Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

paniprzyroda 21:14, 05 mar 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zapachniało mi..
____________________
Dwa ogrody
Pszczelarnia 21:15, 05 mar 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
U mnie kwitnie forsycja a u Ciebie wiśnia to nie jest źle z tą zimą

Agnieszko czy żagwin po zimie /jest pod śniegiem/ rozrośnie się - będzie to już 3 rok ma mieć zasadowy odczyn gleba?


Czy jest miododajny i kwitnie w kwietniu?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 15:12, 06 mar 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Basiu, ani się obejrzymy, jak wiśnie zakwitną na dworze (a może "na polu", jak mówią u nas)

Izo
, też już nie mogę się doczekać, ale w tym roku chyba trochę nadmarzł mi żagwin

Agatko, Sylwio, o tak, wiosna - nawet ta w domu - już cieszy

____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 15:28, 06 mar 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Mariolu, chciałabym już czuć zapach fiołków na łące... Jeszcze troszkę...

Ewo, jest pełen pszczół, gdy kwitnie, a kwitnienie zaczyna w kwietniu, najpierw nieśmiało, by w maju zalśnić niczym chmura liliowobłękitnymi kwiatkami, a w czerwcu nadal cieszyć swym kwitnieniem właścicieli i pszczółki. To chyba najdłużej kwitnąca roślina ze skalniakowatych, jaką znam.

dla przypomnienia...



____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgataM 15:34, 06 mar 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904



Bajeczna fotka.....
Kwitnąca wiśnia to powiew wiosny Pokazuj więcej swoich piękności Pozdrawiam cieplutko
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Donia72 15:35, 06 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Ale ogromny, piękny żagwin
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
15:47, 07 mar 2018
Pamiętasz Agnieszko? Prawie równocześnie zaczynałyśmy ogrodowiskową przygodę, a teraz kolejny, szósty sezon . Mnie wzięło na wspominki i cofam się do początków, miło tak zobaczyć, jak ogrody zmieniają się nie tylko w sezonie, ale w ogóle, w czasie.
Jednego duszkami tu brakuje, bo zaczynałam odwiedziny u Ciebie od kociego, "wiosennego przesilenia" 2013.
Czekam niecierpliwie na koleją relację, co kwitnie, co się zmienia i jak sprawdza się szklarnia
Mnie, niestety, nie udało się z przeprowadzką, nadal zostaję bez ogrodu, więc u mnie jedna wielka "kicha" , no więc, tym bardziej będę wdzięczna za dzielenie się ogrodem
barbara_kraj... 21:49, 07 mar 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Jak spojrzałam na tę kwitnącą gałązkę wiśni, to przypomniał mi się epizod z 'Chłopów' Reymonta, gdy Józka radośnie wszystkim oznajmiła, że 'zakwitnęła' jej rózga (gałąż wiśniowa). Tyle że akurat na Boże Narodzenie. To była dobra nowina, bo wróżyła Józce szybkie zamążpójście, a gospodarzom dostatek w nadchodzącym roku.

Nam kwitąca gałązka wiśni lub forsycji zapowiada szybką wiosnę.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
AgnieszkaW 11:12, 08 mar 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Agatko, wiosna się zbliża, więc fotki (mam nadzieję) będą

Dorotko, obawiam się, że żagwin w tym roku znów mi nadmarzł...

Iwonko, bardzo się cieszę, że Cię widzę u siebie, za to smucę, że nie udało Ci się przeprowadzić...

Naszej ukochanej kici - Mimi - bardzo mi brakuje (często wracam do fotek z nią), ale cóż poradzić...

Jeśli chodzi o szklarnię, to po trzeciej zimie niestety poliwęglan, z którego są zrobione przeszklenia, już się "sypie". Nie wiem, co dalej z nim robić, bo wymiana poszczególnych płyt jest dość kosztowna...

Basiu, jakie romantyczne i miłe wspomnienie z "Chłopów

Buziaki dla Was




____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 11:21, 08 mar 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Kochani, to już pełne pięć lat z Wami. Oby tak wiele kolejnych lat, bo...jest mi tu dobrze, tu znajduję wielu przyjaciół i pasjonatów. Buziaki dla Was






____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies