Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

sylwia_slomc... 20:56, 31 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
AgnieszkaW napisał(a)
Basiu, dzięki
Sylwia, żagwin potrzebuje wapienia i luźnej gleby i...wapiennego murka. Najlepiej rośnie u mnie ten zwyczajny, fioletowo-liliowy. Odmianowe też kiepsko rosną... A dzisiaj nawet rozkwitła pierwsza sasanka.


a tu energetycznie...


i żagwin



U mnie z wapieniem ciężko, mam kilka kamieni wapiennych wprawdzie i brak pomysłu na nie, ale murku z nich nie postawię niestety, za mała ilość, za to luźnej gleby to u mnie na lekarstwo i to jest pewnie przyczyna....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgnieszkaW 21:03, 31 mar 2021

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Madziu, jak miło, że jesteś u mnie

Jolu, to turzyca "Buchanana", zimowała w tych donicach w nieogrzewanej szklarni, nie okrywałam jej niczym, tylko sobie tam zimowała... Tę trawę mam trzeci rok, zaczęło się od jednej malutkiej kępki, ale się rozrosła i podzieliłam na dwa
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 21:06, 31 mar 2021

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Sylwia, luźna gleba potrzebna tylko w miejscu wsadzenia żagwinu, potem już się sam jakoś rozrasta.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Alija 21:46, 31 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Podziwiam i ja, cudnie jest u ciebie. Te pomarańczowe bratki z turzycą -kapitalny zestaw!
A żagwin mnie chyba nie lubi, albo miejsca, wilgotno i raczej kwaśno.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Joku 22:05, 31 mar 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
U mnie w donicy na tarasie chyba po raz kolejny przezimowała turzyca Prerie Faire. Przycięłam ją bo miała strasznie długie źdźbła. U nasady w głębi kępy widzę zielone pędy. Ciekawa jestem czy coś z niej będzie.
Przepięknie wygląda twoje zestawienie żółtych bratków z brązową trawą.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Urszulla 04:03, 01 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Trawy i pomarańcz bratków bardzo energetyczny super wybór

Poduchy żagwinu masz rewelacyjne i nie do odgapienia
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
AgnieszkaW 19:35, 01 kwi 2021

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Alija, dzięki. Żagwin dobrze rośnie przy wapieniu, w kwaśnej glebie chyba nie bardzo...

Jolu, Twoja trawa pewnie się opuści, ja swoją "czeszę" po kwitnieniu, wtedy wychodzą z niej takie dłuugie "włosy", a reszta zostaje i ładnie się rozrasta.

Ula, no tak, ten zestaw turzycowo-bratkowy taki inny w tym roku....
Żagwin dobrze się ze mną czuje, a ja z nim

Wczoraj i dzisiaj było "wielkie cięcie" lawendowe...


Najpierw nożycami ręcznymi, a potem moj M ciął żywopłotowymi elektrycznymi, a potem było...wielkie sprzątanie, ale daliśmy radę. Jeszcze trochę zostało na "po świętach".

____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
GorAna 20:23, 01 kwi 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Agnieszko, cieszę się, że jesteś
Energetyczne kolory przepiękne i niespotykane w Jurajskim
Mają moc
Lawendowa praca bardzo ciężka, mam nadzieję, ze się oszczędzałaś.
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
sylwia_slomc... 20:46, 01 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
AgnieszkaW napisał(a)
Sylwia, luźna gleba potrzebna tylko w miejscu wsadzenia żagwinu, potem już się sam jakoś rozrasta.

Może jeszcze zrobię kiedyś podejście do niego, jak znajdę odpowiednie miejsce...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
agata19762 22:30, 02 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Przyszłam z wizytą
Widzę Aga piękne donice och i ach ....a te energetyczne bratki dopełniają całości, cudnie wyglądają. Jak nie lubię pomarańczowego koloru to u Ciebie zmieniłam zdanie żagwiny u mnie nie chcą rosnąć.
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies