Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Murki oporowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Murki oporowe

tyna 22:00, 17 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
A swoja drogą, czy ktoś na forum ma wgłębnik???
____________________
pozdrawiam :)
Joanka 22:00, 17 maj 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Cudowny widoczek
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 22:16, 17 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze jeden gabion, jakby przegroda, ekran

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ana_art 12:39, 18 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
tyna napisał(a)
Lubię zróżnicowanie terenu... można mieć wtedy takie fajne murki


ja mam i jakoś się specjalnie z tego faktu nie cieszę. Muszę właśnie zrobić murek pomiędzy placem zabaw a przyszłą altanką i wczoraj był fachowiec który robił nam kostkę, żeby obliczyć ile materiału potrzeba. Z tego co chciałam za murek o dlugości 5x8 za sam material powiedział 8tyś ;( więc muszę kombinwać z czymś innym tańszym....
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
marzena 21:55, 18 maj 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
dzięki Sebek , no mnie/nam sie tez podoba, choć prawde mówiąc, można mieć trochę pretensji do 'fachowca',
wokół tego tarasu z trawy jest bukszpan ( samodzielnie 'wyhodowany' ) i trochę krzywo przyciety...
a na dole widać małe krzewinki mojej ulubionej lawendy,
____________________
marzena O....!
tyna 22:00, 18 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
ana_art napisał(a)

Lubię zróżnicowanie terenu... można mieć wtedy takie fajne murki


ja mam i jakoś się specjalnie z tego faktu nie cieszę. Muszę właśnie zrobić murek pomiędzy placem zabaw a przyszłą altanką i wczoraj był fachowiec który robił nam kostkę, żeby obliczyć ile materiału potrzeba. Z tego co chciałam za murek o dlugości 5x8 za sam material powiedział 8tyś ;( więc muszę kombinwać z czymś innym tańszym....



Koszty oczywiście są.....ale i ciekawszy ogród też
...ale wiem też, że niektórzy po przeprowadzce w takie płaskie tereny, jak u mnie, mają wieczny niedosyt i nudę wokół, bez tych różnych pagórków....
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 22:13, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zmiana poziomów wprowadza do ogrodu trochę urozmaicenia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:58, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiesław R. napisał:

Mam do Państwa jedno pytanie i jeśli mógłbym dostać odpowiedź to będę wdzięczny. Chodzi mi o to czy można łączyć łupki (wapienie), które przeważnie są żółte lub ciemno żółte z kostką granitową to srebrną, jasną. Łupki miałyby być na skarpie, a kostka na ścieżkach ogrodowych. Podglądałem Państwa realizacje (są najlepsze jakie widziałem w internecie) i nie mogłem znaleźć takiego przypadku. Nie znam się na ogrodach ( tylko na podatkach i księgowości), a teraz na starość przyszło mi go założyć.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam


Wapień nie jest dobrym materiałem bo ulega rozpadowi dość szybko, a granit jest wieczny.
Nie ma przeciwwskazań do łączenia z granitem jednak ze względów wskazanych powyżej - nie wiem jak to się sprawdzi, bo nie stosowaliśmy takiego połączenia.

Jeśli nie ma innego wyjścia (względy oszczędnościowe) - można spróbować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 09:42, 14 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
gardenarium napisał(a)
Wiesław R. napisał:

Mam do Państwa jedno pytanie i jeśli mógłbym dostać odpowiedź to będę wdzięczny. Chodzi mi o to czy można łączyć łupki (wapienie), które przeważnie są żółte lub ciemno żółte z kostką granitową to srebrną, jasną. Łupki miałyby być na skarpie, a kostka na ścieżkach ogrodowych. Podglądałem Państwa realizacje (są najlepsze jakie widziałem w internecie) i nie mogłem znaleźć takiego przypadku. Nie znam się na ogrodach ( tylko na podatkach i księgowości), a teraz na starość przyszło mi go założyć.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam


Wapień nie jest dobrym materiałem bo ulega rozpadowi dość szybko, a granit jest wieczny.
Nie ma przeciwwskazań do łączenia z granitem jednak ze względów wskazanych powyżej - nie wiem jak to się sprawdzi, bo nie stosowaliśmy takiego połączenia.

Jeśli nie ma innego wyjścia (względy oszczędnościowe) - można spróbować.


Zgodzę się z Danusią. Jako geolog odradzę łupki wapienne do ogrodu, pięknie wyglądają, ale są mało trwałe. Zamiast tego lepiej zastosować piaskowiec, można zdobyć w różnych formach. A wapienie zwłaszcza z fauną polecam jako materiał na np. słupki ogrodzeniowe. Wyglądają cudnie - zwłaszcza jak ktoś lubi kamole
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 20:22, 07 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Takie murki są w górach często spotykane.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies