Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 21:34, 23 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Gocha napisał(a)
Gosiu pięknie kwitną tulipany i śliczne kolory. Dobrze że miłorząb ruszył. Mój w jeszcze wcześniejszym stadium. ładnie wyglada Twój trawnik. Buziaki

Dzięki. Cały ogród w tym również trawnik czeka na deszcz. Z daleka jeszcze jako tako wygląda ale z bliska to susza i popiół....Zapowiadają początek maja deszczowy - oby. Pal sześć długi weekend, i tak żadnych planów wyjazdowych nie mam niech pada
Dziś rano w TV mówili że normą opadów kwietnia w Polsce to 39 milimetrów a w tym roku w kwietniu spadło tylko...1 milimetr......
To obrazuje sytuację...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
GorAna 21:37, 23 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Margarete napisał(a)

Ma padać..."już" w sobotę.... Cóż deszcz cieszy bo potrzebny. Szkoda tylko że akurat w sobotę

Prawdziwe ogrodniczki deszczu się nie boją
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
AnnaCh 22:29, 23 kwi 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Piękne kwiaty
Też niestaty wyciągnęłam już węża i podlewam, boję się szczególnie o przesadzane w zeszłym roku cisy, sadzone serby i jarząbki. Leje im wody, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Czekam na deszcz z utęknieniem i już nawet przeżyję, że w sobotę ma padać, niech leje cały dzień, sypialnię i garderobę odgruzuję
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gocha 13:40, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Też niestety podlewam ale u mnie krucho z wodą więc się strasznie boję lata. Warzywnik stale podlewam to i wzeszły posiane warzywka. Tylko jeszcze pietruszka nie wzeszła. I jeszcze będę siać kolejne te bardziej ciepłolubne. Gosiu buziaki. Strasznie mam ochotę do Was pojechać ale kompletnie nie wiem kiedy. W lipcu jak Śląsk zjedzie to my nie możemy niestety.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
lojalna_ 13:50, 24 kwi 2019


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Małgosiu ale bogactwo u Ciebie )) ciemierniki tez uwielbiam za to ze tak długo kwitną i świetnie wyglądają ))cuda u Pani ❤
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
malgorzata_s... 20:26, 24 kwi 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Margarete napisał(a)

[img [/img]


Gosiu masz wspaniałą wiosnę. U mnie też susza, podlewam codziennie.
Te jasne tulipany to te co na fotce u Ciebie tylko one bledną u mnie z czasem.
Fotka w słońcu więc też troszkę przekłamuje. Nazwy niestety nie znalazłam Buziak Gosiu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Margarete 08:33, 25 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
GorAna napisał(a)

Prawdziwe ogrodniczki deszczu się nie boją

No właśnie
Dla ciebie Aniu moje tulipanki o poranku....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 08:39, 25 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AnnaCh napisał(a)
Piękne kwiaty
Też niestaty wyciągnęłam już węża i podlewam, boję się szczególnie o przesadzane w zeszłym roku cisy, sadzone serby i jarząbki. Leje im wody, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Czekam na deszcz z utęknieniem i już nawet przeżyję, że w sobotę ma padać, niech leje cały dzień, sypialnię i garderobę odgruzuję

To jeszcze może zależy jaką kto ma ziemię. U mnie nie ma ani odrobinki gliny. Wody brak a to co podleję lub popada to przeleci.
Wczoraj odkryłam kilka tulipanów nierozwiniętych a zaschniętych w pąku. Są puste w środku i wyglądają jak taka roślinka sprzedawana przez babcie na ryneczku, tzw. miodunka. Puste w środku i suche na zewnątrz tylko odwrotnego kształtu niż miodunka.
Tragedia...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 08:41, 25 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Gocha napisał(a)
Też niestety podlewam ale u mnie krucho z wodą więc się strasznie boję lata. Warzywnik stale podlewam to i wzeszły posiane warzywka. Tylko jeszcze pietruszka nie wzeszła. I jeszcze będę siać kolejne te bardziej ciepłolubne. Gosiu buziaki. Strasznie mam ochotę do Was pojechać ale kompletnie nie wiem kiedy. W lipcu jak Śląsk zjedzie to my nie możemy niestety.

Gonia może koniec czerwca?
Zadzwonię do ciebie w weekend na spokojnie
Bardzo się cieszę że jest ochota - to i termin też wypracujemy
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 08:44, 25 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
lojalna_ napisał(a)
Małgosiu ale bogactwo u Ciebie )) ciemierniki tez uwielbiam za to ze tak długo kwitną i świetnie wyglądają ))cuda u Pani ❤

Ja też za to je kocham za tą długość kwitnienia.
A póki co cieszę się tulipanami


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies