Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Murki oporowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Murki oporowe

Bazant 19:57, 19 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 5
Jednak zdecydowanie murek bedzie trwalszy i przetrwa te nasze klimatyczne huśtawki pogodowe. Nasz ma juz dobrych 5 lat []
Fizia 13:37, 01 maj 2019

Dołączył: 19 wrz 2017
Posty: 10
Moi drodzy ogrodomaniacy. Jak technicznie podejsc do wykonania tarasów na skarpie. Ten wyższy murek musi być postawiony aż do samego dołu, tj poziomu gruntu? Kamienie można ułożyć na powierzchni niższego tarasu, co da nam wyższy murek, a co z płytami, palisadami, bloczkami itp?
Mentira 19:10, 17 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Z czego najtaniej zrobię murek oporowy?
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Gardenarium 20:27, 23 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z bloczków fundamentowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mentira 11:44, 19 maj 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Gardenarium napisał(a)
Z bloczków fundamentowych.


dziekuje
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Markub 20:45, 13 mar 2022

Dołączył: 13 mar 2022
Posty: 4
Dzień dobry . Jestem na forum nowicjuszką , moja przygodę z ogrodem dopiero zaczynam i szukam wsparcia i porad dotyczących urządzania i pielęgnacji . Z powodu różnicy w poziomie działki
Między mną a sąsiadem i związanym z tym zalewaniem mojego ogrodu przez wode od sąsiada z drogi i podjazdu podczas opadów deszczu muszę zrobić murek oporowy około 50 cm wysoki na 37 m długi .marzy mi się murek z łupka szaroglazowego oczywiście zespolony zaprawą ale nie wiem czy będzie to rozwiązanie trwałe. Poproszę o radę czy ktoś z panstwa ma może jakieś doświadczania z tym kamieniem . Pozdrawiam
Gardenarium 13:02, 04 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taki murek nie sposób związać spójnie, żeby żadna dziurka/szczelina nie powstała, ja bym z tego nie robiła murka, który ma w zasadzie zatrzymywać wodę. Zależy kto będzie go murował i jak szczelnie, tego nie wiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jacobsen 23:26, 31 sty 2023

Dołączył: 01 cze 2021
Posty: 4
Mentira napisał(a)
Z czego najtaniej zrobię murek oporowy?

Ja bym szukał kamieni z rozbiórki starych budynków. W niektórych regionach ludzie zwyczajnie oddają za darmo taki kamień. Mnie się udało kupić kamień ze starego budynku za grosze. Wstępnie zgrubnie uformowany tzn jedna ścianka zawsze zbliżona do prostej. Musiałem zbudować niski ( od 50-80 cm wysokości ) mur oporowy ograniczający skarpy ( taki już kupiłem teren). Z fundamentem i rrobocizną zmieściłem się w 10 tys za ok 100 m bieżących murka. I chyba taki materiał będzie najtańszy. Zdjęcia. jeszcze to wszystko powstaje wiec do końca daleko
Markub 18:13, 16 kwi 2023

Dołączył: 13 mar 2022
Posty: 4
Dzień dobry . Mam ogromy problem i bardzo proszę forumowiczów o pomoc . Niedawno pan murzarz zakończył budowę murku w moim ogrodzie który miał być murkiem dekoracyjnym . Moim zdaniem wyszło bardzo nieładnie i nie wiem co zrobić rozebrać czy może jest szansa na jakiś retusz . Załamuje ręce i nie wiem co zrobić . Przesyłam zdjęcie jak on wyglada i proszę was o opinie i rady jak postąpić dalej .
Markub 18:14, 16 kwi 2023

Dołączył: 13 mar 2022
Posty: 4
To miał być murek dekoracyjny z lupka szaroglazowego . Gdzie widzicie błędy .? Czekam na pomoc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies