smażenia nad ogniskiem mięsa, warzyw itp.

No i oczywiście są po prostu takie metalowe patyki do pieczenia kiełbasek nad ogniskiem.

Konstrukcję robił kowal na zamówienie (ruszt, garnek i misę również). Wcale to drogo nie kosztowało. Tylko chwilę trwało, bo kowal nieco zajęty.

Ale i tak jutro zrobię nowe zdjęcie z rusztem nad ogniskiem.
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
hanka_andrus 11:01, 09 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Rób, rób Agnieszko! Pięknie masz- chętni na takie miejsce jak twoje znajdą się- oczywiście chodzi o pomysły!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
agnieszka_ba... 11:19, 09 lut 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Właśnie znalazłam zimowe zdjęcie rusztu nad ogniskiem.



No i zimowe zdjęcie nocne z innej perspektywy.

____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Martek 11:26, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pięknie dziękuję Agnieszko ,za te szczegółowe opisy.Bardzo urokliwe miejsce ,a zdjęcie nocą po prostu czas stoi w miejscu i nie ma się po co spieszyć - bajka
Czekam na kolejny wrzut z niecierpliwością
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 17:42, 09 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ależ piękny odzew, ognisko lepsze, a przy okazji można patykiem ponagarniać węgle, dorzucić polan. Super robota, uwielbiam grzebać przy ognisku i piec kiełbaskę na drucie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies