Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Francuskiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Francuskiej

gierczusia 23:13, 20 sie 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Witam Sąsiadkę Agieszki .... Buziaki wielkie , ładnie u Ciebie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Borbetka 10:13, 22 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Barwny ogród z bylinami tu widzę! Ślicznie i bardzo gratuluję. Ja z zestawieniami mam zawsze problem, a już praca przy nich .... łe!
Pozdrawiam.
____________________
borówcowy wizytowka
Magdalenka 10:00, 28 sie 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
gierczusiu, Borbetko dziękuję za pochwały. Miło słyszeć, że praca, którą włożyłam w ten mały kawałek ziemi, podoba się też innym
Buziam Was gorąco.
____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 10:05, 28 sie 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
reni napisał(a)
Jak u ciebie pięknie, pozdrawiam

Witaj reni dziękuję za miłe słowa
____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 15:00, 09 wrz 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
W piątek przesiewałam kompost- mam trochę "złota ogrodników". Moja radość, mimo męczącego przesiewania, nie trwała zbyt długo- znalazłam 7 wielkich robali!
I nie wiem co mam robić. Potrzebuję żyznej ziemi, bo chcę poprawić rabatę z bylinami i może zrobić malusie wrzosowisko, ale czy w tym kompoście nie zostały jakieś jaja tych potworów?
Pomóżcie, plissssss
____________________
Magda Na Francuskiej
Welka 15:16, 09 wrz 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Magda, a jak wyglądały te potwory? Masz zdjęcia?
To mogą być larwy chrząszcza majowego (oby nie i te powinny być już w trawniku) albo rohatyńca nosorożca czy kruszczycy i te dwa podobno mniej szkodliwe dla ogrodu. Miałam u siebie białe grube larwy, dałam na inne forum zdjęcia do identyfikacji i tak mi podpowiedzieli.
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Magdalenka 15:19, 09 wrz 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Póki co, zrobiłam sobie takie oto wrzosowe kompozycje.


____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 15:21, 09 wrz 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Welka napisał(a)
Magda, a jak wyglądały te potwory? Masz zdjęcia?
To mogą być larwy chrząszcza majowego (oby nie i te powinny być już w trawniku) albo rohatyńca nosorożca czy kruszczycy i te dwa podobno mniej szkodliwe dla ogrodu. Miałam u siebie białe grube larwy, dałam na inne forum zdjęcia do identyfikacji i tak mi podpowiedzieli.
Pozdrawiam

Mam. dł. ok 2 cm, grube jak mały palec i co teraz?


____________________
Magda Na Francuskiej
malgorzata_s... 16:23, 09 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Wpadam z wizytą bo ja także geograficznie ze śląska i podziwiam. Zacznę od początku. Pomocników masz cudnych.Ogród wspanialy. Calkiem moje klimaty. Pieńki, stosiki drzewa koszyki itd. Uwielbiam. Kolorowo jak lubię. Bombowo.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Magdalenka 18:06, 09 wrz 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Wpadam z wizytą bo ja także geograficznie ze śląska i podziwiam. Zacznę od początku. Pomocników masz cudnych.Ogród wspanialy. Calkiem moje klimaty. Pieńki, stosiki drzewa koszyki itd. Uwielbiam. Kolorowo jak lubię. Bombowo.


Aż się zarumieniłam od tych pochwał i nie wiem co mam napisać.
Bardzo dziękuję za tak miłe słowa i zapraszam częściej.
A teraz biegnę do Ciebie.
Pozdrawiam
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies