Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Francuskiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Francuskiej

Magdalenka 20:54, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
IzaK napisał(a)
Też bardzo lubię szafirki... w tym roku musze koniecznie posadzić jesienią.


Izo, szafirki cieszą mnie w tym roku bardziej niż tulipany. Postanowienie na jesień: nie kupować nowych cebul tulipanów. Szafirki, krokusy, czosnki... te się pięknie rozrastają i te kupię na pewno.
Pozdrawiam słonecznie.
____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 21:00, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Ivvvona napisał(a)
Pięknie, a hiacynty prawie pachną przez monitor


Iwonko, hiacynty pięknie pachniały. Przy ciepłej pogodzie i lekkim słonku, zapach roznosił się po całym ogródku. Takie ogrodowe perfumy.
____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 21:04, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
GorAna napisał(a)
Magdziu, pokaż swoje tulipanki....napewno już zakwitły
Pozdrwiam


Aniu, u mnie tulipanów bardzo mało. Przerzucam się na inne cebulowe.
Większość już przekwitła albo wiatr rozdmuchał płatki po całym podwórku. Ale coś na zdjęciach się uchowało i w ogrodzie też
Za chwilę zdjęcia będą.
____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 21:18, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
ModraSowa napisał(a)
Witaj Magda.Zaglądam po zimie.Zaległości nadrobiłam, mam orientację
Fajne masz plany, wiosenne ładnie kwitną.
Pozdrawiam Cię słonecznie
Ps. Gratuluję pierwszej setki


Witaj Aniu.
Mogę napisać, że plany zmian wiosennych są zrealizowane w 95%. Od lutego działałam w ogrodzie, przekopałam nowe rabaty, usunęłam 1500 kg "gruzu ogrodowego", przerzuciłam 1 tonę ziemi polnej i prawie tonę kompostu. Usunęłam kostkę z małego placyku przy tarasie, posadziłam i przesadziłam dziesiątki roślin, pomalowałam pergolę...Jestem trochę zmęczona, ale zadowolona
Zostało tylko kilka drobnych spraw: żwir na ścieżkę i pod ławkę, pomalowanie ławki ( jeszcze nie wiem, na jaki kolor), posadzenie cebulek, posianie różniastych nasion i kompozycje jednorocznych na parapety i taras. Chyba tyle
Dziękuję za słonko, dziś ponownie pięknie zaświeciło. Ogród porządnie podlany, powoli można odpoczywać i cieszyć się efektami
____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 21:24, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
agaott napisał(a)
Hej - ja też zaglądam I czekam na zdjęcia. Chociaż pewnie każdą wolną chwilę spędzasz w ogrodzie?
Jutro jadę do Gorzyc zobaczyć co mają fajnego z kwiatów.
Chyba całkiem zwariowałam z tymi zakupami


Jedź i rób zdjęcia, co tam mają ciekawego. Jeśli możesz, to sprawdź, czy mają Limelight lub Polar Bear i w jakiej cenie. Sama chętnie bym się tam wybrała, ale i tak już po kryjomu zwożę rośliny do ogródka Mój Grzegorz uważa, że już nic się w ogrodzie nie zmieści, a każdy mój zakup uważa za zbędny: "poczekaj, niech wszystko urośnie". Ale jak ja mam czekać i niczego nie kupować, jak tyle pięknych roślin kusi i prosi, aby zamieszkać w moim ogrodzie?
Ja ciągle mam za mało
____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 21:29, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
iwonadm napisał(a)
Poproszę o nową porcję twoich pięknych okazów



Pięknych okazów u mnie mało, nie to co u Ciebie. W tym roku pięknie kwitła Pissardi. Niestety silne wiatry już ją całkowicie ogołociły z kwiatków.
____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 22:08, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Zacznę może od Pissardi i tulipanów. Niestety, te widoki już się skończyły ale są następne


____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 22:13, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266


____________________
Magda Na Francuskiej
Ivvvona 22:17, 29 kwi 2015


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Magdalenka napisał(a)


Witaj Aniu.
Mogę napisać, że plany zmian wiosennych są zrealizowane w 95%. Od lutego działałam w ogrodzie, przekopałam nowe rabaty, usunęłam 1500 kg "gruzu ogrodowego", przerzuciłam 1 tonę ziemi polnej i prawie tonę kompostu. Usunęłam kostkę z małego placyku przy tarasie, posadziłam i przesadziłam dziesiątki roślin, pomalowałam pergolę...Jestem trochę zmęczona, ale zadowolona
Zostało tylko kilka drobnych spraw: żwir na ścieżkę i pod ławkę, pomalowanie ławki ( jeszcze nie wiem, na jaki kolor), posadzenie cebulek, posianie różniastych nasion i kompozycje jednorocznych na parapety i taras. Chyba tyle
Dziękuję za słonko, dziś ponownie pięknie zaświeciło. Ogród porządnie podlany, powoli można odpoczywać i cieszyć się efektami



I Ty to wszystko sama? Podziwiam. Ogrod Ci się za to odwdzięcza pięknymi widokami
____________________
W ogródku Iwony
Magdalenka 22:18, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
A teraz dzisiejsze zdjęcia: nowa rabata w miejscu małego tarasu

piękny narcyz- niestety tylko 2 zakwitły

Irysy uratowane w ub. roku z ogrodu sąsiada

Ogniste tulipany
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies