Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod bukami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod bukami

MamaMagda 08:31, 12 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
kosolka napisał(a)
Marta, dopiero wpadam z rewizyta. Rabaty zrobione, zgodnie z instrukcją Hortensje zawsze nadadzą charakteru Piękne są! Będę zaglądać.


Czesc Kosolko Niezbyt zgodnie z instrukcją - bo za gęsto sadzę
dziękuję za odwiedziny!
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 08:34, 12 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Ania74 napisał(a)
Fajnie, że podpory OK, bo kupiłam takie same, nie czekając na Twoją opinię, zaryzykowałam.
Dzisiaj mają przyjść. Moje Anabelki leżą, i Limki po deszczach też. Pocieszam się, że to wiotkie gałązki, bo dopiero posadzone.
Ale podpory na pewno się przydadzą do Anabelek, ta się zawsze wykłada...
Owoce z sadu pierwsza klasa. U mnie w tym roku mróz ściął dosłownie wszystko


Aniu jak tam Twoje podpory? Kupowałaś u tego samego sprzedajacego co ja?
Żałuję, że tak mało kupiłam bo jeszcze minimum dwie by mi się przydały.

Mój sad częściowo wycinamy. Decyzja zapadła.
Drzewa nie są bardzo stare - mają może max 10 lat, ale jak na owocowe to chyba już za dużo.
W tym roku łamią się jak zapałki Pod ciężarem wody i owoców. Wczoraj kolejna śliwka dosłownie rozłamała się na pół.
W środku pnie mają puste.
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Ania74 09:01, 12 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
A próbowałaś odmładzać drzewa?
Moja siostra ma jabłonie duuużo starsze i wyglądają przepięknie wkomponowane w ogród. W wolnej chwili Ci znajdę zdjęcie i pokażę.
Kupiłam 9 podpór od tego samego sprzedawcy...
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
tabliczkazna... 09:51, 12 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Ania74 napisał(a)
A próbowałaś odmładzać drzewa?
Moja siostra ma jabłonie duuużo starsze i wyglądają przepięknie wkomponowane w ogród. W wolnej chwili Ci znajdę zdjęcie i pokażę.
Kupiłam 9 podpór od tego samego sprzedawcy...


Hej, ja zamówiłam pierścieniowe, jak zamontuje to Wam napisze czy warto... W tym samym czasie przyszły podpory i rowerek, rozumiecie chyba co skręcam najpierw? ))

Śledzę wątek hortensjowy i uważnie czytam co tam piszą eksperci Anabelka nie powinna sie wykładać jeśli jest dobrze przycięta. Moja sa oczywiście zle ) bo tez leżą. Powinno być tak: jedna łodyga=jeden kwiat. Wtedy sa sztywne.
Bede na wiosnę czuwać w temacie ciecia, wiec zrobimy to razem dobrze przy pomocy Zbigniewa
____________________
Marta
MamaMagda 10:11, 12 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Ania74 napisał(a)
A próbowałaś odmładzać drzewa?
Moja siostra ma jabłonie duuużo starsze i wyglądają przepięknie wkomponowane w ogród. W wolnej chwili Ci znajdę zdjęcie i pokażę.
Kupiłam 9 podpór od tego samego sprzedawcy...


tych co przeznaczyliśmy do wycięcia nie odmładzałam i dlatego taki efekt
jabłoni nie wycinamy - tylko śliwy i czereśnie
jabłonie odmładzam poprzez ostre cięcie co roku i dają radę (na szczęście, bo mamy super odmiany!)

____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Ania74 10:13, 12 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
a jakie?
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
MamaMagda 10:15, 12 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)


Hej, ja zamówiłam pierścieniowe, jak zamontuje to Wam napisze czy warto... W tym samym czasie przyszły podpory i rowerek, rozumiecie chyba co skręcam najpierw? ))

Śledzę wątek hortensjowy i uważnie czytam co tam piszą eksperci Anabelka nie powinna sie wykładać jeśli jest dobrze przycięta. Moja sa oczywiście zle ) bo tez leżą. Powinno być tak: jedna łodyga=jeden kwiat. Wtedy sa sztywne.
Bede na wiosnę czuwać w temacie ciecia, wiec zrobimy to razem dobrze przy pomocy Zbigniewa


pierścieniowe? jakie to?

rowerek! no ba, są priorytety!

moje hortki nie były w tym roku wcale cięte - dlatego jest jak jest
ale wiosną będziem wspólnie ciąć
zbieram się, zeby napisać w wątku hortkowym - bo nie wiem o co chodzi z kwiatami u moich
kupowałam w zeszłym roku u dwóch różnych sprzedających tą samą odmianę (liście mają identyczne), wielkość była podobna, nawożę tak samo, podlewam tak samo a trzy krzaki mają cudne kwiaty, a trzy jakieś dziwne ;/


____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 10:21, 12 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Ania74 napisał(a)
a jakie?



pytaj się mnie odpowiem tak: SMACZNE!
to odmiany, że tak powiem już 'zastane'
mogę Ci zrobić zdjęcie owoców może poznasz?
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Ania74 10:27, 12 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Chyba mnie przeceniasz, ale spróbujmy...
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
marta_d 10:35, 12 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
MamaMagda napisał(a)
to Siedlakowice koło Wrocławia
ale znalazłam ich poprzez Allegro, tylko bałam się kupić
wybór mają ogromny! dużo więcej na placu roślin niż w ofercie przez neta
są producentem, dlatego takie niskie ceny




fajnie, sprawdzę sobie na pewno - widać, że roślinki zdrowe i nie ma ryzyka
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies