Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 20:39, 09 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pozachwycałam się peoniami bo moje jeszcze w pąkach wszystkie

Sylwia - witaj !
Ja też się nimi codziennie zachwycam . Dziś peonie straciły trochę na urodzie bo kwiaty opuściły trochę głowy gdyż u nas pada cały prawie dzień - na reszcie, hurra. Co prawda nie leje, nie pada mocno tylko tak leciutko kropi ale za to od rana i to mnie cieszy niezmiernie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:40, 09 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nowa12 napisał(a)


Trochę szkoda ale jej się nie przesadza a w ciągu roku (przynajmniej u mnie) miała bardzo brzydkie liście i generalnie bez kwitnienia była po prostu brzydka.
Ona po prostu potrzebuje kilku lat, żeby urosnąć i zacząć pięknie kwitnąć. I albo się na to chce czekać albo trzeba z niej zrezygnować.
Ale piękne są bezsprzecznie .
I dzięki takim cierpliwym ogrodnikom jak Ty można je pooglądać w ogrodach .

Oj tam, oj tam...
Pozdrawiam Agata !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:41, 09 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AnnaCh napisał(a)
Przepiękne

Dzięki Anuśka! Miło że zaglądasz
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:48, 09 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Krys napisał(a)


Posadziłam moją nowa Kalinę pod oknem kuchennym,cieszę się z niej dobrze opalikowana żeby się nie złamała

No widzisz a u mnie palik ten z którym ją posadziłam już dawno stał się za mały i za delikatny. A nowego nie dałam i moja kalina jest powyginana w paragraf i krzywo rośnie. Próbowałam ją wyprostować takim naciągiem z parcianego pasa ale teraz przegięła się w drugą stronę...ehh
Co prawda u ciebie to mus zabezpueczyć bo w twoich przestrzeniach wokół ogrodu mocniej wieje niż u mnie ale dla względów estetycznych też powinnam z nią zrobić porządek.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:49, 09 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Gocha napisał(a)
Małgosiu ja na razie mam tylko piwonie bylinowe i Itohy ale może się skuszę też na drzewiastą. Jestem ciekawa czy moje nowe nabytki piwoniowe będą miały jakieś kwiatki. Fajnie by było.Buziaki

Hej Gocha !
Oby miały jak najwięcej
Tego ci życzę ,
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
yolka 21:27, 09 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Cudne masz peonie, moje w pąkach czekam na kwiaty. Dziś przekropiło zaledwie, dobre i to. A w u Was jak z deszczem?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Margarete 01:44, 10 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
yolka napisał(a)
Cudne masz peonie, moje w pąkach czekam na kwiaty. Dziś przekropiło zaledwie, dobre i to. A w u Was jak z deszczem?


U nas na szczęście dziś pada a właściwie mży cały dzień. Do tego na jutro zapowiadają obfitsze opady.
Cieszę się niezmiernie bo na sobotę zaplanowałam dzielenie funkii. Próbowałam rozkopywać je wcześniej ale ziemia suchą i twarda więc szło mi ciężko. Mam nadzieję że teraz choć trochę grunt nadiąknie i pójdzie mi łatwiej. Chciałam między innymi funkcjami obsadzić miejsce pod podkrzesanym świerkiem. Tam będą miały cień i więcej miejsca żeby się rozrastać. Obok roszczę tego niebieskiego bodziszka Dodane którego kupiłyśmy razem ostatnio.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Milka 06:33, 10 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Margarete napisał(a)
Wystartowała też już i ta druga ciemniejsza piwonia, na razie nieśmiało kilkoma kwiatami ale ma mnóstwo pąków



A tak wyglądają obie z daleka - prawie "świecą" tymi intensywnymi kolorami


Fantastyczne i jak szybko, u mnie tylko biała się otwiera.
Cały ogród zmieniony, kolorowy, bogaty, kwiecia i zapachu pełno, ślicznie Małgoś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margarete 21:02, 11 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Milka napisał(a)

Fantastyczne i jak szybko, u mnie tylko biała się otwiera.
Cały ogród zmieniony, kolorowy, bogaty, kwiecia i zapachu pełno, ślicznie Małgoś

Irenko dzięki za miłe słowa . Miło że wpadłaś .
Peonie rzeczywiście gwiazdami dzisiejszego ogrodu są niewątpliwie teraz.
Buziaki dla ciebie i pozdrowienia !
A dla ciebie ze specjalną dedykacją mój tamaryszek . Nie dorównuje twojemu ani rozmiarem ani rozmachem ale mój też jest śliczny.


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:10, 11 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zaczynają kwitnąć kwasoluby. Azalia Soir de Paris

I pierwszy rododendron

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies