Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Murki oporowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Murki oporowe

Ewik 08:55, 18 mar 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Z tej strony nie ma nic poza trawnikiem i wsadzonymi zwykłymi świerkami wzdłuż płotu.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardenarium 09:03, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ustal więc sobie linie rabat po całym ogrodzie i zgodnie z decyzją o ich kształcie, wykonuj murki, Mały fundamencik jest zalecany i łączenie kamieni na zaprawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agamonchou 23:52, 24 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2011
Posty: 1
Witam, mam pytanie dotyczace gabionow z kamieniami, w roku 2012 zrobilismy sami takie gabiony i nakladlismy w nie kamieni (polnych), niestety w tym roku zauwazylam ze kamienie robia sie zielone nie wyglada to za dobrze Czy ktos moze wie jaka "operacje" nalezy wkonac by kamienie odzyskaly swoj wglad?
dodam zdjecia jak tylko przestanie padac i bede wdzieczna za podpowiedz
Gardenarium 10:39, 25 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mycie Karcherem i po kłopocie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 20:00, 25 mar 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mam pytanie,
Ponieważ ze względu na różnice poziomów na działce, będę musiała zastosować murki oporowe, ograniczona mocno kasą muszę wybrać tani materiał wykonawczy
i tutaj na pytanie kwiatuholandii
kwiatholandii napisał(a)
Muszę zrobić murek oporowy pomiędzy trawą a ścieżką z kamyszków (ścieżka wyżej). Chciałabym zastosować coś bardzoprostego, bo mam proste linie ogrodu i niezbyt rzucającego się w oczy. Nie chcę łupków,granitu, kamieni polnych etc. Wykonawca proponował betonowe palisady, ale to nie moja bajka. Może macie jakieś pomysły na nowoczesne wykonanie.


Gardenarium napisał(a)
Beton zacierany będzie nowoczesny.

Danusiu odpowiedziałaś beton zacierany



U mnie też będą proste linie i tak sobie wymyśliłam że zrobię murki z bloczków betonowych i miałam je zamiar pomalować farbą do betonu, a z czasem i przypływem gotówki okleić jakimś kamieniem, ale może to zacieranie było by dobrym rozwiązaniem... tylko jak to wygląda co to jest ten zacierany beton .... taki tynk na bloczkach???
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 15:51, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z bloczków trzeba otynkować, samo malowanie nie będzie dobre.

Jest taka zaprawa co wygląda jak surowy beton.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 15:58, 26 mar 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Tak myślałam, że tynkowanie mnie czeka, ale muszę poszukać tej zaprawy, przynajmniej do czasu kiedy będzie kasa na kamień do obłożenia murku. Marzy mi się taki jak w zimozielonym ....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
beata_kulesza 15:18, 30 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
witajcie, skoro mowa o murkach to ja wklejam swoje, może będą inspiracją dla kogoś. Murki są wykonane z łupka szarogłazowego to bardzo fajny materiał.
Pozdrawiam

____________________
Beti - Ogród Beaty
igacz3 09:45, 01 kwi 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Gardenarium napisał(a)
Wiesław R. napisał:

Mam do Państwa jedno pytanie i jeśli mógłbym dostać odpowiedź to będę wdzięczny. Chodzi mi o to czy można łączyć łupki (wapienie), które przeważnie są żółte lub ciemno żółte z kostką granitową to srebrną, jasną. Łupki miałyby być na skarpie, a kostka na ścieżkach ogrodowych. Podglądałem Państwa realizacje (są najlepsze jakie widziałem w internecie) i nie mogłem znaleźć takiego przypadku. Nie znam się na ogrodach ( tylko na podatkach i księgowości), a teraz na starość przyszło mi go założyć.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam


Wapień nie jest dobrym materiałem bo ulega rozpadowi dość szybko, a granit jest wieczny.
Nie ma przeciwwskazań do łączenia z granitem jednak ze względów wskazanych powyżej - nie wiem jak to się sprawdzi, bo nie stosowaliśmy takiego połączenia.

Jeśli nie ma innego wyjścia (względy oszczędnościowe) - można spróbować.


Witam
Pani Danusiu ja też mam pytanie natury bardziej estetycznej niż o budowę murków, ale chodzi o kamień.. Mam przezd domem rabatę w kształcie gruszki około 20 m2 i mam posadzone tam kosodrzewinę, sosnę na pniu, trawy, miskanty, lawendę i berberys antropurpurea nana, kostrzewy siwe, 3 hosty, koreankę, forma płaska, dookoła wjazd i chodniczek z tradycyjnej kostki siwej i obwódka z jednej kostki czerwonej i żółtej. Wysypałam całość drobnym otoczakiem żółtym, mam wrażenie , ze zrobiło sie za żółto , jakiego koloru powinnam dobrać 2-3 duże głazy, czy moze coś z czerwienią , mam jednego dużego otoczaka (waga 45 kg) z przebłyskiem różu, a jeden nie otoczak ale żółty też dosć duży. Proszę o radę jak dobrać kolorystycznie. Moze jak trawy i hosty wypuszcza liście bedzie lepszy efekt , ale na razie jakos ponuro.
____________________
Gardenarium 09:47, 01 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poproszę o zdjęcie, dodatki dobiera się widząc sedno sprawy, w ciemno nie umiem.,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies