Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Murki oporowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Murki oporowe

Gardenarium 23:11, 10 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Łupek kwarcytowy, granit płyty łamane, łupek serycytowy
Najgorszy jest piaskowiec
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anika 10:12, 11 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Dziękuję za odpowiedz. Mam w tej chwili rolbordery drewniane ale są już w opłakanym stanie. Ta zima będzie dla nich chyba ostatnią. Chcę wokół rabat ozdobnych zrobić obwódkę z kamienia oraz tam gdzie są wzniesienia ( mam dwa małe skalniaki) zrobić murki oporowe. Czytałam, że piaskowiec jest jak gąbka tak pochłania wodę i zmienia barwy. Dlatego szukam czegoś trwalszego. Zaproponowano mi łupek szarogłazowy jako kamień trwały. W tej chwili nie mam kamienia w ogrodzie - kilka dużych 200-300kg jest na skalniakach ale nie wiem co to są za kamienie - wielkie niekształtne i odrobinkę świecą w słońcu.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
anika 10:20, 11 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Zapomniałam dopisać, że chcę zamiast kostki brukowej położyć wielkie kamienie tak aby w miejscach gdzie najczęściej się chodzi nie niszczyć trawnika ( którego również jeszcze nie ma - bo ten co jest to raczej łąka koszona kilka razy w sezonie). Marzy mi się piękny ogród ale nie wiem od czego zacząć. Nie chce jednocześnie niszczyć nasadzeń które już na działce są.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Pszczelarnia 13:27, 11 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łupki nie są bardzo trwałe, łupią się. Ale na niewysokie murki to wszystko co naturalne się nadaje, zależy co Ci pasuje do otoczenia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anika 13:47, 11 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Absolutnie się tego nie spodziewałam. Chyba powinnam inaczej zacząć. Nazywam się Ania. Ogród który chcę zagospodarować jest w naszej rodzince od 33 lat. Zeszłej wiosny mama oznajmiła mi, że już nie ma siły w nim pracować i ja z moimi pomysłami mam się nim zająć. No i się zaczęło. Czytanie przeglądanie, kupowanie działkowca, amatorskie projekty - mam ich chyba ze 20. W sumie to zanim znalazłam to forum miałam dość jasno sprecyzowane marzenia co do wyglądu mojego miejsca na ziemi...... Ale.... Po przeczytaniu (a czytam już forum długo długo) już wiem tyle, że nic nie wiem. Moja marzenia rozrosły się to takich rozmiarów, że jak to wszystko zawre na moich 1350 m2 to wyjdzie miszmasz. Dlatego po dobrych kilku miesiącach zgłębiana wiedzy odważyłam się napisać słowo na tej stronie. Poradźcie co dalej zrobić aby odpowiednio włączyć się do pogawędek z Wami.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi
Ania

____________________
Radosna twórczość Ani :)
Pszczelarnia 13:50, 11 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Aniu, załóż wątek w dziale "Nasze ogrody". Pokaż miejsce i powiedz, od czego chcesz zacząć zmiany. Jakich porad potrzebujesz? Danusia zawsze poleca artykuły o projektowaniu/od czego zacząć. (Są na stronie głównej). Np.:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/69-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-3-projektowanie
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anika 13:59, 11 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Tak, tak te artykuły mam już przeczytane. Chyba tak zrobię, założę wątek w dziale nasze ogrody i będę zamieszczać swoje koncepcje. Dziękuje

____________________
Radosna twórczość Ani :)
Gardenarium 08:38, 12 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajnie, będziemy Ci podpowiadać w Twoim wątku i dzięki temu zaczniesz tworzyć pamiętnik swojego ogrodu. Za kilka lat nie poznasz go Będzie piękniejszy i bardziej zadbany.

Tematy techniczne oczywiście możesz pytania zadawać także we właściwych wątkach tematycznych, jak np. te o trawniku czy nawierzchniach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 19:18, 13 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Wieczne bloki i słupki(palisady) granitowe


Wszechstronne gabiony

jako ogrodzenie


____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 19:20, 13 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Gabiony jako ławeczka
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies